CEM BOYNER’İN ENFLASYONLA MÜCADELE PLANI

Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, enflasyonla topyekün mücadelede hükümetin, iş dünyasının ve sivil toplumun geliştireceği rasyonel ve etkili tüm girişim ve inisiyatiflere destek vereceklerini söyledi.
08 Ekim 2018

TOYOTA TÜRKİYE’DEN ÜRETİME BAKIM MOLASI

Türk otomotiv sektörünün öncü kuruluşlarından Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 9 Ağustos 2018 ile 25 Ağustos 2018 tarihleri arasında üretime bir süre ara verdi.
13 Eylül 2018

HARLEY-DAVIDSON, 2019’DA DAHA GÜÇLÜ

Son teknolojilerin en özel tasarımlarla bir araya geldiği Harley-Davidson’lar macera tutkunlarıyla buluştu. Harley-Davidson İstanbul East, zengin ürün çeşitliliğinin yanı sıra düzenlediği etkinlikle adından söz ettirdi.
13 Eylül 2018

TAB GIDA’NIN ‘TEŞVİK PROGRAMI’ İSPANYA’YA ÖRNEK OLDU

TAB Gıda ‘restoran teşvik sistemi’ İspanya’ya örnek oldu. Restoran verimliliğini arttırmayı hedefleyen ‘teşvik programı’nın İspanya’ya ihraç edilmesiyle ilgili konuşan TAB Gıda Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok
13 Eylül 2018

ELITE WORLD İSTANBUL HOTEL YENİLENDİ

İş toplantıları, kongreler ve sosyal organizasyonlara ev sahipliği yapan Elite World Hotels’in, şehrin merkezi Taksim’de yer alan oteli Elite World İstanbul Hotel, 750 bin dolar yatırımla yenilendi.
13 Eylül 2018

GENERAL MOBILE, UKRAYNA’YA AÇILDI

General Mobile, global bir marka olarak bulunduğu 33 ülkede büyümeye ve potansiyel gördüğü pazarlara yatırım yapmaya devam ediyor.
13 Eylül 2018

KASTAMONU ENTEGRE, ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTırıyor

Kastamonu Entegre, üretim kapasitesini artırmaya yönelik yatırımlarına devam ediyor. Bu yıl İtalya’daki Pomposa Tesisi’ni devreye alarak dünya mobilya sektörünün kalbinde üretim yapmaya hazırlanan şirket
13 Eylül 2018

TÜRKİYE’NİN İLK KADIN LPG TANKERİ SÜRÜCÜSÜ

Türkiye’nin ilk kadın LPG tankeri sürücüsü Shell’de görevine başladı. LPG tanker sürücü olmak isteyen Fatma Bilici, Shell&Turcas’ın yarattığı fırsat ile Türkiye’nin ilk kadın LPG tankeri şoförü oldu.
13 Eylül 2018

MNG Kargo’da değişim rüzgarı Boran Uzun ile esecek

MNG Kargo Yurtiçi ve Yurtdışı Taşımacılık AŞ Genel Müdürü olarak Boran Uzun atandı. Uzun, “Yaklaşık 9 bin 500 çalışanımızla değişimin heyecanını hissetmeye başladık” dedi.
28 Haziran 2018

‘İnovasyon fabrikası‘nda yaratıcılık ruhunu öne çıkaracağız’

Tedarik zinciri hizmetlerinin global bir hizmet sağlayıcısı ve otomotiv lojistiğinde Avrupa liderlerinden GEFCO Grubu, ‘İnovasyon Fabrikası’ açtı. Merkez, her bir çalışanın şirketin büyümesini destekleyecek çözümler üretme potansiyelini ortaya çıkarmak ve yenilikçi fikirlerle donanıma kavuşmasını sağlamak amacıyla kuruldu.
28 Haziran 2018

‘Her işletmenin dijital ikizi olmalı’

“IoT ve Takip Teknolojileri geliştiren, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerindeniz. IoT ise gelecekte tüm sektörlerin olmazsa olmazı...”
28 Haziran 2018

Business class güncellendi:Yeni Audi A6 Sedan

Tamamen yenilenen sekizinci nesil Yeni Audi A6, tüm motor seçeneklerinde sunulan hibrit teknolojisi, sürüş güvenliğini daha da artıran 39 adet asistan sistemleri, sezgisel kullanım özellikli bilgi ve eğlence sistemleri ve dinamik tüm tekerden yönlendirme sistemi ile otomobilde business class konforunu güncelledi.
28 Haziran 2018

Otokoç Otomotiv 90 yaşında

Ülkemizde otomotiv sektörünün temellerini atan, Türkiye Cumhuriyeti’nin en köklü şirketlerinden Otokoç Otomotiv’in 90., Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç’un iş hayatının 60. yıl dönümü Rahmi M. Koç Müzesi’nde görkemli bir törenle kutlandı.
28 Haziran 2018

Tatilde Bel sağlığını korumanın 8 yolu

Tüm yıl boyunca özlemle beklediğimiz yaz mevsimi geldi. Kimimiz soluğu tatil mekânlarında alırken, kimimiz de planlarını yaptı, heyecanlı bir bekleyiş içinde...
28 Haziran 2018

Dijital Liderler, geleceği nasıl şekillendirecek?

