TÜRKİYE’NİN İLK KADIN LPG TANKERİ SÜRÜCÜSÜ

Türkiye’nin ilk kadın LPG tankeri sürücüsü Shell’de görevine başladı. LPG tanker sürücü olmak isteyen Fatma Bilici, Shell&Turcas’ın yarattığı fırsat ile Türkiye’nin ilk kadın LPG tankeri şoförü oldu.
13 Eylül 2018

​Güneş enerjisi büyüme trendinde

Gelecek 20 yılda güneş ekonomisinin büyüklüğünün 5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. ABD, Kanada ve Meksika gibi ülkeler güneş enerjisi konusunda önemli enerji bölgeleri olma yolunda çok stratejik adımlar atıyor.
06 Ocak 2018

​“Yatırımlar yapmaya devam ediyoruz”

Uzun soluklu yatırımlar için önemli adımlar attıklarını söyleyen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu; ''Son 10 yılda 2 milyar dolar civarında yatırım yaptığımız enerjide, sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilmek adına yerli, yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına dayalı yatırımlar yapmaya devam ediyoruz." dedi.
07 Aralık 2017

MNG Holding’ten modaya ses getirecek e-yatırım

MNG Holding’ten modaya ses getirecek e-yatırım MNG Holding, şimdi de e-ticaret alanındaki SETMODA.COM adındaki online alışveriş platformunu isimli yeni yatırımıyla online alışverişe yeni bir soluk getirdi. Modlara göre hazırlanmış kıyafetleri tek tıkla set halinde ve ulaşılabilir fiyatlara satın alma imkanı sağlayan site ile MNG Holding, bu büyük yatırımı ile e-ticaret sektöründe hızla büyümeyi hedefliyor.
27 Temmuz 2017

ABD’de Beko’ya Önemli Ödül: ENERGY STAR® Yılın Partneri

Kuzey Amerika pazarına iddialı giren Beko US Inc., ABD Çevre Koruma Ajansı’nın, ABD Enerji Bakanlığı ile ortak yürüttüğü program kapsamında, enerji verimliliği ile çevrenin korunması için yaptığı katkılar nedeniyle “2017 ENERGY STAR® Yılın Partneri” ödülüne layık görüldü.
19 Temmuz 2017

Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı

Vitol bugün Vitol Investment Partnership Ltd’nin bir iştiraki olan VIP Türkiye Enerji A.Ş.’nin OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş’nin (Petrol Ofisi) OMV AG’den satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı. Söz konusu alım satım işlemi ile ilgili ilk açıklama 3 Mart 2017’de yapılmıştı.
14 Haziran 2017

Yenilenebilir enerji için dev ortaklık

Dünyanın enerji kaynakları hızla tükenirken enerjiye duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. Türkiye’ de bugün 6 bin megavat kurulu gücünde rüzgar santrali var.
05 Nisan 2017

Enerji geleceğine bakış

2017 yenilenebilir enerji santralleri, yerli kömür sahaları, doğalgaz santralleri ve elektrik dağıtımı varlıklarında bol işlemli bir yıl olacak. Sektörde özelleştirme ve satın almalara ek olarak büyük yatırımlar bekleniyor. Elektrik dağıtım milyar dolarlık birleşme ve satın almalara koşuyor. Elektrik dağıtımdaki karlı yapı, yeni ortaklıkları gündeme getirebilir.
06 Şubat 2017

Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler: “Enerjisa olarak rekabetçi yapıya hazırız”

Enerjisa olarak serbest piyasanın getireceği rekabetçi yapıya hazır olduklarını dile getiren Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler, “Elektrik enerjisi sektörünün lider ve öncü markası olarak yeni dönemde serbest tüketici niteliğindeki tüm müşterilerimize ihtiyaçlarına özel tarifeler sunmanın yanı sıra, onların hayatlarını kolaylaştıracak ve katma değer yaratacak ürün ve çözümleri de sağlayacağız" dedi.
12 Ocak 2017

İlklere imza atmaya devam ediyoruz

​Türkiye’nin lider teknik müteahhitlik firması AE Arma-Elektropanç, sektöründe ilklere imza atmaya devam ediyor. AE Arma-Elektropanç Yönetim Kurulu Üyesi Burak Ç. Kızılhan, “AE Arma-Elektropanç olarak sektörümüzde birçok başarılı projeye imza atıyor ve üç kıtada çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." dedi.
14 Aralık 2016

SUR, ENERJİDE YATIRIM YAPIYOR

Sur Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Sur Enerji’nin Kurtini RES Projesi, yaklaşık 315 milyon TL yatırım değeriyle faaliyete başladı

GÜNEŞ MODÜLÜ HIT’İN MUCİDİ PANASONIC’TEN DEV YATIRIM

Güneş enerjisi Türkiye açısından büyük önem taşıyor. Yüksek verimli güneş modülü HIT’in mucidi Panasonic ve Yılsan Yatırım Holding iş birliğinde tamamlanan Sakura GES’de bu alandaki en önemli projelerden biri olarak dikkat çekiyor.

AYGAZ, ENERJİ TÜKETİMİMİZİ HER YIL AZALTIYOR

Aygaz, bir yılda 700 konutluk enerji tasarrufu yaptı. Aygaz Genel Müdürü Gökhan Tezel, “Sürdürülebilirlik yatırımlarımız kapsamında ulaştığımız enerji tasarrufu yaklaşık 700 hanenin bir yıllık elektrik tüketimine eşit
Web Tasarım