“İnşaat firması değil, emlak geliştiriciyiz”

Devletin imkanlarıyla, kat karşılığı veya kar paylı bir döngünün içerisinde olmadıklarını söyleyen Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdinç Acar, ‘’Biz kendi arsamızda iş geliştiriyoruz. Ürettiğimiz projelerimize çok güveniyoruz." dedi
07 Aralık 2017

Emlak liderlerin yatırım ajandasında ne var?

Emlak sektörünün en büyük oyuncularının gündeminde 2017 satışlarını sürdürmek var. Peki! Bu yılın satış rakamları geçen yılı geçer mi? Bugün aynı anda onlarca projeyi bir arada yürüten liderlerin yeni yılda beklentileri ne doğrultuda?
04 Kasım 2017

“Mahalleler nefes alacak”

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve Kentsel Strateji Kurucusu A. Faruk Göksu tarafından hayata geçirilen “Vizyon Atölyesi” kapsamında, 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’ne özel bir program geliştirildi. Depremin 18’inci yıldönümünde geliştirilen “Kentsel Bulmaca” ile mahallelerde park, kültür ve ibadet merkezleri gibi kamusal alanlar yaratılması hedefleniyor.
22 Ağustos 2017

Sinpaş gayrimenkul sektörünün ‘Süper Marka’sı seçildi

Gayrimenkul sektöründeki 43 yıllık deneyimiyle yenilikçi ve öncü projeleri hayata geçiren Sinpaş, ‘Supermarkalar 2016 Türkiye’ araştırmasında gayrimenkul kategorisinde özel sektörün tek ‘Süper Markası’ seçildi.
27 Temmuz 2017

Satın almadan 3D ile evinizi önce gezin!

Dijital devrim yaratan Yuvako, ev alma ve satmayı hiç olmadığı kadar hızlandırdı. Sokak sokak dolaşıp ev aramak veya evini satmak için emlakçılardan aylarca haber beklemek artık mazide kaldı. Türkiye’de bir ilk olan teknolojisi sayesinde 3D ortamda oda oda dolaşılabiliyor.
12 Haziran 2017

Dünyaca ünlü mimarlar gençlere ilham verdi

Rönesans Holding’in üçüncüsünü düzenlediği Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması dünyaca ünlü mimarlar ile genç yetenekleri buluşturdu. 3 binden fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada finalistler ödüllendirilirken, ünlü mimarlar genç meslektaşlarıyla sürdürülebilirlik üzerine vizyonlarını ve fikirlerini anlattı.
02 Mayıs 2017

İnovasyonda lider emlak projeleri

İkisi İstanbul, biri başkent Ankara’da bulunan üç proje, emlak projeleri arasında inovasyonda liderlik yapıyor.
01 Mayıs 2017

Tüm konut satışları bankalar üzerinden gerçekleşmeli

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ‘’Yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme ile 4.500 kişilik istihdam sağlıyoruz. 2017’de en az 6 yeni projeye daha imza atarak, 3.5 milyar liralık yatırım değerine ulaşacağız’’
05 Mart 2017

Konutta ikinci ‘güç birliği’

‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER ile markalı konut üreticilerinden oluşan KONUTDER; sektöre ve ekonomik büyümeye katkı sağlamak için güç birliğine giderek, sektör olarak ‘20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi’ kampanyasına katılacaklarını açıkladı.
06 Şubat 2017

Gayrimenkul Sektörü’nün Geleceği Ne Olacak ?

Avrupa’daki gelişmeler gayrimenkul yatırımcılarının tercihlerini etkiledi. İstanbul geriye düşmüş gözükse de hala potansiyeli yüksek. Piyasanın yeni gerçekleri gayrimenkul pazarını şekillendiriyor.
31 Aralık 2016

Akzirve caddeli hayat konseptli yeni projesini tanıttı

Gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getireni vadeden Akzirve Gayrimenkul & Yatırım, Bahçeşehir bölgesinde inşasına başlayacağı toplam 1.5 milyar TL değerindeki yeni projesinin lansman toplantısını gerçekleştirdi.
17 Aralık 2016

Piyalepaşa İstanbul’un yeni cazibe merkezi olacak

​Polat Holding'in 800 milyon Dolar’lık yatırımıyla Beyoğlu’nun kalbinde hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul, geçtiğimiz ay düzenlenen Emlak Fuarı’nda ulusal ve uluslararası yatırımcılarla buluştu.
17 Aralık 2016

Ülkemize ve ekonomimize güveniyoruz

Emlak Konut olarak Türkiye'nin geleceğine ve ekonomiye güvendiklerini söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Ülkece tek vücut olarak yarınlara emin adımlarla yürüyoruz. Bu kapsamda Emlak Konut olarak sektöre, ekonomiye ve insanımıza sorumluluğumuzun bir gereği olarak; vatandaşlarımıza uygun şartlarda konut edindirme avantajları sunmak istiyoruz." dedi.
14 Aralık 2016