“Gelecek nesillere sorumluluğumuz çok büyük”

Tüm dünyada trendleri ve tüketici ihtiyaçlarını yakından takip eden Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı Idil Yiğitbaşı, ‘’Gelecek nesillere sorumluluğumuz çok büyük’’ diyor. Yiğitbaşı, şirketleri başarıya ulaştıran farklılık ve farkındalıklardan söz etti.
13 Mart 2018

“Büyük veri, pazarlamanın vazgeçilmezidir”

Anahtar priz ve aydınlatma ürünleri başta olmak üzere sektöründe pazar lideri Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin Kurumsal Marka Yönetim Direktörü Aysel Daysal Özaltınok, sektörün pazarlama stratejilerine yön veren en iyi kadın CMO olarak listemizdeki yerini koruyor. ‘Şirketler için BigData’yı (Büyük Veri) kullanmak olmazsa olmaz” diyen Daysal Özaltınok şunları söyledi:
13 Mart 2018

“Kadınlar, güneş gibi sonsuz bir enerji kaynağı”

Kadınların sanayide yer alması ve mühendislik alanında çalışması yönünde onları cesaretlendirmek üzere “Kadın Mühendislerle, Var Gücümüzle” projesine destek verdiklerini belirten Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, iş yaşamı ve sosyal girişimlerini anlattı.
13 Mart 2018

“Olasılıkları hesaplamayı severim”

Büyük bir heyecanla dinlemeyi seven en önemli iş kadınlarımızdan Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes, yönetim tarzı ve alışkanlıklarıyla ilgili çok önemli yanıtlar verdi.
13 Mart 2018

“Yönetim Kurullarına giren Kadınlar rol model oluyor”

Bu yıl listemizde 8 basamak yükselen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, “Şirketlerin yönetim kurulunda kadınların yer alması diğer kadın yöneticileri hem motive ediyor hem de cesaret veriyor. Bu anlamda rol modelleri oluyor” dedi.
13 Mart 2018

İş dünyasına yön veren kadınların ortak noktaları

İş dünyasına yön veren kadınlarının yönetim tarzınızdan liderliklerini etkileyen en önemli özelliklerine, iş dünyasından şirketlerine ve sektörlerine güç katan alışkanlıklarını sorduk.
13 Mart 2018

“Kadınlar hayata 1-0 yenik başlıyor”

Zade Vital Genel Müdürü Beril Koparal, dijitalleşmenin birçok şeyi kolaylaştırdığını ancak olumsuz yanları olduğunu da ifade ederek, “Aynı ev içerisinde farklı odalarda sosyal medyada oyalanmaları başladı. Bir kadın olarak biliyorum ki, kadınlar hayat 1-0 yenik başlıyor. Kadının hem anne olup evle ilgilenmesi aynı zamanda da iş hayatında başarılı olması bekleniyor.” dedi.
12 Mart 2018

“Bilgiye paylaşmaya inanıyoruz”

Bahçeşehir Okulları Genel Müdürü Özlem Dağ, 50. yılını kutlayan global eğitim markası Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının bir üyesi olarak bu tecrübeden aldığı güçle Türkiye’de 21. yüzyılın eğitimini yaygınlaştırma misyonunu üstlendiklerini söyledi.
12 Mart 2018

“İşin sırrı: Yeniliklere açık olmak”

2009 yılında finans dünyasından perakende ve moda sektörüne geçen Boyner Grup İcra Kurulu Üyesi ve Beymen Genel Müdürü Elif Çapçı, genç kadınlara iş hayatlarında başarılı olmaları için önerilerini sıraladı.
12 Mart 2018

“Kadını güçlendirmek için sürdürülebilir projeler şart”

Kadın istihdamını desteklemeyi hem de el işi geleneksel bayram ürünlerinin yeniden gündeme gelmesini hedeflediklerini söyleyen Şölen Gıda CEO’su Elif Çoban, “Kadınların sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamak, kadın istihdamını, kadın girişimciliğini desteklemek üzere kadını güçlendirmek için sürdürülebilir projeler üzerinde çalışıyoruz’’ dedi.
12 Mart 2018

“Çalışan kadın toplumsal gelişimi hızlandırıyor”

Türkiye’de kadın istihdam oranının erkeklerin istihdam oranının yarısından az olduğunu belirten Danone Türkiye Entegrasyonu Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu; “TÜİK verilerine göre Türkiye’de kadın istihdam oranı yüzde 27,5 iken, erkeklerde bu oran yüzde 65 seviyesinde. Yani her 100 kadından yalnızca 27’si iş hayatına dahil oluyor’’ dedi.
12 Mart 2018

