‘Akımları takip ediyoruz’

NG Hotels,  daha niş bir alan olan welness konusunda uzmanlaşmayı tercih ediyor. NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Sapanca ve Afyon’da yer alan destinasyon spa otellerinde, rakiplerinden farklılık gösterdiklerinin altını çiziyor.

Wellnes-sağlıklı yaşam konsepti dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselen bir ivmede. Global Wellness Institute’ın 2017 raporuna göre Wellness, yıllık büyüme hızı  %8 olan, 3,7 trilyon $’lık bir mega sektör. Global turizm endüstrisinin ’ini oluşturuyor ve bu sene 680 milyar $’lık bir hacme ulaşması bekleniyor. 5 yılda ise toplam turizm endüstrisinden %50 daha hızlı büyüyeceği öngörülüyor. 
DÜNYADAKİ AKIMLARI TAKİP EDİYORUZ
Büyük potansiyel arz eden bu alanın ülkemizde de geliştirilmesi ve dünyadaki emsallerine denk işletmeler oluşması lazım. Akımları takip ediyoruz. Mesela Orman Terapisi’ni bu yıl NG Sapanca’da uygulamaya başladık. Ağırlıkla yerli ve Orta Doğu’lu misafirleri ağırlıyoruz. Bu yılki iyimserlik hali bizde de var.
HER ÜRÜNDE WELLNES DOKUNUŞU
NG Afyon, termali, wellness ile birleştirerek sunan bir otel. Üst yaş grubundakiler için değil, gençlerin ilgisini çekecek ürünler sunuyor ve lüks termal keyfini deneyimliyoruz. Her üründe bir wellness dokunuşu olmasına özen gösteriyoruz. 
Sapanca’da 300 odalı yeni bir otelin inşaatına başladık. Afyon’da projemiz var. Basın Ekspres yolundaki İstanbul Marriott West’in inşaatı devam ediyor. 400 odalı beş yıldızlı otel, rezidans ve 3200 kişi kapasiteli kongre merkezi bulunuyor.
LOKASYONUN GELİŞİMİNE KATKI…
Önemli olan destinasyona, ‘iyi otel’ deneyimi yaşayacak misafirler çekmek. Biz bulunduğumuz lokasyonların gelişimine katkı sağlayacak her türlü projeyi destekleyecek ya da bizzat organize edecek bilinçle hareket ediyoruz.   
İLETİŞİM VE İŞ DÜNYASINI BULUŞTURUYORUZ
Afyon Caz ve Klasik Müzik Festivali’ne destek oluyoruz. Frig Vadisi’nde koşu ve bisiklet maratonları düzenlenmesine de ön ayak olduk. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin farklı şehirlerdeki Anadolu Buluşmaları etkinliğini Afyon’da birlikte gerçekleştiriyoruz.  NG Sapanca’da da pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. 
Bunlardan biri Sapanca Dağ Maratonu. Bu senekini daha anlamlı kılmayı hedefledik. İsveç’te doğan ‘Plogging’ (İsveççe koşma ve çöp toplama kelimelerinin birleşmesinden oluşuyor) organizasyonu, koşuya birleştireceğiz. Katılımcılar belli sürelerde, yerlerde gördükleri çöpleri toplayacaklar ve bunu sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarını da çevreyi temiz tutmaya davet edecekler.