TOYOTA TÜRKİYE’DEN ÜRETİME BAKIM MOLASI

Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 9 Ağustos 2018 ile 25 Ağustos 2018 tarihleri arasında üretime bir süre ara verdi.
13 Eylül 2018

HARLEY-DAVIDSON, 2019’DA DAHA GÜÇLÜ

Son teknolojilerin en özel tasarımlarla bir araya geldiği Harley-Davidson’lar macera tutkunlarıyla buluştu. Harley-Davidson İstanbul East, zengin ürün çeşitliliğinin yanı sıra düzenlediği etkinlikle adından söz ettirdi.
13 Eylül 2018

Business class güncellendi:Yeni Audi A6 Sedan

Tamamen yenilenen sekizinci nesil Yeni Audi A6, tüm motor seçeneklerinde sunulan hibrit teknolojisi, sürüş güvenliğini daha da artıran 39 adet asistan sistemleri, sezgisel kullanım özellikli bilgi ve eğlence sistemleri ve dinamik tüm tekerden yönlendirme sistemi ile otomobilde business class konforunu güncelledi.
28 Haziran 2018

Otokoç Otomotiv 90 yaşında

Ülkemizde otomotiv sektörünün temellerini atan, Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü şirketlerinden Otokoç Otomotiv’in 90., Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç’un iş hayatının 60. yıl dönümü Rahmi M. Koç Müzesi’nde görkemli bir törenle kutlandı.
28 Haziran 2018

Yeni Mercedes-Benz CLS Türkiye’de

2003’te CLS modeli ile ‘coupe’nin şıklık ve dinamizmini bir sedanın konfor ve fonksiyonelliğiyle birleştirerek tamamen yeni bir otomobil segmenti yaratan Mercedes-Benz, üçüncü nesil CLS’yi de Türk müşterileriyle buluşturdu. Mercedes-Benz CLS 400 d 4MATIC, 878.600 TL’den başlayan fiyatlarla beğeniye sunuldu.
19 Mayıs 2018

​Yerli Otomobili destekleyen şirketler

Yerli ve milli otomobil herkeste, özellikle sektörde heyecan uyandırdı. Beş şirketin sürdüreceği proje, büyük beklenti oluşturdu.
05 Aralık 2017

Kadın Akademisyen 3 Kıtayı motosikleti ile gezdi

İstanbul Gedik Üniversitesi’nin başarılı kadın akademisyenlerinden Asil ÖZBAY, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya göstermek amacıyla tek başına binlerce kilometre sürerek Moğolistan’a ulaşmayı başardı. Geçen yıl başarılı bir şekilde tamamladığı yolculuğunda; Dünyanın en zorlu 10 yolu arasında gösterilen Fas’taki Tzi n’Tichka dağ geçidini tek başına motosikleti ile geçmeyi başarmıştı.
18 Eylül 2017

Renault ilk yarıda pazarın lider markası

Renault Grubu, 2017 yılının ilk yarısında pazar payını 0,7 puan artırarak toplam pazardan yüzde 18,7 pay elde etti. 17 yıldır binek araç lideri Renault, yüzde 15,9 pay ile 2017 ilk yarıda binek otomobil pazarında da liderliğini sürdürüyor.
17 Temmuz 2017

KOSİFLER OTO’DAN 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM ATAĞI

Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group’un lokomotif şirketi Kosifler Oto, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl cirosunu 900 milyon TL olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen Kosifler Oto; 2017 ve 2018 yılları için de 250 milyon TL yatırım yapacağını açıkladı.
12 Haziran 2017

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı DS ile yola çıktı

Fransız lüksünün sembolü DS Automobiles yeni SUV modeli Fransa’nın yeni ve genç Cumhurbaşkanı Macron’ın makam otomobili oldu. Tasarımı 7 ayda tamamlanan otomobil herşeyiyle özel
03 Haziran 2017

