CEO’NUN FIRSAT PENCERESi

Fırsat, bir kişinin yaptığı işte çok iyi ve şanslı olmasıdır. Bunu değerlendirecekseniz hazırlıklı olmak, apansız yakalamaktan daha olumludur.
13 Eylül 2018

Meriçten Ailesi’nde baba oğul ilişkileri

Ferko’nun yöneticileri Ferit & Gökçe Meriçten bize iletişimlerini, Gökçe Meriçten, babası Ferit Bey’den neler öğrendiğini anlattı. Baba-oğul, Ferko’nun bundan sonraki liderlik planlarına da açıklık getirdi. İşte sohbetimizden satır başları…
27 Haziran 2018

‘Babam, adeletli olmayı aşıladı’

Rahmetli dedem 1906’da Mersin Ticaret Odası’na kayıtlı ilk esnaflardan biri. 1906 yılında başlamış bu işe. Rahmetli babam ise üniversite okumuş ve sonra profesyonel hayata atılmış ama kısa sürede o da esnaflığa başlamış. Ben de dükkanın içinde büyüdüm diyebilirim.
27 Haziran 2018

‘Babam hayatı doğru yaşamayı öğretti’

Kiğılı CEO’SU Hilal Suerdem, 1991’de annesiyle birlikte trafik kazasında kaybettiği babasının kendisine kattığı değerlerden söz etti. Tecrübeleri ışığında kızı ve oğluna dair öğütlerinden bahsetti.
27 Haziran 2018

Babam, ‘kendinize inanın’ der

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Darüşşafaka’dan mezun olan, devlet bursuyla ABD’ye giden ve orada annesi Geraldine Saran ile tanışan babası Özbek Saran’ı anlatırken maziye ışık tuttu…
27 Haziran 2018

‘Dedemin ve babamın itibarına özendim’

BM Yayın Grubu İcra Kurulu Başkanımız Seyfettin Bayram, merhum babası Zübeyir Bayram’dan öğrendiklerini, bunun girişimci kimliğine nasıl yön verdiğini anlattı…
27 Haziran 2018

Liderler babalarından neler öğrendi?

Lider işadamları, en iyi nasihati, tarihe yön veren babasından ya da öğretmeninden almıştır… Öğrenme yolculuğunda bunların rolü büyük. Çünkü onlar ilk rol modeller. Bu öğütler pek çok CEO ve patronun başarısının da temelini oluşturuyor.
27 Haziran 2018

‘Turizmde çeşitliliği esas alıyoruz’

Bir önceki yıla göre yüzde 30 büyüme öngörüyoruz. 2018 iyi gözüküyor fakat 2014 rakamlarına ulaşabilmek için en az iki seneye daha ihtiyacımız var. Memnun edici gelişme ise Türk bayraklı, finansal yapısı güçlü tur operatörlerimizin Avrupa pazarına da girmeleri...
19 Mayıs 2018

‘Türk Turizminin markalaşması için çaba sarf ediyoruz’

Demsa Group’un turizm yatırımları arasında, Pera Palace Hotel, eski Maçka Oteli arazisindeki The St. Regis İstanbul var. Kardeş şirket Mediasa’nın çatısı altındaki World Travel Channel ve Tatilsa da Demsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Demet Sabancı Çetindoğan’ın gururu…
19 Mayıs 2018

‘Yabancıya ucuz, yerliye pahalı efsanesini yıktık’

Prontotour, yurtdışı turlarına getirdiği yeniliklerle adından söz ettiriyor. Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran’a göre; tatilin amacı farklı bakış açıları edinmek suretiyle bir yenilenme olmalı. Onaran, ürünleriyle de trend yaratacaklarına inanıyor.
19 Mayıs 2018

‘Türk yatırımcılar Condo Hotel sistemini sevdi’

Otel odalarının bireysel yatırımcıya satılması ve kiralamadan gelen gelirin paylaşılması anlamına gelen ‘Condo Hotel’ konsepti, büyük rağbet görüyor. LEAD Consulting Group CEO’su ve Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emer Onur sistemi anlattı.
19 Mayıs 2018

‘Ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz’

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, istikrarlı ve sağlıklı bir şekilde büyürken, Türk sivil havacılığının gelişimine de katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
19 Mayıs 2018

‘Hedef, 2025’e kadar en az 30 ülkede 100 tesis’

Rixos Hotels, misafiri memnun edecek, harika bir deneyimle yaşadıkları yerlere dönmelerini sağlayacak ürünlere sahip. Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, yüksek miktarda para harcamaya hazır kişilere ulaşmanın yollarını açıkladı.
19 Mayıs 2018

‘Akımları takip ediyoruz’

NG Hotels, daha niş bir alan olan welness konusunda uzmanlaşmayı tercih ediyor. NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Sapanca ve Afyon’da yer alan destinasyon spa otellerinde, rakiplerinden farklılık gösterdiklerinin altını çiziyor.
19 Mayıs 2018

