KOPYACILIK KOMİK DURUMA DÜŞMEKTİR

'BUSINESS LIFE'ı kopyalayanlar şunu bilsinler: 'Business' yazısının önüne, arkasına, üstüne ve altına koyduğunuz saçma sapan eklemeler, söz hünersizliğinizi, hedefsiz cehaletinizi gösteriyor.

BUSINESS LIFE logosunun haşinliği, üslupsuzluğun ıstırabı altında... Çaldıkları ismimiz ile çıkardıkları, tasarım ve estetikten yoksun, kapağında manevi güvelerin (!) kemirgenliğinin ayna gibi hissedildiği sözde dergileriyle itibar cellatlığı yapıp, basın-yayın hayatına çukur açanlar var! Buna alet olan vali ve yerel yönetimlere de ayrıca teessüf ederim. 

Kurnaz taşra ticaret dili, tam da size yakışıyor!
'BUSINESS LIFE'ı kopyalayanlar şunu bilsinler: 'Business' yazısının önüne, arkasına, üstüne ve altına koyduğunuz saçma sapan eklemeler, söz hünersizliğinizi, hedefsiz cehaletinizi gösteriyor. "Hakiki Business Life", "Öz Business Life" gibi sözüm ona eskide kalmış¸ kurnaz taşra ticaret dili, tam da size yakışırdı! Bayilerde ve ‘online ’da satamadığınız her dergi, kâğıt ve mürekkep israfıyla birlikte c¸öptu¨r. Üç-dört ayda bir bastırdığınız o kâğıda ve sözde emeğinize yazık. 
Elbette çalışmalarımızdan ilham alabilirsiniz; ancak hukuku ve evrensel yayın ilkelerini ihlal ederek hırsızlık yapamazsınız! CIP ve Lounge'ları kâğıt çöplüğüne çevirdiğiniz dönem kapandı. Kamu bankalarından ve özellikle ‘kayyum’lu şirketlerden nasıl reklam aldığınızı bilmiyorum; ama “Türkcell Dergilik” başta olmak üzere, birçok platformu, bilgi ve görüntü kirliliğine boğdunuz. 

Bu 'dergimsi' yayınlarda itibar tuzağı var!
Maalesef artık asıllar, taklitlerini yaşatıyor. İş dünyasına ve dostlarımıza tavsiyem: Kurumunuza ve kendinize değer bulduğunuz işlerde ve karelerde yer almalısınız. İtibarsız kişilerle yan yana gelmeye tahammülünüz var mı? Olmamalı! Bu tür sözde dergilerin, sizi kimler ile yan yana getirecegˆine dair bir fikriniz var mı? Ödül ve kapak satan dergilerden ne bekliyorsunuz? Estetikten yoksun ve gazetecilikten uzak olan bu “dergimsi” yayınlarda itibarlı is¸ insanlarını da görmek, canımı fena halde acıtıyor. Bunlara başarı dileyen PR'cıların bize, samimiyetten uzak "Geçmiş Olsun" mesajlarına da hiç güleceğim yoktu! 
Koc¸ Holding Yönetim Kurulu Bas¸kanı merhum Mustafa Koc¸ hayatta ve onca bas¸arılı projeye imza atmıs¸ iken, bu tür kagˆıt pac¸avraları, Türkiye’nin en güc¸lü is¸ insanı olarak bir mafya liderini 'Yılın I·s¸ I·nsanı' sec¸ti! I·kinci sırada Güler Sabancı vardı. Devamına koydukları is¸ insanlarımızı siz düs¸ünün. Ben şahsen, mafyanın cirit attığı, sermayenin yakışmadığı tiplerin ve paravan şirketlerin bulunduğu dergilerde ve ekranlarda yer almak istemem. Yine de seçim sizin! 
Bayram Medya Yayın Grubu'na ait olan 'BUSINESS LIFE' tescilli markamız ile biz, gerekli hukuki girişimleri başlatıp, patent ve emek hırsızlığının hesabını bir bir soracağız.

Ailemize ‘Hoş Geldiniz’ Sinan Canan
“Kalite” demişken... Sizler ile zekâsı keskin ve kalemi güçlü isimleri buluşturmaya devam ediyoruz. Nörobilim tabanlı bireysel ve kurumsal eğitim geliştirme çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Sinan Canan, Türk iş dünyasının fazlasıyla istifade edeceği kıymetli yazılarıyla artık bizlerle. Kendisine “Business Life ailesine hoş geldiniz” diyor, hayırlı olmasını diliyorum.
Pandemiyle birlikte önemi daha da artan “Kurumsal İletişim” alanında ise değerli hocamız Salim Kadıbeşegil’in katkıları ile her ay bir "İtibar Yönetimi" araştırması gerçekleştireceğimizin müjdesini vermek istiyorum. 
Keyifli okumalar...
 

Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz

Yazarın 1.02.2021 00:00:00. Tarihinden Önceki Yazıları