‘‘Mali disiplinden taviz yok’’

​Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “İstanbul’u uluslararası hava taşımacılığının önemli bir merkezi haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz”
09 Kasım 2017

Eşref Zeka: “İş yapış şeklimizi geliştirdik”

​ ‘’Müşterilerimize bütünsel hizmet vermek için çalışıyoruz. Bu anlayışla yola çıkarak, iş yapış şeklimizi geliştirdik. Birçok farklı sektörde uçtan uca çözüm sunar hale geldik.’’
05 Kasım 2017

Emlak liderlerin yatırım ajandasında ne var?

Emlak sektörünün en büyük oyuncularının gündeminde 2017 satışlarını sürdürmek var. Peki! Bu yılın satış rakamları geçen yılı geçer mi? Bugün aynı anda onlarca projeyi bir arada yürüten liderlerin yeni yılda beklentileri ne doğrultuda?
04 Kasım 2017

Panasonic Türkiye Azerbaycan’da liderliği hedefliyor!

100. yaşını kutlayacağı 2018 yılında elektrik anahtar ve priz sektöründe global pazar lideri olmayı hedefleyen Panasonic, bu hedefine ulaşmak için gerçekleştirdiği aksiyonlarına her geçen gün bir yenisini ekliyor.
15 Ekim 2017

Şirketlere itibar kazandıran stratejiler

İtibar günümüz dünyasında en önemli sermaye. Yatırım ve istihdam odaklı büyüyen Türkiye devlerinin ana gündemi de kazandıkları ‘kurumsal itibar’ ile ekonomiye daha çok katkı sağlamak.
07 Ekim 2017

Türkiye’nin en sosyal 500 şirketi

Sosyal medyanın hayatımıza girmesiyle birlikte, iletişim stratejilerini baştan aşağı değiştirdiğini söyleyebiliriz. Geldiğimiz nokta itibarı ile sosyal medyanın, markalara teknik ve ölçülebilir bir iletişim boyutu kazandırdığını da söyleyebiliriz.
06 Ekim 2017

Gücümüzü ekonomimizin doğrusunda kullanıyoruz

93 yaşına giren Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en güçlü bankalarından biri olarak ekonomiye ayakta tutuyor. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bankacılığın 2001’den sonra geçirdiği değişim sayesinde bugünkü krizlere ve yeniliklere açık hale geldiğini kaydetti.
08 Eylül 2017

Murat Ülker Global bir organizasyonu nasıl kurdu?

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 8 yılda her markasıyla global bir dev haline gelen şirketinin büyüme stratejilerini, bisküvi, çikolata ve şekerleme işlerinin biraraya gelmesiyle oluşturdukları global organizasyonu anlattı.
08 Eylül 2017

‘’İstihdam yaratmaya devam ediyoruz’’

''Her türlü zor koşula rağmen ülke ekonomimiz için yatırım yaparak katma değer ve istihdam yaratmaya devam ediyoruz. Şu an için sağlık iş kolu ön planda, gelecek planlarımızda enerj alanı var. ''
25 Ağustos 2017

İş mülakatlarında kodlama dili nasıl sorulacak?

Çocukluğumuzun büyüleyici gelecek tasvirlerinin yazarı Jules Verne ne düşünür bilmiyoruz. Ancak bilimsel ve teknolojik gelişmeler o kadar hızlı ilerliyor ki, bırakın 150 öncesini 30 yıl önceki kuşaktan bir insana internetsiz işlerin duracağı, üretimin aksayacağını söylesek bizi tuhaflıklar içinde bakardı. Şimdi bu yeni, gizemli ve teknoloji dolu dünyamızda geleceğin dili olarak adlandırılan kodlamayla yeni nesiller yeni bir dünya inşaa ediyor.
25 Ağustos 2017

Tekfen Holding kurucu ortaklarından ve TÜSİAD’ın kurucu başkanı Feyyaz Berker vefat etti

Tekfen Holding kurucu ortaklarından Feyyaz Berker, 22 Ağustos 2017 günü hayatını kaybetti. 92 yaşında vefat eden Berker’in kaybı Tekfen camiasında ve iş dünyasında büyük üzüntü yarattı. Berker’in naaşı 24 Ağustos Perşembe günü Tekfen Holding’in Ulus’taki merkezinde düzenlenecek anma töreninden sonra, Bebek Camii’nde kılınacak öğle namazını mütakiben Aşiyan Mezarlığı’nda defnedilecek.
22 Ağustos 2017