‘İş hacmimizde artış sağlayacağız’

Yerli otel zinciri Elite World Hotels, ülke içinde ve yurtdışındaki yatırım ataklarıyla dikkati çekiyor. Elite World Hotels Satış Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emel Elik Bezaroğlu, 2018 turizm sezonuna dair belirledikleri hedefler ve yeni dönemle ilgili beklentilerine açıklık getirdi.
19 Mayıs 2018

Turizm liderlerinin sezon stratejileri

Türkiye’nin turizmde ciddi bir başarı yakaladığını dost-düşman herkes kabul ediyor. Bunda, otelcisinden tur operatörüne, hava yolcusundan seyahat acentasına kadar üç sacayağında mücadele verenlerin önemli katkısı var.
19 Mayıs 2018

” Dünya, çevre dostu bir yaşam modeli arıyor”

Sürdürülebilirliği, önemli bir yatırım olarak gördüklerinin altını çizen VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “Doğaya karşı sorumluluğumuzu yerine getirmenin, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın hepimizin en önemli görevi olduğuna inanıyoruz’’ dedi.
12 Nisan 2018

“Bir yılda 4 milyon TL’yi aşkın enerji tasarrufu sağladık”

Vodafone Türkiye, 2016-17 mali yılında gerçekleştirdiği projelerle 4 milyon TL’yi aşkın tasarruf sağladı. İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “2016 yılı başında yayımlanan ‘Sürdürülebilir İş’ stratejisiniyol haritamız kabul ediyoruz.Plan ve hedeflerimizi bu doğrultuda geliştiriyoruz’’ ifadelerini kullandı.
12 Nisan 2018

“Tüm faaliyetlerimizde enerji verimliliği”

Panasonic Eco Solutions Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi TatsuyaKumazawa, sosyal sorumluluğa duyarlılıkla birlikte kurumsal itibarlarıetkin yöneten şirketlerin diğerlerinden daha çok beğeni topladığı görüşünde.Kumazawa, küresel iklim değişikliği ve doğal kaynakların giderek azalması riski nedeniyle herkesin sorumluluk almasını gerektiğini söyledi.
12 Nisan 2018

“Amacımız, yenilikçi iş modelleriyle ekosistem öncülüğü”

Allianz Türkiye Kurumsal İletişim Ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü Burçun İmir, stratejilerini iki ana eksene oturttuklarını belirtti. Önleyici çözümler üretmek, girişimcilik ve inovasyonu destekleme faaliyetlerini ‘iyi’ başlığı altında bireyler, kurumlar, toplum ve çevre için gerçekleştirdiklerini anlattı.
12 Nisan 2018

“İyi bir kurumsal vatandaşız”

Sanofi Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya, faaliyetlerini‘kurumsal vatandaşlık’ anlayışıyla yürüttüklerini dile getirdi.
11 Nisan 2018

50 Doğa Dostu Şirket

Sürdürülebilirliği ana faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul eden ‘50 DOĞA DOSTU ŞİRKET’ araştırmamızda liderler, doğayı ve doğal varlıkların korunmasını hedefleyen çalışmalarına dair sorularımızı yanıtladı…
11 Nisan 2018

CEO’ların 2018 ajandasında neler var?

Türkiye’nin en büyük holdinglerini yöneten CEO’ların yeni yıl ajandaları ve büyüme tahminlerini araştırdığımız yeni yılın ilk dosyasında 2018 yılına ilişkin öngörü ve yatırım planlarını masaya yatırdık.
05 Ocak 2018

Türkiye’nin en sosyal 500 şirketi

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte, iletişim stratejilerini baştan aşağı değiştirdiğini söyleyebiliriz. Geldiğimiz nokta itibarı ile sosyal medyanın, markalara teknik ve ölçülebilir bir iletişim boyutu kazandırdığını da söyleyebiliriz.
06 Ekim 2017

İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı

Türkiye’ye ve İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı araştırmamız tamamlandı. Onlar büyüyen ekonomizin liderleri. İşte başarıları, liderlik sırları ve vizyonları...
08 Eylül 2017

Türkiye’nin En Performanslı 50 CEO’su

Türkiye’nin en performanslı 50 CEO’su araştırmamız tamamlandı. Listemizde Sabancı-Koç’tan, TAV, Pegasus’a şirketlerini dünya lideri yapan Türkiye’nin en büyük holding ve şirketlerinin karar vericileri var.
08 Eylül 2017

15 Temmuz yarasını saran şirketler

İş dünyası, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında yatırım, üretim, istihdam ve ihracat seferberliğiyle büyümeyi sürdürerek, darbecilere net bir yanıt verdi. Bu ay ‘’15 Temmuz Yarasını Saran Şirketler’’ araştırmamızda, adeta devletimizin finansörü olan şirketler ve liderleri 1 milyonun üzerinde kişiye ek istihdam oluşturuldu. Yakalanan bu olumlu ivme GSYH ve kişi başına düşen milli gelir düzeyinde de dolar bazında yüzde 2,5’luk artışı beraberinde getirdi.
17 Temmuz 2017

Babamızdan ne öğrendik?