Gündeminde inovasyon ve dijitalleşme bulunan şirketinin CIO, CTO ve dijital dönüşüm yöneticileri geleceğin nasıl şekilleneceğini öngörüyor. Teknolojik değişimlerin tetiklediği dijital devrimle; liderliğin, iş modellerinin, ekonominin ve sosyal yaşamın kuralları yeniden yazılacak. Peki! Geleceği, dijital liderler nasıl şekillendirecek?
28 Haziran 2018

Girişimci Kadınlar ne bekliyor?

Bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanında hak ettikleri gibi temsil edilmeyen kadının ‘değiştirme gücü’, dünyamızın içinden geçtiği bu zor günlerde fazlasıyla önemli. Öncelikle çok hissedilen mükemmel olma beklenti ve baskısından kurtulmak gerekiyor...
28 Haziran 2018

Ar-Ge ve Teknoloji Şirketlerinin Nasıl Bir İnsan Gücüne İhtiyacı Var?

Ar-Ge’yi temel faaliyetleri olarak gören, hedef, vizyon ve misyonlarını bu bakış açısıyla belirleyen Ar-Ge ve teknoloji firmalarının, yetişmiş insan gücüne ihtiyacı var. Ayrıca iş hayatında inovasyon ve araştırma geliştirme faaliyetlerinde bulunmak isteyen, kariyer planlamasını buna göre yapan pek çok genç ise hedefine ulaşamıyor.
27 Haziran 2018

‘Turizmde çeşitliliği esas alıyoruz’

Bir önceki yıla göre yüzde 30 büyüme öngörüyoruz. 2018 iyi gözüküyor fakat 2014 rakamlarına ulaşabilmek için en az iki seneye daha ihtiyacımız var. Memnun edici gelişme ise Türk bayraklı, finansal yapısı güçlü tur operatörlerimizin Avrupa pazarına da girmeleri...
19 Mayıs 2018

‘Türk Turizminin markalaşması için çaba sarf ediyoruz’

Demsa Group’un turizm yatırımları arasında, Pera Palace Hotel, eski Maçka Oteli arazisindeki The St. Regis İstanbul var. Kardeş şirket Mediasa’nın çatısı altındaki World Travel Channel ve Tatilsa da Demsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Demet Sabancı Çetindoğan’ın gururu…
19 Mayıs 2018

Yeni Mercedes-Benz CLS Türkiye’de

2003’te CLS modeli ile ‘coupe’nin şıklık ve dinamizmini bir sedanın konfor ve fonksiyonelliğiyle birleştirerek tamamen yeni bir otomobil segmenti yaratan Mercedes-Benz, üçüncü nesil CLS’yi de Türk müşterileriyle buluşturdu. Mercedes-Benz CLS 400 d 4MATIC, 878.600 TL’den başlayan fiyatlarla beğeniye sunuldu.
19 Mayıs 2018

Denizler üzerinde birden fazla ülke

‘Dünyayı Bir Bilene Sor’ mottosuyla seyahat seçenekleri sunan Prontotour, tek turla birden fazla ülkeyi keşfetmek isteyenlere muhteşem gemi turları düzenliyor…
19 Mayıs 2018

‘Bulut temelli uygulamalar çeviklik sağlıyor’

Dijital dönüşüm (DX) global olarak hızlanırken, şirketlerin ömürleri kısalıyor, 3. Platform teknolojilerle yeni iş modelleri ortaya çıkıyor. Nevin Çizmecioğulları, sadece iş değişimlerine ayak uydurmak değil, iş operasyonlarının hızını arttırmanın şart olduğunu anlatıyor…
19 Mayıs 2018

‘Kaliteli veri fark yaratır’

Nesnelerin İnterneti’nden (IoT), blok zincire; sohbet robotlarından makine öğrenimi ve sanal gerçekliğe kadar çeşitli yeniliklerin dijital dönüşümü tamamlayacak. Bora Şar, en yeni kavramlar hakkında öngörülerde bulundu.
19 Mayıs 2018

Yakın geleceğin bulut bilişim trendleri neler olacak?