Mercedes-Benz Türk, ikinci AR-GE Merkezi’nin temelini attı

Mercedes-Benz Türk, İstanbul’da bulunan AR-GE Merkezi’ne ilave olarak 8,4 milyon Avro tutarında yatırımla kurulacak Aksaray Kamyon Fabrikası’ndaki yeni AR-GE Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.
15 Mayıs 2017

İstanbul Autoshow’a 500 bin kişilik ziyaret

“Geleceğe Yakından Bakın” teması ile kapılarını 20 Nisan’daki “Basın ve VIP günü” ile açan İstanbul Autoshow 2017’yi yarım milyonu aşkın kişi ziyaret etti. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayan, otomobil tutkunlarına geleceğin teknolojilerini yakından görme fırsatı sunan İstanbul Autoshow 2017 sayesinde otomotiv sektörü de hareketlendi.
02 Mayıs 2017

Motosiklet tutkunu iş insanları

​Motosiklet tutkunu işadamları hobi olarak başlayan tutkularını anlattı. İşte iş adamlarının hız, özgürlük tutkusunun kısa serüveni...
05 Nisan 2017

DRD Derindere Genel Müdürü İlkay Ersoy: ‘‘Büyümemize devam ediyoruz”

Türkiye’nin tamamı yerli sermayeli en büyük filo kiralama markası DRD, istikrarlı gelişimini sürdürüyor. Markanın başarısının operasyonel ve finansal göstergelerine de yansıdığını belirten DRD Derindere Genel Müdürü İlkay Ersoy “İstikrarlı yatırımlarımızla, sağlıklı bir şekilde büyümemize devam ediyoruz” dedi.
19 Ocak 2017

Yarım yüzyıllık yerli efsane

Onun hikayesi bir kış günü 18 Ocak 1966’da İngiltere’de başladı. 1984’e kadar 93 bin 188 adet üretilen Anadol, Anadolu’nun yollarını turladı. İşte yarım asırlık efsanenin hikayesi…
01 Ocak 2017

Beyin Avcısı Şerif Kaynar ile Jaguar F-PACE’in içinde söyleştik

Yol Boyunca’nın ilk konuğu Türkiye’nin en ünlü Headhunter’ı beyin avcısı, Korn Ferry Onursal Başkanı Şerif Kaynar’dı. Aynı zamanda Coca-Cola Dünya CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent’in kuzeni olan Şerif Kaynar, İngiltere’de beraber eğitim gördükleri Muhtar Beyin hiç bilinmeyen yönlerini anlattı…
31 Aralık 2016

Skoda 2016 Bitmeden 1 Milyonluk Satışa Ulaştı

Skoda, 2016 global satışlarında 1 milyon adete ulaştı. Yıl bitmeden 1 milyonun üzerinde teslimat gerçekleştiren Çek marka, 2015’teki başarısını sürdürmeye devam etti.
19 Aralık 2016

Lüks Segmentten Orta Segmente Geçiş Yaşanacak

Yeni ÖTV oranları ve kurlardaki artış ile birlikte lüks segmentteki modellerden orta segmentlere doğru bir yönelme yaşanacağını söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, ''Aralık ayında toplam pazarda küçük bir düşüş de olabilir. Kur artışının fiyatlara aynı oranda yansıtılmaması yıl sonuna kadar otomobil satın alacaklara bir miktar avantaj sağlayacaktır." dedi
19 Aralık 2016

AUDI DÜNYASININ EN İYİLERİ TÜRKİYE’DEN!

Doğuş Otomotiv-Audi Ekibi, AUDI AG’nin dünya genelindeki distribütörleri arasında düzenlediği ve katılımcıları satış sonrası hizmetler, marka tarihçesi ve takım ruhu gibi konularda değerlendirdiği Audi Quiz Challenge yarışmasında dünya birincisi oldu.

‘PAZAR PAYIMIZ ARTACAK’

D&D Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, otomotiv piyasasında yaşanan durgunluk ve döviz kurlarındaki yükseliş nedeniyle yeni bir kampanyaya start verdiklerini belirtti
Web Tasarım