LEE COOPER & BOYNER'DEN İŞ BİRLİĞİ

Boyner, Lee Cooper ile birlikte, sürdürülebilir geleceğe katkı sağlayan bir iş birliğine imza attı. Lee Cooper, plastik atıkların geri dönüşümüyle elde edilen "repreve" iplik kullanarak ve daha az su tüketimiyle doğa dostu kapsül koleksiyon oluşturdu.

Lee Cooper & Boyner Koleksiyonu için 20 bin pet şişe, ipliğe dönüştürüldü
Boyner, Lee Cooper ile birlikte, sürdürülebilir geleceğe katkı sağlayan bir iş birliğine imza attı. Lee Cooper, plastik atıkların geri dönüşümüyle elde edilen “repreve” iplik kullanarak ve daha az su tüketimiyle doğa dostu kapsül koleksiyon oluşturdu. Konvansiyonel polyester malzeme yerine tercih edilen “repreve” iplikler, sürdürülebilir üretim açısından çarpıcı sonuçları ortaya çıkardı. 20 bin pet şişe kullanıldı. 264 bin litre su tasarrufu yapıldı. CO2 salınımında 33 bin 400 kg azalma sağlandı. Tişörtler ise organik pamuktan imal edildi. Kadın, erkek ve çocuklar için denim pantolon, denim ceket, şort, tişört gibi seçenekler yer aldığı koleksiyon, sadece Boyner mağazalarında ve boyner.com.tr’de...

BOYNER BÜYÜK MAĞAZACILIK CEO'SU EREN ÇAMURDAN:
MODA DÜNYASININ DİNAMİKLERİ DOĞA, ÇEVRE VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ODAKLI DEĞİŞİYOR
Doğanın ve çevrenin gelecek nesillere korunarak bırakılması konusunda sorumluluğumuzun farkındayız. Sürdürülebilirlik konusunu iş stratejilerimizin merkezine koyarak planlama yapıyoruz.

Moda dünyasının dinamikleri; doğa, çevre ve sürdürülebilirlik odaklı değişiyor. Bu konular, pandemi süreciyle daha çok önem kazandı. Özellikle de gençler daha bilinçli ve seçici davranarak doğaya karşı duyarlılığı olan markalara yöneliyor. Sakinlik ve sadelik temaları öne çıkarken, ekolojik ürünlere eğilim artıyor. 2014’te hayata geçirdiğimiz “İyiliğe Dönüştür” projemiz kapsamında 144,2 ton tekstil atığını geri dönüşüme kazandırdık. Şimdi de, değerli iş ortağımız Lee Cooper ile çevreci, etik ve sürdürülebilir moda anlayışının çok güzel bir örneği olan denim koleksiyonunu tüketicilerle buluşturuyoruz. Son derece konforlu ve trend parçalardan oluşuyor. 

KİPAŞ YK. ÜYESİ & İTHİB YK. BAŞKANI AHMET ÖKSÜZ:
YILDA 180 MİLYON PET ŞİŞE ATIĞINDAN ÇEVREMİZİ KURTARIYORUZ

Bu zorlu günlerde, sürdürülebilir yaşam tarzına ne kadar ihtiyacımız olduğunu çok daha net görmeye başladık. Gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için Lee Cooper olarak, tüm üretim ve satış stratejimizi sürdürülebilirlik temelinde kuruyoruz. Plastik kirliliğinin önüne geçmek için ilham kaynağı olmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 400 yılda yok olan pet şişeler, deniz ve karadaki ekolojik hayatı yoğun bir şekilde etkiliyor. Yeni bir moda akımı başlattığımız bu proje ile müşterilerimizin trend ve konforlu ürünleri satın alırken, sosyal bilinçle yaklaşımlarını desteklemek istiyoruz. Bu özel dönüştürülmüş kumaşlarımız ile senede 180 milyon civarında pet şişe atığından çevremizi kurtarıyor ve doğamızı koruyoruz. Sürdürülebilir projelerimizi daha da geliştirerek daha temiz bir dünya bırakma yolunda yürüyoruz.

“ASKIDA İYİLİK” İLE İYİLİKLER ÇOĞALIYOR 
Boyner “Askıda İyilik” paketleriyle ihtiyaç sahibi çocukların okul heyecanını paylaşıp, gülümsemelerine ortak oluyor. Boyner mağazalarında veya boyner.com.tr’de 30 TL karşılığında satışa sunulan, alt-üst eşofman takımı ya da çanta-boya kalemi setinden oluşan iyilik paketleri, Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığıyla ulaştırılıyor.


Bu Makaleyi Sosyal Medyada Paylaşabilirsiniz