CEO’ların 2018 ajandasında neler var?

Türkiye’nin en büyük holdinglerini yöneten CEO’ların yeni yıl ajandaları ve büyüme tahminlerini araştırdığımız yeni yılın ilk dosyasında 2018 yılına ilişkin öngörü ve yatırım planlarını masaya yatırdık.
05 Ocak 2018

Türkiye’nin en sosyal 500 şirketi

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte, iletişim stratejilerini baştan aşağı değiştirdiğini söyleyebiliriz. Geldiğimiz nokta itibarı ile sosyal medyanın, markalara teknik ve ölçülebilir bir iletişim boyutu kazandırdığını da söyleyebiliriz.
06 Ekim 2017

İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı

Türkiye’ye ve İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı araştırmamız tamamlandı. Onlar büyüyen ekonomizin liderleri. İşte başarıları, liderlik sırları ve vizyonları...
08 Eylül 2017

Türkiye’nin En Performanslı 50 CEO’su

Türkiye’nin en performanslı 50 CEO’su araştırmamız tamamlandı. Listemizde Sabancı-Koç’tan, TAV, Pegasus’a şirketlerini dünya lideri yapan Türkiye’nin en büyük holding ve şirketlerinin karar vericileri var.
08 Eylül 2017

15 Temmuz yarasını saran şirketler

İş dünyası, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında yatırım, üretim, istihdam ve ihracat seferberliğiyle büyümeyi sürdürerek, darbecilere net bir yanıt verdi. Bu ay ‘’15 Temmuz Yarasını Saran Şirketler’’ araştırmamızda, adeta devletimizin finansörü olan şirketler ve liderleri 1 milyonun üzerinde kişiye ek istihdam oluşturuldu. Yakalanan bu olumlu ivme GSYH ve kişi başına düşen milli gelir düzeyinde de dolar bazında yüzde 2,5’luk artışı beraberinde getirdi.
17 Temmuz 2017

Babamızdan ne öğrendik?

İş dünyası ve ticaretin püf noktalarında işadamları babalarından ne öğrendi? Bu bilgiler onların hayatlarını nasıl değiştirdi? İşte cevapları...
15 Haziran 2017

Endüstri 4.0’ın Türkiye ekonomisine etkisi ne olacak?

İlk kez altı yıl önce Uluslararası Hannover sanayi Fuarı’nda adı konulan Endüstri 4.0’da yani dördüncü sanayi devriminde makinelerin birbiriyle iletişim içinde olduğu akıllı üretim süreçlerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Peki, doğru stratejilerle Endüstri 4.0’ın rekabetteki rolü, getireceği değişim, fırsatlar ve Türk sanayisinin güçlendirilmesi gereken yönleri ne olacak?
10 Mayıs 2017

Finans sektörü 2017’de ekosistemi nasıl güçlendirecek?

Finans liderleri daha güçlü bir ekosistemi nasıl inşa edecekler. 2017'nin ikinci çeyreği ve yarısı için finans yönetimini bekleyen fırsatlar ve riskler neler olacak? Yatırım, tüketici kredilerindeki hizmet ve projeleri finans sektörünü nasıl etkiliyor?
05 Nisan 2017

TÜRİYE’NİN EN GÜÇLÜ 50 CEO’SU

En başarılı 50 CEO’su holdinglerden, finansa, enerji, otomotivden, telekomünikasyon ve ulaştırmaya uzanan geniş bir ağda Türkiye ekonomisini omuzluyor. Business Life olarak her şart altında Türkiye’yi geleceğe taşıyan duayenleri ve başarılarını alkışlıyoruz.
19 Kasım 2016

CEO’lara Yön Veren Göstergeler

Ceo’lar 2017’de risk azaltıp büyüme ve karlılığa kilitlendi. Türkiye’nin dünya ile rekabet eden şirketlerinde, bölgesel ve küresel kriz ve sıkıntılara rağmen, umut ve vizyon var. Onlar yatırım, istihdam, büyüme demeye devam ediyor.
19 Kasım 2016

ANADOLU İLE ÖZDEŞLEŞEN ŞİRKETLER

ANADOLU SERMAYESININ BAŞARI HIKAYESI TÜRKIYE EKONOMISININ EN RENKLI SAHNELERINE SAHIP. İŞTE GAZIANTEP’TEN İZMIR’E MEMLEKETIYLE ANILAN ŞIRKET VE HOLDINGLERIN BAŞARI HIKAYESI....
20 Eylül 2016

4.5G HIZINDA REKABETLER

Ses, data, video, aktarımlarında sürat rekorlarına hazır olun. Data paketleri de büyü¬yerek 20 gigabaytları zorlayacak.
24 Temmuz 2016

Perakendenin yeni rotası

Mağazaların artan önemi, sosyal ağların yükselişi, mobil teknolojiler ve küresel demografik değişimler perakendeyi nasıl etkileyecek?
20 Nisan 2016

Yurtdışında kira geliri

Gayrimenkulde mesafe kavramının kalmadığını ispatlayan Türk gayrimenkul yatırımcısı Dünyanın her yerinde mülk satın almaya devam ediyor.
20 Nisan 2016

2016 Hem Dünya Hem Türkiye İçin Zor Bir Yıl Olacak

Dünya ve Türkiye ekonomisi kritik bir eşikte. Kü¬resel tarafta gözler çın, fed ve petrol fiyatları üzerindeyken; içeride devam eden sıyası belirsiz¬likler, görece yüksek enflasyon ve carı açık ile zayıf büyüme dinamiklerinden oluşan bir tablo ile karşı karşıyayız...
20 Mart 2016

Melek yatırımcının iş modeli

Başlangıç aşamasındaki yenilikçi, etkili, ileri teknoloji şirketlerin pazar lideri olmalarını hızlandırmaya yardımcı olan Melekleri Yatırımcılar, yüksek riskli girişimlere yatırım yapmak isteyen ve genellikle çalışmalarını sürdüren başarılı yüksek teknoloji şirketleri kurucularından veya yöneticilerinden oluşmaktadır.
15 Kasım 2015
Web Tasarım