Önder Birgül Setur İnsan Kaynakları Müdürü olarak göreve başladı

İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Birgül, İTÜ'de Mühendislik Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı. İş yaşamına Avea’da başladı ve önce Avea’da ardından HSBC’de İnsan Kaynakları alanında farklı yöneticilik rollerinde görev aldı.
20 Temmuz 2017

Vestel Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü’ne Murat Sarpel atandı

​Vestel Ar-Ge Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Sarpel, Vestel Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü görevine getirildi. Murat Sarpel’in yeni görevi ile birlikte Vestel Ar-Ge ve Elektronik Fabrika Genel Müdürlüğü aynı yapı altında birleşmiş oldu.
20 Temmuz 2017

Teknolojilerimizi kullananlar ödül kazanıyor

Taglette CEO’su ve kurucusu Mehmet İmrak, teknoloji yatırımları alanında sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da sayılı girişimcileri arasında. İmrak, “Başarı denemeye devam etmekte” diyor.
17 Temmuz 2017

15 Temmuz yarasını saran şirketler

İş dünyası, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında yatırım, üretim, istihdam ve ihracat seferberliğiyle büyümeyi sürdürerek, darbecilere net bir yanıt verdi. Bu ay ‘’15 Temmuz Yarasını Saran Şirketler’’ araştırmamızda, adeta devletimizin finansörü olan şirketler ve liderleri 1 milyonun üzerinde kişiye ek istihdam oluşturuldu. Yakalanan bu olumlu ivme GSYH ve kişi başına düşen milli gelir düzeyinde de dolar bazında yüzde 2,5’luk artışı beraberinde getirdi.
17 Temmuz 2017

Patronlar otomobilde kiralama fırsatını keşfetti

​Günümüzde otomobil sahibi anlayışı artık ‘erişim’ ve ‘kullanım’ kavramına dönüştü. Artık “Sahip olmak yük olarak görülüyor. Bireyler artık, tek seferde büyük bedeller ödeyip, finansal ve operasyonel riskleri üstlenerek satın almak yerine, ürünü belirli bir süreliğine kullanmayı ve karşılığında kullandığı kadar maliyete katlanmayı tercih ediyor. Türkiye’de yapılan en güçlü yatırımlardan biri “bireysel yıllık kiralama” nasıl fırsatlar yaratıyor.
16 Temmuz 2017

İlk yarı verileri her şeye rağmen umut verici

Türkiye ve dünya için zor ekonomik yıl 2016’nın izleri yavaş yavaş siliniyor. Sanayideki büyüme herşeye rağmen umut verici. Dünya piyasalarının gözünü diktiği ABD’deki istihdam öncelikli iyileşme de. En büyük sıkıntının yaşandığı turizmin ise yara sarmaya devam etmesi gerekiyor.
16 Temmuz 2017

“70 yılın birikimi ‘Kosifler’i marka haline getirmiştir”

1945 yılında temelleri atılan, 70 yılı geride bırakarak Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group, dün olduğu gibi bugün de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Herkesin yatırımlar açısından durup beklediği bir dönemde Kosifler, 3 yıl içerisinde 3 büyük yatırım yapmayı planlıyor.
16 Temmuz 2017

Dünyanın en kalabalık şehirleri

Milyonlarca insana ev sahipliği yapan metropollerin en gözdeleri onlar. Seyahat sitesinin ilk beşine giren Newyork, Tokyo, Sao Paulo, Kahire, Mexico City nüfus kadar, sanat, ekonomi ve turizm açısından görülmeye değer zenginliklere sahip.
16 Temmuz 2017

Perakendenin atağında Van var!

