Kibar Ailesi ‘Bir’likte ‘Bir’ Olmayı Başardı!

Kibar Holding Kurucusu ve Onursal Başkanı Asım Kibar’la iş hayatında onu başarıya taşıyan liderlik özelliklerini konuştuk…
İş hayatına, 1951 yılında babamın manifatura mağazasında başladım ve 1964’e kadar orada çalıştım. Babamdan hem ticaretin inceliklerini hem de çalışkanlık ve dürüstlüğün iş hayatındaki başarıyı getiren gerçek değerler olduğunu öğrendim. Çünkü, eğer müşterilerinin nezdinde güvenilirlik nişanını kazanamazsan, sürdürülebilir bir başarı elde edemezsin. Ancak, çalışmak, verdiğin söze sadakat ve dürüstlük seni başarıya götüren temel ilkelerdir. 

DÜRÜSTLÜK, ÇALIŞKANLIK VE İNOVASYON…
Babamın bize öğrettiği iş ahlâkı sayesinde, yaptığım her işte başarılı oldum. Onun sayesinde, her şeyden önce ticarette temel değerleri korumayı ilke edindim. Her zaman güven, dürüstlük, çalışkanlık ve inovasyon çalışma esaslarım oldu. 
Hayatta iyi zamanlar da kötü zamanlar da oluyor. Olumsuz olayları, dalgalanmaları hiç mesele etmeden, doğal gidişat olarak görüp yoluma devam ettim. Bu anlayış sayesinde, varsa hatalarımdan ders alarak, eksiklerimi kapatarak ama her zaman çok çalışarak işleri yoluna koydum. 

TEMEL HEDEFİMİZ, MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Önceliğimiz hep müşterilerimizi mutlu etmek ve karşılıklı sadakati sağlamak olduğu için sadece işimize odaklandık. Böylece, temel ilkelerimizden en önemlisi olan ‘müşteri memnuniyetini’ sağladık ve bu günlere kadar geldik çok şükür.

YENİLİKÇİ BAKIŞ AÇISINI İLKE EDİNİN!
Sadece evlatlarıma değil çevremdeki herkese, babamdan bana miras kalan güven, dürüstlük, çalışkanlık ve yenilikçi bakış açısını ilke edinmelerini öneriyorum. 
Çalışma hayatım boyunca müşteriler, bankalar, tedarikçiler, beraber çalıştığımız insanlar, kamu kurumları ile fabrikalarımızın bulunduğu bölgelerde yaşayanlar dahil herkesle uyumlu, doğruluk, dürüstlük ve sempati içinde bir ilişki kurmaya çok özen gösterdim. Sadece çocuklarımdan değil, beraber çalıştığım herkesten bunu devam ettirmelerini istiyorum.

ÇALIŞMA ARKADAŞINIZIN BAŞARISINI KUTLAYIN!
Ayrıca bir önerim de, birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın başarılarının kutlanması yönündedir. Onların da sırtını sıvazlamak, takdir etmek çok önemlidir. Ne kadar mutlu bir ekiple çalışırsanız, müşterilerinizi ve paydaşlarınızı da o kadar mutlu edersiniz.