“Egoya saygı duymuyorum”

Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, iş hayatında pozitif düşünmenin ve işin ehli ile çalışmanın önemine vurgu yaptı.
12 Mart 2018

“Kadının iş hayatına girişine katkıda bulunuyoruz”

Türkiye'de 43 yıldır faaliyet gösteren Citibank’ın ilk Türk ülke başkanı Serra Akçaoğlu, banka olarak özellikle kadın çalışanların gelişimine yönelik eğitim ve programlar düzenlediklerini söyledi.
12 Mart 2018

“Meraklı bir liderim”

Wunderman İstanbul CEO’su Sanem Oktar, değişen iş modellerini ve teknoloji iyi takip ederek bunu işe uygulama ve müşterilerin lehine problem çözer hale gelmenin önemine vurgu yapıyor.
12 Mart 2018

“Öğrenmeye büyük bir tutkum var”

Bu yıl ‘’Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su’’ listemizin zirvesinde yerleşen General Electric Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy, ‘’Değişim ve bilgiyi de işe adapte edebilme esnekliği sayesinde yaptığım işte istediğim sonuçları alabiliyorum’’ diyor.
12 Mart 2018

​“3 sektöre odaklanacağız”

‘’2018’i Doğtaş Kelebek için ihracat yılı ilan ettik. Yenilenebilir bio enerjideki yatırımlarımızı önemli ölçüde tamamladık. Ağustos ayında kentsel dönüşüm projesi ile lansmana çıkacağız”
26 Şubat 2018

​“Sektörümüze yön vermeye devam edeceğiz”

Banka olarak başarılı bir yılı geride bıraktıklarını söyleyen Akbank Genel Müdür Hakan Binbaşgil, “Küresel düzeyde olumlu büyüme oranları gözlemledik, bu yıl ekonomimiz de yüksek büyüme oranlarına ulaştı." dedi..
26 Şubat 2018

​“Kaliteye önem veren müşterilerimizle büyüteceğiz”

​“Küresel rekabet, sektörümüzde hizmet ve yetkinliklerimizi çeşitlendirmemizi gerektiriyor. Otomoti ve eğitim alanında olduğu gibi enerji ve bankacılık alanında kaliteli müşterilerimize büyümek istiyoruz”
06 Şubat 2018

​CEO’ların teknolojiyle ilgili stratejisi neden değişti?

Otomotiv, bankacılık, sigorta, sağlık, perakende, teknoloji, enerji ve telekomünikasyon olmak üzere 11 kilit sektörü CEO’ları yıkıcı teknolojilerde inisiyatif alarak büyüme stratejilerine odaklandı? Peki neden?
05 Şubat 2018

Sektörüne ilkleri kazandıran şirketler

Markalar müşterilerine değerliyi ve farklıyı vermeli. Türkiye’de ilkler hep müşteri beklentisini aşabilen bu yenilikçi girişimciler eliyle gerçekleşti. Marka ve katma değer oluşturanların yol haritalarını araştırdık.
05 Şubat 2018

“Hızlı büyüme sürsün istiyoruz”

2018’de olumlu küresel konjonktürün devam ettiği, gelişmiş ülkelerde para politikası normalizasyonunun kademeli olacağı, küresel risk algısının, gelişmekte olan ülkelere yönelik risk algısına ve fon akımlarına destek vermeye devam edeceğini öngörüyoruz.
26 Ocak 2018

“Her alanda iyiyi hedefliyoruz”

Sinpaş, 44 yıllık uzmanlığı ve deneyimi ile ticari gayrimenkulde de ulaştığı başarısını global ölçekte de kanıtlamaya devam ediyor.
26 Ocak 2018

“Sürürülebilir kalkınmayı finanse ediyoruz”

“Yurtdışı fonlamamızını yüzde 62’si esnaf ve KOBİ’lerin desteklenmesi, enerji verimliliği yatırımlarına gidiyor. 192 milyon TL’lik yeni kredi ile de sürdürülebilir kalkınmayı finansa edeceğiz.”
08 Ocak 2018

CEO’ların 2018 ajandasında neler var?