Van, tarihiyle birçok inanca yaptığı ev sahipliğiyle ciddi bir turizm potansiyeline sahip. İran’ın başta Tebriz, Hoy, Urmiye şehirlerine açılan kapımız. Türkiye’nin güçlü markalarının mağazaları, şık kafeleri, restoranları, konforlu sinema salonları, renkli eğlence merkezlerinin açıldığı Van’da bölge halkının ve İranlı turistlerin keyifle zaman geçirdiği en gözde buluşma kenti haline geldi. Van halkı ise İranlılar’ın bu kentin sokaklarında gezmesine, esnaftan alışveriş yapmasına alışık.
16 Temmuz 2017

Global şirketler yoksul ülkelerdeki tüketim alışkanlıklarını küreselleştiriyor

​Dünya genelinde büyük bir pazar oluşturan dar gelirli tüketiciler firmaların yeni gözdesi. Şirketler dezavantajlı gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılamanın yeni yollarını keşfediyor. Global şirketlerin hedefinde bir yanda pazar büyütmek, diğer yanda ise yoksul ülkelerdeki tüketim alışkanlıklarını küreselleştirmek var.Sağlık hizmeti bunların en başında.
16 Temmuz 2017

Hepsiburada’ya yeni CEO

Halen Hepsiburada Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Hein Pretorius, şirketin yeni CEO’su oluyor. Pretorius, Hepsiburada’nın hedefleri doğrultusunda büyümesine CEO olarak liderlik edecek.
13 Temmuz 2017

Panasonic’ten izinden dönenlere pozitif iş motivasyonu

İş yoğunluğundan uzak geçirilen bu tatillerin ardından iş hayatına yeniden adapte olmak ise hiç de kolay değil. Bu durum, çoğu zaman çalışanların iş ve özel hayatlarına olumsuz yansıyabiliyor. İnsan kaynakları ve çalışan motivasyonu konusunda özel ve fark yaratan uygulamaları ile dikkat çeken Panasonic Eco Solutions Türkiye’ninçalışanları ise bu uyum sürecini oldukça pozitif bir şekilde atlatıyor, çünkü çalıştıkları şirket onları izinden döndükleri ilk gün unutamayacakları bir sürprizle karşılıyor.
11 Temmuz 2017

Kadınlar yönetim katındaki kilitleri nasıl açıyor?

Türkiye’de toplumsal cinsiyete dayalı zihniyet kalıpları değişmedikçe, daha fazla kadın yöneticiden söz etmek zor… Peki lider kadınlar yönetim katlarındaki kilitleri nasıl açıyor? Şirketlerinin yönetimlerinde görev alan kadın sayısı arttıkça yönetim kadrolarında kadınlara daha çok yer açılıyor. Kadınlar, insanlar arasında ayrımın olmadığı, herkesin haklarının bilincinde ve bu haklardan eşit şekilde yararlandığı yani toplumsal fırsat eşitliğinin olduğu bir dünyayı nasıl yaratacaklar.. İlk hedef zihinlerdeki
19 Haziran 2017

“İş dünyasi yaz tatilinde saç ekimi yaptırıyor”

Yaz tatilini fırsat bilen Ceo'lar, yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve sanatçılar Robotik Saç Ekimi yöntemini tercih ediyor. Türkiye'de sadece Esteworld’de uygulanan, Robotik Saç Ekimi yöntemini ile ilgili Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, yaz tatilini fırsat bilen iş adamlarının “Robotik Saç Ekimi” için kendilerine başvurduğunu söylüyor.
17 Haziran 2017

2017 yılının En İyi İşverenleri

Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasında cirolar sustu, kurum kültürleri konuştu. Araştırmada 92 şirket yer aldı. Katılımcıların yüzde 45’ini kadın çalışanlar oluşturdu. Araştırmada toplam 57.000 çalışan temsil edildi. 2017 yılının En İyi İşverenlerinin açıklandığı listede, “20-50 Best Small Workplaces” kategorisinde İndus Eğitim&Yönetim Danışmalık birinci sırada yer aldı.
15 Haziran 2017

Babamızdan ne öğrendik?

İş dünyası ve ticaretin püf noktalarında işadamları babalarından ne öğrendi? Bu bilgiler onların hayatlarını nasıl değiştirdi? İşte cevapları...
15 Haziran 2017

Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı

Vitol bugün Vitol Investment Partnership Ltd’nin bir iştiraki olan VIP Türkiye Enerji A.Ş.’nin OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş’nin (Petrol Ofisi) OMV AG’den satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı. Söz konusu alım satım işlemi ile ilgili ilk açıklama 3 Mart 2017’de yapılmıştı.
14 Haziran 2017

Türkiye’deki CFO’lar Neden Risk Almıyor?

