SİZDEN UZAK HER ZAFER MAĞLUBİYETTİR

İnsan sevdiklerine duygularını bakarak, konuşarak ve yazarak gösterir. Kalemimizi bu anlamda kullanmak ayrı bir keyif. "İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur" der Mevlana. İlhamımızı sizden alıyoruz...

Yüzlerce yıllık insanî ve ticarî alışkanlıklarımızı bir anda ihtiyarlatan, yeni bir aleme geçişimiz için bize rota çizen koronavirüs ile yaşamayı bir nebze de olsa öğrendik. Felce uğrayan plan ve projelerin tamiri, pandemi dönemine ait iş yapış şekillerimizde kullanacağımız teknolojilerin geliştirilmesi, biraz daha vaktimizi alacak gibi duruyor. 

Salgının yakıcı fenalığının hayatımızdan zevk alma ve gelecek adına hayâl kurma seciyelerimizi yıpratmasına asla fırsat vermeyeceğiz. “Uzaktan çalışma” programı vesilesiyle bir süredir tıkanıp kaldığımız evlerimizden dikkatli şekilde çıkarak azim, zekâ ve kabiliyetimiz nispetinde Covid-19'la mücadelemizi sürdürecek, belirlediğimiz istikamette yere yuvarlanmadan adım atmaya devam edeceğiz. Dijitalleşmenin odağından insanı yok saymadan yapacağız bunu... “Uzaktan uzağa bir gülsen yeter” duygusallığından çok daha ciddi aksiyonlar barındırıyor hayat çünkü.

'NERELERDESİN, YOKSUN?'
Unutulmamalı ki, yeni dünya da maziye ait şekiller barındıracak. Yeni iş ve insan profilinde de başarı, başarısızlık, gülmek, ağlamak gibi feyizli heyecanlar olacak. Yeniliği inşa etmek, geri döndürülmesi mümkün olmayan geçmişten daha kolay, daha adrenalin yüklü ve daha güzel aslında. İşlerimizin büyük kısmını çağdaş iletişim usulleriyle yapsak da, denizin yosun kokusu, bir dostun “Nerelerdesin, yoksun?” sorusu yine genzimizi sızlatacak. Sonsuz gibi görünen karanlık umutsuzlukları burgu gibi delerek, masmavi gökyüzüne ulaşırken de yanımızda insan bulunacak. Sevdiklerimizi bizden uzakta tutacak her gelişme ve kazanç, bir zafer değil, mağlubiyetin ta kendisidir.

Hayatları bir kitaba ya da bir filme hapsetmek nasıl kabil değilse, evrensel bir salgının bizleri kapalı kapılar ardına kilitlemesi de ihtimalden çok uzak. Tabiatta mana bakımından insandan daha büyük bir yaratılmış varlık yok zira. Business Life ailesi olarak bizler de her şart ve koşulda dostlarımızı hareketimizin merkezine oturtuyoruz. İş dünyasına renk ve tat katmak için, editöryal ve tasarım ekibimizle birlikte lezzetli dergiler hazırlamayı sürdürüyoruz.

'İYİ DOSTU OLANIN, AYNAYA GEREKSİNİMİ YOKTUR'
Temmuz sayımızın konu başlıkları da yine gündeme dair içeriklerle dolu. CEO'ların virüsten nasıl etkilendiğinden İK'nın korona stratejilerine, pazarlamada COVID-19 trendlerinden yeme-içme sektörünün pandemi sınavına, turizm liderlerinin 'Yeni Normal'inden birbirinden kıymetli yazarlarımızın ders niteliğindeki makalelerine kadar, doyurucu bir yayın sizlerin keyifle okumasını bekliyor.

İnsan sevdiklerine duygularını bakarak, konuşarak ve yazarak gösterir. Kalemimizi bu anlamda kullanmak ayrı bir keyif. “İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur” der Mevlana. 
İlhamımızı sizden alıyoruz...


SEYFETTİN BAYRAM
BUSINESS LIFE GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.07.2020 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları