Çözüm Endüstri 4.0 ve markalaşmak

Endüstri 4.0  kurumsal bir hedef, yönetimin işin içinde olması ve sabır şart. Bunu yaparken, çalışan mutluluğu önde. Çünkü mutsuz çalışan, mutsuz ve başarısız şirket demek.

Yorgun bedenler, kullanılmayan beyinler, tükenmiş ruhlar… Çok çalışan ama kazanamayan işçiler, memurlar ve iş insanları… Sokakta, evde, iş yerinde gülümsemeyi unutmuş, mutsuz kitleler…

Gelecek, hem kendimiz hem de ülkemiz için çoktan geldi de geçiyor bile. Peki biz ne yapıyoruz? Az laf çok iş mi, yoksa çok laf az iş mi? Karar sizin. Ancak çalışanların yüzlerindeki mutsuzluğu ve umutsuzluğu gördükçe bazı işlerin ters gittiğini söylemek gerekiyor. Çok çalışmalarına rağmen ayın sonunu zor getirmekten bir türlü hak ettikleri değeri iş yerlerinde bulamamaya ve kendilerini ispat edememeye kadar bir çok sorunun içinde boğulup giden milyonlarca çalışan. Elbette yaptığı işi seven ve başarıyı yakalamak için durmadan çabalayan mutlu insanlar da mevcut ama çoğunluk kendini bir kısır döngü içinde kaybolup gidiyor hissinden bir türlü kurtaramıyor.

Yazının devamı Business Life Ocak sayısında...