Deloitte’un düzenli olarak hayata geçirdiği ve Türkiye’den de üçüncü kez önde gelen CFO’ların katıldığı Avrupa CFO Anketi, üç aylık dönemler içerisinde yaşanan değişimlere ışık tutuyor.
03 Haziran 2017

KAGİDER’de Sanem Oktar yeniden başkan seçildi

KAGİDER’in 8. Olağan Genel Kurulu’nda Sanem Oktar yeniden başkanlığa seçildi. Sanem Oktar, “Kadının birey olarak ekonominin özgür ve aktif bir parçası olması için ekonominin farklı alanlarında çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.
26 Mayıs 2017

THY Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan, “Eşsiz kariyer fırsatları sunuyoruz”

Dünyanın en fazla ülkesine yolcu taşıyan havayolu şirketi Türk Hava Yolları’nın Kabin Eğitim Müdürü Yonca Ceylan, üniversite ve yüksekokul mezunları için eşsiz kariyer fırsatları sunduklarını söyledi. THY’nin sağladığı sosyal olanaklar, istihdam süreçleri ve istihdam sonrası kurum içi eğitimler hakkında konuşan Ceylan, THY’deki mevcut kabin memuru sayısının 10 bin olduğunu ve hedeflerinde 2023’e kadar bu sayıyı 18 bine çıkarmak olduğunu belirtti.
15 Mayıs 2017

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, “Hızlı değişime hazırız”

2017’de dönüştüren liderler iş başında.. 73 yıllık köklü bir tarihe sahip Borusan Grubu, 2016 yılında 13 milyar TL ciro ve bir önceki yıla göre yüzde 30 artış ile 1,2 milyar TL faaliyet kârı elde etti. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, kârlı büyümeyi kalıcı kılmak için dünyadaki hızlı değişime hazır olduklarını söyledi. Geleceğin Borusan’ını tasarlarken iş yapış biçimlerinde de radikal bir dönüşümü hedeflediklerini anlattı.
11 Mayıs 2017

Endüstri 4.0’ın Türkiye ekonomisine etkisi ne olacak?

İlk kez altı yıl önce Uluslararası Hannover sanayi Fuarı’nda adı konulan Endüstri 4.0’da yani dördüncü sanayi devriminde makinelerin birbiriyle iletişim içinde olduğu akıllı üretim süreçlerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Peki, doğru stratejilerle Endüstri 4.0’ın rekabetteki rolü, getireceği değişim, fırsatlar ve Türk sanayisinin güçlendirilmesi gereken yönleri ne olacak?
10 Mayıs 2017

Kale Endüstri Holding’in yeni CEO’su Zeki Şafak Ozan oldu

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen entegre güvenlik şirketi Kale Endüstri Holding’in yeni CEO’su Zeki Şafak Ozan oldu. Yeni görevine 24 Nisan 2017 itibariyle başlayan Ozan, Kale Endüstri Holding’e ait tüm şirketlerin yönetim süreçlerine liderlik edecek.
04 Mayıs 2017

İnovasyon, fikirler havuzundan değer üretmek demek

VEFARKYARAT insiyatifini hayata geçiren, Ulusal ve Uluslararası şirketlere ArGe, Inovasyon, Teknoloji ve Strateji Yönetimi alanında danışmanlık yapan, Endüstri Mühendisi Dr. Verda Emiroğlu ile Türkiye’de Ar-Ge sektörünün mevcut durumunu ve gelişimini masaya yatırdık.
01 Mayıs 2017

İnovasyonda lider emlak projeleri

İkisi İstanbul, biri başkent Ankara’da bulunan üç proje, emlak projeleri arasında inovasyonda liderlik yapıyor.
01 Mayıs 2017

Ersa’nın Yeni Genel Müdürü Hasan Tici Oldu

Güvenilirliği ve kalitesiyle Türkiye’deki mobilya, tasarım, üretim alanlarında önemli bir yere sahip olan Ersa’nın yeni Genel Müdürü 25 yılı aşkın süredir mobilya sektöründe çalışan Hasan Tici oldu.
25 Nisan 2017