İşletmelerin hayatta kalabilmesi için trendleri takip etmesi önem taşıyor. Dijital dönüşümü gerçekleştirdiğine inananların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bulut teknolojisi ise ortaya çıktığı günden bu yana hayatımızın her alanında kendisine yer bulmayı başardı. Son yıllarda Endüstri 4.0 ve mobil ağların daha yüksek kapasiteyle çalışması, yeni nesil uygulamaların devreye alınmasına zemin hazırladı.
19 Mayıs 2018

Robotların sayısındaki artış insanlık için fırsat

McKinsey Global Institute’nün raporuna göre; robot teknolojiler, 2030’da 400 ila 800 milyon arasında kişiyi işten ayrılmaya veya iş değiştirmeye zorlayacak. Ancak robot artışr, fırsatı yakalayabilir, amacımızı, işimizin doğasını ve ilişkimizi etkin şekilde değerlendirebilirsek insanlık için çok olumlu bir değişim yaratabilir...
19 Mayıs 2018

‘Ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz’

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, istikrarlı ve sağlıklı bir şekilde büyürken, Türk sivil havacılığının gelişimine de katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
19 Mayıs 2018

‘Akımları takip ediyoruz’

NG Hotels, daha niş bir alan olan welness konusunda uzmanlaşmayı tercih ediyor. NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, Sapanca ve Afyon’da yer alan destinasyon spa otellerinde, rakiplerinden farklılık gösterdiklerinin altını çiziyor.
19 Mayıs 2018

Turizm liderlerinin sezon stratejileri

Türkiye’nin turizmde ciddi bir başarı yakaladığını dost-düşman herkes kabul ediyor. Bunda, otelcisinden tur operatörüne, hava yolcusundan seyahat acentasına kadar üç sacayağında mücadele verenlerin önemli katkısı var.
19 Mayıs 2018

Şirketler inovasyonu paydaşları ile nasıl paylaşıyor?

Ülkeler artık geleceklerini Ar-Ge yatırımları, teknolojik yenilikler ve sanayide dönüşümler üzerine kuruyor. Ülkemizde de Ar-Ge çalışmaları her geçen gün artıyor. Bunda başarılı olan şirketle, oluşturdukları değeri yatırımcılar, müşteriler ve kullanıcılarla paylaşıyor.
11 Nisan 2018

Sanayi 4.0 sürecine liderlik edecek İK Uygulamaları

Sanayi ve iş dünyasında dönüşümün öncülüğü doğru İK uygulamalarından geçiyor. Araştırmalar her ülkenin en büyük problemi ‘yetenek kıtlığı’nı belirleyici öğe olarak gösteriyor. Yeni yılda da yeteneğin önemi daha da artacak. 2018’in maaş artışı beklentisi de yüzde10’dan yüzde 11’e revize edildi.
08 Ocak 2018

​Güneş enerjisi büyüme trendinde

Gelecek 20 yılda güneş ekonomisinin büyüklüğünün 5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. ABD, Kanada ve Meksika gibi ülkeler güneş enerjisi konusunda önemli enerji bölgeleri olma yolunda çok stratejik adımlar atıyor.
06 Ocak 2018

​Yeni yılda CIO’ları neler bekliyor?

Şirketlerin bilgi iletişim altyapılarını yöneten CIO’Ları 2017’de olduğu gibi 2018’de de siber güvenlik, yeni projeler açısından dopdolu bir yıl bekliyor. İşte CIO’ların yeni yıl ajandası ile ilgili uzmanların öngörü ve tavsiyeleri.
05 Ocak 2018

Yapay zeka nerelerde eğemen olacak?

Günümüzün en çok konuşulan konularından biri olan yapay zekanın insan hayatını nasıl etkileyeceğidir. Yapay zekanın en fazla ulaştırma ve tıp sektöründe egemen olacağı düşünülüyor. Yapay zeka, insanın iyi olmadığı, kaliteli ve verimli üretim yapamadığı alanlarda etkili olacak.
05 Ocak 2018

​“Yatırımlar yapmaya devam ediyoruz”

Uzun soluklu yatırımlar için önemli adımlar attıklarını söyleyen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu; ''Son 10 yılda 2 milyar dolar civarında yatırım yaptığımız enerjide, sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilmek adına yerli, yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına dayalı yatırımlar yapmaya devam ediyoruz." dedi.
07 Aralık 2017

“Büyüme oranları organiktir”

2017-18 mali yılı yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, “Bu dönemde çift haneli büyüme başarısını da gösterdiğimiz için mutluyuz." dedi
07 Aralık 2017

2018’in dijital trendleri neler olacak?