Türkiye’nin en büyük holdinglerini yöneten CEO’ların yeni yıl ajandaları ve büyüme tahminlerini araştırdığımız yeni yılın ilk dosyasında 2018 yılına ilişkin öngörü ve yatırım planlarını masaya yatırdık.
05 Ocak 2018

‘‘Mali disiplinden taviz yok’’

​Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “İstanbul’u uluslararası hava taşımacılığının önemli bir merkezi haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz”
09 Kasım 2017

Eşref Zeka: “İş yapış şeklimizi geliştirdik”

​ ‘’Müşterilerimize bütünsel hizmet vermek için çalışıyoruz. Bu anlayışla yola çıkarak, iş yapış şeklimizi geliştirdik. Birçok farklı sektörde uçtan uca çözüm sunar hale geldik.’’
05 Kasım 2017

Emlak liderlerin yatırım ajandasında ne var?

Emlak sektörünün en büyük oyuncularının gündeminde 2017 satışlarını sürdürmek var. Peki! Bu yılın satış rakamları geçen yılı geçer mi? Bugün aynı anda onlarca projeyi bir arada yürüten liderlerin yeni yılda beklentileri ne doğrultuda?
04 Kasım 2017

Panasonic Türkiye Azerbaycan’da liderliği hedefliyor!

100. yaşını kutlayacağı 2018 yılında elektrik anahtar ve priz sektöründe global pazar lideri olmayı hedefleyen Panasonic, bu hedefine ulaşmak için gerçekleştirdiği aksiyonlarına her geçen gün bir yenisini ekliyor.
15 Ekim 2017

Şirketlere itibar kazandıran stratejiler

İtibar günümüz dünyasında en önemli sermaye. Yatırım ve istihdam odaklı büyüyen Türkiye devlerinin ana gündemi de kazandıkları ‘kurumsal itibar’ ile ekonomiye daha çok katkı sağlamak.
07 Ekim 2017

Türkiye’nin en sosyal 500 şirketi

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte, iletişim stratejilerini baştan aşağı değiştirdiğini söyleyebiliriz. Geldiğimiz nokta itibarı ile sosyal medyanın, markalara teknik ve ölçülebilir bir iletişim boyutu kazandırdığını da söyleyebiliriz.
06 Ekim 2017

Gücümüzü ekonomimizin doğrusunda kullanıyoruz

93 yaşına giren Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en güçlü bankalarından biri olarak ekonomiye ayakta tutuyor. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bankacılığın 2001’den sonra geçirdiği değişim sayesinde bugünkü krizlere ve yeniliklere açık hale geldiğini kaydetti.
08 Eylül 2017

Murat Ülker Global bir organizasyonu nasıl kurdu?

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 8 yılda her markasıyla global bir dev haline gelen şirketinin büyüme stratejilerini, bisküvi, çikolata ve şekerleme işlerinin biraraya gelmesiyle oluşturdukları global organizasyonu anlattı.
08 Eylül 2017

‘’İstihdam yaratmaya devam ediyoruz’’

''Her türlü zor koşula rağmen ülke ekonomimiz için yatırım yaparak katma değer ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz. Şu an için sağlık iş kolu ön planda, gelecek planlarımızda enerj alanı var. ''
25 Ağustos 2017

İş mülakatlarında kodlama dili nasıl sorulacak?

Çocukluğumuzun büyüleyici gelecek tasvirlerinin yazarı Jules Verne ne düşünür bilmiyoruz. Ancak bilimsel ve teknolojik gelişmeler o kadar hızlı ilerliyor ki, bırakın 150 öncesini 30 yıl önceki kuşaktan bir insana internetsiz işlerin duracağı, üretimin aksayacağını söylesek bizi tuhaflıklar içinde bakardı. Şimdi bu yeni, gizemli ve teknoloji dolu dünyamızda geleceğin dili olarak adlandırılan kodlamayla yeni nesiller yeni bir dünya inşaa ediyor.
25 Ağustos 2017

Tekfen Holding kurucu ortaklarından ve TÜSİAD’ın kurucu başkanı Feyyaz Berker vefat etti

Tekfen Holding kurucu ortaklarından Feyyaz Berker, 22 Ağustos 2017 günü hayatını kaybetti. 92 yaşında vefat eden Berker’in kaybı Tekfen camiasında ve iş dünyasında büyük üzüntü yarattı. Berker’in naaşı 24 Ağustos Perşembe günü Tekfen Holding’in Ulus’taki merkezinde düzenlenecek anma töreninden sonra, Bebek Camii’nde kılınacak öğle namazını mütakiben Aşiyan Mezarlığı’nda defnedilecek.
22 Ağustos 2017