İş dünyası ve ticaretin püf noktalarında işadamları babalarından ne öğrendi? Bu bilgiler onların hayatlarını nasıl değiştirdi? İşte cevapları...
15 Haziran 2017

Endüstri 4.0’ın Türkiye ekonomisine etkisi ne olacak?

İlk kez altı yıl önce Uluslararası Hannover sanayi Fuarı’nda adı konulan Endüstri 4.0’da yani dördüncü sanayi devriminde makinelerin birbiriyle iletişim içinde olduğu akıllı üretim süreçlerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Peki, doğru stratejilerle Endüstri 4.0’ın rekabetteki rolü, getireceği değişim, fırsatlar ve Türk sanayisinin güçlendirilmesi gereken yönleri ne olacak?
10 Mayıs 2017

Finans sektörü 2017’de ekosistemi nasıl güçlendirecek?

Finans liderleri daha güçlü bir ekosistemi nasıl inşa edecekler. 2017'nin ikinci çeyreği ve yarısı için finans yönetimini bekleyen fırsatlar ve riskler neler olacak? Yatırım, tüketici kredilerindeki hizmet ve projeleri finans sektörünü nasıl etkiliyor?
05 Nisan 2017

TÜRİYE’NİN EN GÜÇLÜ 50 CEO’SU

En başarılı 50 CEO’su holdinglerden, finansa, enerji, otomotivden, telekomünikasyon ve ulaştırmaya uzanan geniş bir ağda Türkiye ekonomisini omuzluyor. Business Life olarak her şart altında Türkiye’yi geleceğe taşıyan duayenleri ve başarılarını alkışlıyoruz.
19 Kasım 2016

CEO’lara Yön Veren Göstergeler

Ceo’lar 2017’de risk azaltıp büyüme ve karlılığa kilitlendi. Türkiye’nin dünya ile rekabet eden şirketlerinde, bölgesel ve küresel kriz ve sıkıntılara rağmen, umut ve vizyon var. Onlar yatırım, istihdam, büyüme demeye devam ediyor.
19 Kasım 2016

ANADOLU İLE ÖZDEŞLEŞEN ŞİRKETLER

ANADOLU SERMAYESININ BAŞARI HIKAYESI TÜRKIYE EKONOMISININ EN RENKLI SAHNELERINE SAHIP. İŞTE GAZIANTEP’TEN İZMIR’E MEMLEKETIYLE ANILAN ŞIRKET VE HOLDINGLERIN BAŞARI HIKAYESI....
20 Eylül 2016

4.5G HIZINDA REKABETLER

Ses, data, video, aktarımlarında sürat rekorlarına hazır olun. Data paketleri de büyü¬yerek 20 gigabaytları zorlayacak.
24 Temmuz 2016

Perakendenin yeni rotası

Mağazaların artan önemi, sosyal ağların yükselişi, mobil teknolojiler ve küresel demografik değişimler perakendeyi nasıl etkileyecek?
20 Nisan 2016

Yurtdışında kira geliri

Gayrimenkulde mesafe kavramının kalmadığını ispatlayan Türk gayrimenkul yatırımcısı Dünyanın her yerinde mülk satın almaya devam ediyor.
20 Nisan 2016

2016 Hem Dünya Hem Türkiye İçin Zor Bir Yıl Olacak

Dünya ve Türkiye ekonomisi kritik bir eşikte. Kü¬resel tarafta gözler çın, fed ve petrol fiyatları üzerindeyken; içeride devam eden sıyası belirsiz¬likler, görece yüksek enflasyon ve carı açık ile zayıf büyüme dinamiklerinden oluşan bir tablo ile karşı karşıyayız...
20 Mart 2016

Melek yatırımcının iş modeli

Başlangıç aşamasındaki yenilikçi, etkili, ileri teknoloji şirketlerin pazar lideri olmalarını hızlandırmaya yardımcı olan Melekleri Yatırımcılar, yüksek riskli girişimlere yatırım yapmak isteyen ve genellikle çalışmalarını sürdüren başarılı yüksek teknoloji şirketleri kurucularından veya yöneticilerinden oluşmaktadır.
15 Kasım 2015

İŞ DÜNYASINA YÖN VEREN 50 iŞ iNSANI

Bu yıl ‘İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı’’ listemize giren Türk iş insanlarını okurlarımıza, dünyanın en etkili iş örgütlerine, sektör oyuncularına ve onlara yakın çalışan yöneticilere sorduk. Ve muhteşem yanıtlar aldık
Web Tasarım