Yapay zeka, nesnelerin interneti gibi teknolojilerde başlayan yükseliş trendi şirketlerin strateji ve ekonomik büyümelerinin merkezine yerleşti. İşte dijitalleşmenin 2018 stratejileri...
05 Aralık 2017

​Yerli Otomobili destekleyen şirketler

Yerli ve milli otomobil herkeste, özellikle sektörde heyecan uyandırdı. Beş şirketin sürdüreceği proje, büyük beklenti oluşturdu.
05 Aralık 2017

Perakende liderlerinin ihtiyatlı büyüme planlarında neler var?

Perakende sektörü bölgesel ve küresel ölçekte satış ve pazarlamada Türk markalarını yaygınlaştırma hedefine kilitlendi. Bunun için markalı üretim ihracatı, kalite ve karllılık odaklı büyüme yönünde adımlar atılıyor.
15 Kasım 2017

Doğa Dostu Şirketler

Sanayi devrimiyle hız kazanan karbon salımı, dünyada artık geri dönüşü imkânsız bir noktaya geldi. Sürdürülebilirlik alanında sektörüne liderlik eden şirketlerin iklim değişikliği, çevresel risk yönetimi ve karbon salınımını azaltmaya yönelik çalışmaları nasıl sürüyor?
13 Kasım 2017

Dijital dönüşümün neresindeyiz?

Türkiye dijital dönüşümde arayı nasıl kapatabilir. Dijital dönüşümde sadece tüketen değil, üreten konuma nasıl gelmeliyiz.
05 Kasım 2017

Emlak liderlerin yatırım ajandasında ne var?

Emlak sektörünün en büyük oyuncularının gündeminde 2017 satışlarını sürdürmek var. Peki! Bu yılın satış rakamları geçen yılı geçer mi? Bugün aynı anda onlarca projeyi bir arada yürüten liderlerin yeni yılda beklentileri ne doğrultuda?
04 Kasım 2017

​Sürdürülebilir yaşamı destekleyen şirketlerin gündeminde ne var?

​ İnsan ve çevreye duyarlı üretim ve iş yapma adına sürdürülebilirlik stratejileri şirketleri farklı duyarlılık ve dünyalara taşıyor. Küresel iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik alanında farkındalığı artırmak için çalışan Schneider Electric, dört ana alanda bireysel ve kurumsal sorumluluk almaya çağırıyor. Sürdürülebilirlik planlarını ve uygulamalarını stratejik eylem planlarına alan yatırımcılar gündemlerini anlattı.
07 Ekim 2017

​Sektörlerde dijital dönüşüm nasıl devam ediyor?

Dijital dönüşümünü tamamlayan şirketler gelir hedeflerini ikiye katlıyor. Bütçelerin üçte biri ise inovasyona ayrılıyor. Rekabet ve teknoloji gelişiminin zirve yaptığı dijital dönüşümü sektörün liderleriyle konuştuk.
07 Ekim 2017

Kadın Akademisyen 3 Kıtayı motosikleti ile gezdi

İstanbul Gedik Üniversitesi’nin başarılı kadın akademisyenlerinden Asil ÖZBAY, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya göstermek amacıyla tek başına binlerce kilometre sürerek Moğolistan’a ulaşmayı başardı. Geçen yıl başarılı bir şekilde tamamladığı yolculuğunda; Dünyanın en zorlu 10 yolu arasında gösterilen Fas’taki Tzi n’Tichka dağ geçidini tek başına motosikleti ile geçmeyi başarmıştı.
18 Eylül 2017

Pegasus’un Business Flex uçuş paketleri

Herkese göre bir uçuş paketi sunarak uçmayı kolay ve avantajlı hale getiren Pegasus Hava Yolları, “Sen Yeter Ki Uçmak İste” sloganlı reklam kampanyasının devam filmiyle dikkat çekiyor. 4 akıllı uçuş paketiyle misafirlerinin ihtiyaçları kadarını ödeyerek konforlu ve esnek bir seyahat yaşamalarına olanak sağlayan Pegasus, yeni reklamında Eko, Avantaj ve Business Flex uçuş paketlerini etkin bir dille anlatıyor.
18 Eylül 2017