Önder Birgül Setur İnsan Kaynakları Müdürü olarak göreve başladı

İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Birgül, İTÜ'de Mühendislik Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. İş yaşamına Avea’da başladı ve önce Avea’da ardından HSBC’de İnsan Kaynakları alanında farklı yöneticilik rollerinde görev aldı.
20 Temmuz 2017

Vestel Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü’ne Murat Sarpel atandı

​Vestel Ar-Ge Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Sarpel, Vestel Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Murat Sarpel’in yeni görevi ile birlikte Vestel Ar-Ge ve Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü aynı yapı altında birleşmiş oldu.
20 Temmuz 2017

Teknolojilerimizi kullananlar ödül kazanıyor

Taglette CEO’su ve kurucusu Mehmet İmrak, teknoloji yatırımları alanında sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da sayılı girişimcileri arasında. İmrak, “Başarı denemeye devam etmekte” diyor.
17 Temmuz 2017

15 Temmuz yarasını saran şirketler

İş dünyası, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında yatırım, üretim, istihdam ve ihracat seferberliğiyle büyümeyi sürdürerek, darbecilere net bir yanıt verdi. Bu ay ‘’15 Temmuz Yarasını Saran Şirketler’’ araştırmamızda, adeta devletimizin finansörü olan şirketler ve liderleri 1 milyonun üzerinde kişiye ek istihdam oluşturuldu. Yakalanan bu olumlu ivme GSYH ve kişi başına düşen milli gelir düzeyinde de dolar bazında yüzde 2,5’luk artışı beraberinde getirdi.
17 Temmuz 2017

Patronlar otomobilde kiralama fırsatını keşfetti

​Günümüzde otomobil sahibi anlayışı artık ‘erişim’ ve ‘kullanım’ kavramına dönüştü. Artık “Sahip olmak yük olarak görülüyor. Bireyler artık, tek seferde büyük bedeller ödeyip, finansal ve operasyonel riskleri üstlenerek satın almak yerine, ürünü belirli bir süreliğine kullanmayı ve karşılığında kullandığı kadar maliyete katlanmayı tercih ediyor. Türkiye’de yapılan en güçlü yatırımlardan biri “bireysel yıllık kiralama” nasıl fırsatlar yaratıyor.
16 Temmuz 2017

İlk yarı verileri her şeye rağmen umut verici

Türkiye ve dünya için zor ekonomik yıl 2016’nın izleri yavaş yavaş siliniyor. Sanayideki büyüme herşeye rağmen umut verici. Dünya piyasalarının gözünü diktiği ABD’deki istihdam öncelikli iyileşme de. En büyük sıkıntının yaşandığı turizmin ise yara sarmaya devam etmesi gerekiyor.
16 Temmuz 2017

“70 yılın birikimi ‘Kosifler’i marka haline getirmiştir”

1945 yılında temelleri atılan, 70 yılı geride bırakarak Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group, dün olduğu gibi bugün de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Herkesin yatırımlar açısından durup beklediği bir dönemde Kosifler, 3 yıl içerisinde 3 büyük yatırım yapmayı planlıyor.
16 Temmuz 2017

Dünyanın en kalabalık şehirleri

Milyonlarca insana ev sahipliği yapan metropollerin en gözdeleri onlar. Seyahat sitesinin ilk beşine giren Newyork, Tokyo, Sao Paulo, Kahire, Mexico City nüfus kadar, sanat, ekonomi ve turizm açısından görülmeye değer zenginliklere sahip.
16 Temmuz 2017

Perakendenin atağında Van var!

Van, tarihiyle birçok inanca yaptığı ev sahipliğiyle ciddi bir turizm potansiyeline sahip. İran’ın başta Tebriz, Hoy, Urmiye şehirlerine açılan kapımız. Türkiye’nin güçlü markalarının mağazaları, şık kafeleri, restoranları, konforlu sinema salonları, renkli eğlence merkezlerinin açıldığı Van’da bölge halkının ve İranlı turistlerin keyifle zaman geçirdiği en gözde buluşma kenti haline geldi. Van halkı ise İranlılar’ın bu kentin sokaklarında gezmesine, esnaftan alışveriş yapmasına alışık.
16 Temmuz 2017

Global şirketler yoksul ülkelerdeki tüketim alışkanlıklarını küreselleştiriyor

​Dünya genelinde büyük bir pazar oluşturan dar gelirli tüketiciler firmaların yeni gözdesi. Şirketler dezavantajlı gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılamanın yeni yollarını keşfediyor. Global şirketlerin hedefinde bir yanda pazar büyütmek, diğer yanda ise yoksul ülkelerdeki tüketim alışkanlıklarını küreselleştirmek var.Sağlık hizmeti bunların en başında.
16 Temmuz 2017