“Dünyada Mobilite tercihleri değişiyor”

“Ülkemizde kiralama sektörünün yılda 350 bin adetin üzerinde otomobil satın alabilecek bir büyüklüğe çok yakın gelecekte ulaşacağını söyleyebiliriz”
10 Nisan 2017

Geleceğe çok güçlü hazırlanıyoruz

‘’2017’den umutluyuz ancak asıl büyüme 2018 ve sonrasında gelecek. Tüm maliyet kalemlerimizde sıkı bir optimizasyon başlattık”
10 Nisan 2017

Perakendenin hedefinde neler var?

​Perakende sektörünün liderleri bölgesel ve global pazarlarda hedef büyüttü. Pazar liderleri yeni projelerini anlattı. Araştırmalar ise perakendede dijitalleşme ve yeni teknolojiler ile yepyeni pazarlar açıldığını gösteriyor.
05 Nisan 2017

Motosiklet tutkunu iş insanları

​Motosiklet tutkunu işadamları hobi olarak başlayan tutkularını anlattı. İşte iş adamlarının hız, özgürlük tutkusunun kısa serüveni...
05 Nisan 2017

“Yeni dijital hizmetlerimiz gelecek”

Yol Boyunca programımıza konuk aldığımız Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu bize geleceği tasvir etti. Kendisiyle çalışma hayatının ve mobil teknolojilerin geleceğini, Türkiye’nin ve şirketlerin nasıl fark oluşturabileceğini tartıştık.
05 Nisan 2017

Yenilenebilir enerji için dev ortaklık

Dünyanın enerji kaynakları hızla tükenirken enerjiye duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. Türkiye’ de bugün 6 bin megavat kurulu gücünde rüzgar santrali var.
05 Nisan 2017

“Türkiye’nin en iyi insan kaynakları uygulamaları”

Başarılı şirketlerin İK alanında her zaman en önemli gündem maddesi olarak “Yetenek, Elde Tutmak ve Sürdürülebilir Bağlılık” olarak öne çıkıyor. ‘Türkiye’nin En iyi İK Uygulamaları’na sahip şirketlerden Unilever, Vodafone, Ford Otosan, EnerjiSA, Kiğılı, LCWaikiki, Pegasus, VİKO by Panasonic ve İpekyol..
05 Nisan 2017

Digital dönüşüm çağında CFO’ları neler bekliyor?

Yeniliğin şampiyonu ve değişim liderleri CFO’ların yönetim anlayışını neler bekliyor. Sadece mali krizlerde değil, değişim zamanında da CFO’lara yani finansal direktörlere önemli görevler düşüyor.
05 Nisan 2017

Finans sektörü 2017’de ekosistemi nasıl güçlendirecek?

Finans liderleri daha güçlü bir ekosistemi nasıl inşa edecekler. 2017'nin ikinci çeyreği ve yarısı için finans yönetimini bekleyen fırsatlar ve riskler neler olacak? Yatırım, tüketici kredilerindeki hizmet ve projeleri finans sektörünü nasıl etkiliyor?
05 Nisan 2017

Türkiye’nin 20 başarılı kadın girişimcisi

Girişimcilik, cesaretin, bilginin ve iş dünyasında fark yaratmanın neticesi. Business Life’in belirlediği kadın girişimciler sadece Türkiye değil, dünyaya da marka kazandıran, değer katan isimler...
30 Mart 2017

Türkiye’nin en güçlü 50 kadın CEO’su

​Cesur kararlar almak, ekonomi gemisini hem şirket ve holdingler hem de Türk iş dünyası açısından geleceğe ve başarıya taşımak onların işi. Kadın CEO’lar bütün bu başarılara imza atarken insana ve hayata dokunan yönleriyle de öne çıkıyor.
30 Mart 2017

Türkiye’yi yöneten kadınlar

Enerji’den bankacılığa, perakendeden sigortacılığa Türkiye’nin ve dünyanın sayılı şirketlerinin yönetimini onlar yapıyor. Türkiye’yi yöneten 30 iş kadını listesi tam bir yıldızlar kadrosu.
30 Mart 2017