İTİBAR GETİREN LİDERLİK…

Çağın problemleri ancak 20’nci yüzyıldan gelen tecrübe ve güncellenen liderlik vasıflarıyla yönetilebilir. 2018’i kapsayan ve bu yıl Ali Y. Koç’un zirvede yer aldığı ‘İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı’ araştırmamızda listemize giren Türk iş insanlarını; okurlarımıza, globalde en etkili iş örgütlerine, sektör oyuncularına ve onlara yakın çalışan yöneticilere sorduk. 
CEO’lar neler görüyor?
Farklı ufuklara kapı aralayan CEO’lar, fırsat pencerelerinden nelere baktıklarına açıklık getirdi. Gördükleri ve takip etikleri yenilikleri BUSINESS LIFE’a anlatan ‘Türkiye’nin En Güçlü CEO’ları’ durgunluk ve darboğaz dönemleri için önemli tavsiyelerde bulundu. 
Orakçıoğlu'ndan tavsiyeler
Erkek moda sektörüne yön veren ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu’ndan yeni yönetim sisteminden beklentilerini ve sevilen markanın dinamiklerini öğrendik. 
İşveren Markası Olmak!
Türkiye’nin en büyük istihdamlarını sağlayan şirketlerin insan kaynakları yetkilileri, işveren markası oluştururken dikkat edilmesi gereken kritik faktörleri bizim için sıraladı. İK liderleri, yapılandırma sürecinde mutlaka göz önünde bulundurulması gereken hususlara da açıklık getirdi.
Yeni bir iletişim fırsatı!
Alanında kariyerli isimler, yeni dönem genç iletişimcilere seslendi. Özellikle gelişen teknolojiyle ortaya çıkan her yeni kanal, yeni bir avantaj olarak görülüyor. 
Saran’dan ‘dinamik’ dersler…
Fenerbahçe camiasının önde gelen simalarından Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’la gerçekleştirdiğimiz söyleşi ise ‘dinamik liderlik’ modeline ışık tuttu.
Anadolu turu Çanakkale’den başladı
Anadolu’ya açıldığımız bu sayımızda ilk olarak Çanakkale’nin yollarını aşındırdık. Kent turizmine katkıda bulunmanın yanı sıra şehitlerimizin yattığı topraklardan verilen barış mesajlarına kulak kabarttık…

Keyifli okumalar…