Hepsiburada’ya yeni CEO

Halen Hepsiburada Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Hein Pretorius, şirketin yeni CEO’su oluyor. Pretorius, Hepsiburada’nın hedefleri doğrultusunda büyümesine CEO olarak liderlik edecek.
13 Temmuz 2017

Panasonic’ten izinden dönenlere pozitif iş motivasyonu

İş yoğunluğundan uzak geçirilen bu tatillerin ardından iş hayatına yeniden adapte olmak ise hiç de kolay değil. Bu durum, çoğu zaman çalışanların iş ve özel hayatlarına olumsuz yansıyabiliyor. İnsan kaynakları ve çalışan motivasyonu konusunda özel ve fark yaratan uygulamaları ile dikkat çeken Panasonic Eco Solutions Türkiye’ninçalışanları ise bu uyum sürecini oldukça pozitif bir şekilde atlatıyor, çünkü çalıştıkları şirket onları izinden döndükleri ilk gün unutamayacakları bir sürprizle karşılıyor.
11 Temmuz 2017

Kadınlar yönetim katındaki kilitleri nasıl açıyor?

Türkiye’de toplumsal cinsiyete dayalı zihniyet kalıpları değişmedikçe, daha fazla kadın yöneticiden söz etmek zor… Peki lider kadınlar yönetim katlarındaki kilitleri nasıl açıyor? Şirketlerinin yönetimlerinde görev alan kadın sayısı arttıkça yönetim kadrolarında kadınlara daha çok yer açılıyor. Kadınlar, insanlar arasında ayrımın olmadığı, herkesin haklarının bilincinde ve bu haklardan eşit şekilde yararlandığı yani toplumsal fırsat eşitliğinin olduğu bir dünyayı nasıl yaratacaklar.. İlk hedef zihinlerdeki
19 Haziran 2017

“İş dünyasi yaz tatilinde saç ekimi yaptırıyor”

Yaz tatilini fırsat bilen Ceo'lar, yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve sanatçılar Robotik Saç Ekimi yöntemini tercih ediyor. Türkiye'de sadece Esteworld’de uygulanan, Robotik Saç Ekimi yöntemini ile ilgili Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, yaz tatilini fırsat bilen iş adamlarının “Robotik Saç Ekimi” için kendilerine başvurduğunu söylüyor.
17 Haziran 2017

2017 yılının En İyi İşverenleri

Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasında cirolar sustu, kurum kültürleri konuştu. Araştırmada 92 şirket yer aldı. Katılımcıların yüzde 45’ini kadın çalışanlar oluşturdu. Araştırmada toplam 57.000 çalışan temsil edildi. 2017 yılının En İyi İşverenlerinin açıklandığı listede, “20-50 Best Small Workplaces” kategorisinde İndus Eğitim&Yönetim Danışmalık birinci sırada yer aldı.
15 Haziran 2017

Babamızdan ne öğrendik?

İş dünyası ve ticaretin püf noktalarında işadamları babalarından ne öğrendi? Bu bilgiler onların hayatlarını nasıl değiştirdi? İşte cevapları...
15 Haziran 2017

Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı

Vitol bugün Vitol Investment Partnership Ltd’nin bir iştiraki olan VIP Türkiye Enerji A.Ş.’nin OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş’nin (Petrol Ofisi) OMV AG’den satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı. Söz konusu alım satım işlemi ile ilgili ilk açıklama 3 Mart 2017’de yapılmıştı.
14 Haziran 2017

Türkiye’deki CFO’lar Neden Risk Almıyor?

Deloitte’un düzenli olarak hayata geçirdiği ve Türkiye’den de üçüncü kez önde gelen CFO’ların katıldığı Avrupa CFO Anketi, üç aylık dönemler içerisinde yaşanan değişimlere ışık tutuyor.
03 Haziran 2017

KAGİDER’de Sanem Oktar yeniden başkan seçildi

KAGİDER’in 8. Olağan Genel Kurulu’nda Sanem Oktar yeniden başkanlığa seçildi. Sanem Oktar, “Kadının birey olarak ekonominin özgür ve aktif bir parçası olması için ekonominin farklı alanlarında çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.
26 Mayıs 2017
Web Tasarım