‘HAZİNE KÖKENLİ BİR YÖNETİCİYİM’

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, çok ciddi spekülatif atakla karşı karşıya olduğumuzu söyledi. Hazine kökenli bir yönetici olduğunu hatırlatan Bali, “Döviz piyasalarını, işleyişini 90’lı yılların başlarından beri bilirim
13 Eylül 2018

CFO’lar belirsizliği nasıl yönetiliyor?

Deloitte tarafından gerçekleştirilen 7. Avrupa CFO Araştırması’nın sonuçlarına göre; bir önceki dönemle kıyaslandığında, Avrupa genelindeki CFO’lar iyimserliklerindeki ve gelir beklentilerindeki düşüşe rağmen şirketlerinin büyümelerine odaklanıyor.
27 Haziran 2018

Kripto Paralar geleceğin para birimi mi olacak?

Kripto paralar iş dünyasının birinci gündem maddeleri arasına girdi. Kağıt paranın bitişi, yeni ve bağımsız finansal sistem alternatifi hale gelen bu yeni sistem Bitcoin özelinde tartışılıyor.
05 Şubat 2018

​CFO’ların en büyük endişe kaynağı nedir?

Yıllık geleri 500 milyon doların üstündeki şirketlerin Finans Liderlerine yönelik Finans 4.0: Yüksek Risk Ortamında Kurumsal Raporlamanın Dönüşümü Araştırması’na göre en büyük endişe veri güvenliği ve gizliliğin sağlanmaması.
05 Ocak 2018

Dış ticaret açığındaki artışa dikkat

Geçen seneye oranlar ihracattaki hareketlenme sevindirici oldu. Ancak ithalatın ihracata oranla hızlı artışı dış ticaret açığını büyüttü. Dünya piyasalarında ise gözler yine Eylül’de FED’de olacak.
14 Eylül 2017

Finans sektörü 2017’de ekosistemi nasıl güçlendirecek?

Finans liderleri daha güçlü bir ekosistemi nasıl inşa edecekler. 2017'nin ikinci çeyreği ve yarısı için finans yönetimini bekleyen fırsatlar ve riskler neler olacak? Yatırım, tüketici kredilerindeki hizmet ve projeleri finans sektörünü nasıl etkiliyor?
05 Nisan 2017

Bankacılık 2017’de Nasıl Geçecek?

Bankacılıkta 2016 değerlendirmesine yer verilen rapora göre, Türkiye’de faaliyet gösteren 52 bankanın üçüncü çeyrek itibarıyla toplam aktif büyüklüğü 2,5 trilyon TL’ye ulaştı. Bunun yüzde 64’ünü oluşturan krediler aynı dönemde yüzde 8,4 artarak 1,6 trilyon TL’ye ulaştı. Toplam aktif içerisindeki yabancı para oranı yüzde 38,9 olurken sektörün geçtiğimiz yılın dokuz ayında 29 milyar TL kar elde etti.
06 Şubat 2017

CFO’lar 2017 yılına nasıl bakıyor?

Üst düzey finansal yöneticiler yani CFO’lar… Onlar, binlerce çalışanı olan, her yıl milyonlarca dolarlık ihracat yapan dev şirketlerin kasalarını yönetiyorlar. Peki Türkiye’de dev şirketlerin yönetim kadrolarının en önemli üyelerinden CFO’lar 2017 yılına nasıl bakıyor?
01 Aralık 2016

FIBABANKA’YA MÜKEMMELLIK ÖDÜLÜ

Fibabanka, küresel bankacılık sektörünün en önemli kuruluşları arasında yer alan Commerzbank tarafından ödüllendirildi.
04 Eylül 2016

BÜYÜMEYE DESTEK OLACAĞIZ

Ak Portföy Yönetimi Türkiye’nin ilk Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu (GSYF) kurarak bu alanda sektörün öncü kurumu oldu.
04 Eylül 2016

Bütçeler yeniden değerlendiriliyor

Dünya ticaretinin daralma kaydettiği bir yılın ardından 2016 yılı da belirsizliklerle başladı. Peki bu durum bütçeleri nasıl etkiledi?
20 Nisan 2016

Doğaya Hizmet Eden Alışveriş

İş Bankası, doğaya gönül vermiş kredi kartı kullanıcılarını desteklemek üzere Maximum TEMA Kart’ı hazırladı.
27 Ocak 2016

Bankaların yetenekleri elde tutması artık daha zor!

BDDK’nın “Bankalarda İyi Ücretlendirme Uygulamalarına İlişkin Rehber” adıyla yayınladığı ve 31 Mart 2016’da yürürlüğe girecek olan düzenleme, çalışanlara ödenen prim sistemine ilişkin getirdiği yeni kriterlerle primlere sınırlamalar getiriyor.
26 Ocak 2016

Yenilikçi fikirleri ekonomiye kazandırıyoruz

Türk Ekonomi Bankası (TEB), KOBİ ve Girişim Bankacılığı alanlarındaki ‘Danışman Banka’ anlayışıyla hayata geçirdiği çalışmalarla en yenilikçi banka seçildi.
27 Aralık 2015
Web Tasarım