Dijital oyun pazarının 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz

Türkiye’de oyun sektörünü geliştirmek ve bu anlamda ekonomiye katma değer oluşturmak için yaklaşık 10 yıldır çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdür Yardımcısı Hanzade Sarıçiçek, “Türkiye’de dijital oyun sektörünün ihracatı 500 Milyon doların üzerinde ve geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 25 oranında büyüme kaydediyor. Yeni jenerasyonun bu alana olan ilgisi ile Türkiye oyun pazarının 2020 yılına kadar 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz.'' dedi.
17 Eylül 2017

Fatma Şahin, “Gaziantep toprağı bereketli”

Bu sene 10’uncusu düzenlenen Gaziantep Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali Karkamışı’ın Teketaşı Köyü’nde ilk kez bir tarlada hasat ile başladı.
22 Ağustos 2017

“Mahalleler nefes alacak”

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve Kentsel Strateji Kurucusu A. Faruk Göksu tarafından hayata geçirilen “Vizyon Atölyesi” kapsamında, 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’ne özel bir program geliştirildi. Depremin 18’inci yıldönümünde geliştirilen “Kentsel Bulmaca” ile mahallelerde park, kültür ve ibadet merkezleri gibi kamusal alanlar yaratılması hedefleniyor.
22 Ağustos 2017

Sinpaş gayrimenkul sektörünün ‘Süper Marka’sı seçildi

Gayrimenkul sektöründeki 43 yıllık deneyimiyle yenilikçi ve öncü projeleri hayata geçiren Sinpaş, ‘Supermarkalar 2016 Türkiye’ araştırmasında gayrimenkul kategorisinde özel sektörün tek ‘Süper Markası’ seçildi.
27 Temmuz 2017

MNG Holding’ten modaya ses getirecek e-yatırım

MNG Holding’ten modaya ses getirecek e-yatırım MNG Holding, şimdi de e-ticaret alanındaki SETMODA.COM adındaki online alışveriş platformunu isimli yeni yatırımıyla online alışverişe yeni bir soluk getirdi. Modlara göre hazırlanmış kıyafetleri tek tıkla set halinde ve ulaşılabilir fiyatlara satın alma imkanı sağlayan site ile MNG Holding, bu büyük yatırımı ile e-ticaret sektöründe hızla büyümeyi hedefliyor.
27 Temmuz 2017

ABD’de Beko’ya Önemli Ödül: ENERGY STAR® Yılın Partneri

Kuzey Amerika pazarına iddialı giren Beko US Inc., ABD Çevre Koruma Ajansı’nın, ABD Enerji Bakanlığı ile ortak yürüttüğü program kapsamında, enerji verimliliği ile çevrenin korunması için yaptığı katkılar nedeniyle “2017 ENERGY STAR® Yılın Partneri” ödülüne layık görüldü.
19 Temmuz 2017

Coca-Cola İçecek, en yüksek kredi notuna sahip Türk şirketi oldu

Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu, Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da 25 fabrika ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCI), uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in açıklaması ile en yüksek kredi derecelendirme notuna sahip Türk şirketi oldu.
18 Temmuz 2017

DenizBank’tan şubede sanal gerçeklik deneyimi

Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile dikkat çeken DenizBank fark yaratan çalışmalarına devam ediyor. Banka, yeni Ankara tren garında açtığı şubesinde müşterilerine sanal gerçeklik uygulamasını şube içinde yaşatırken, benzersiz bir deneyim sunuyor. Banka ayrıca tüm banka şubelerinde müşterilerine ücretsiz internet hizmeti sağlıyor.
18 Temmuz 2017

Teknolojinin kadın liderleri

Microsoft’un KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ‘’Teknolojinin Kadın Liderleri’’ yarışmasında kazananlar belli oldu.
17 Temmuz 2017

Renault ilk yarıda pazarın lider markası

Renault Grubu, 2017 yılının ilk yarısında pazar payını 0,7 puan artırarak toplam pazardan yüzde 18,7 pay elde etti. 17 yıldır binek araç lideri Renault, yüzde 15,9 pay ile 2017 ilk yarıda binek otomobil pazarında da liderliğini sürdürüyor.
17 Temmuz 2017

Beymen Bağdat Caddesi’ne imza atmaya hazırlanıyor

46 yıldır Türk perakende sektöründe pek çok ilke öncülük eden BEYMEN, Anadolu yakasının en prestijli lokasyonlarından Bağdat Caddesi Suadiye’de, caddenin dokusu ile örtüşen yeni mağazasıyla ziyaretçilerine sıcak bir ev ortamı sunmaya ve yeni sezonda alışveriş deneyimine farklı bir soluk katmaya hazırlanıyor.
17 Temmuz 2017

Yazlık Evler ve Teraslar için Öneriler

Mobilya, dekorasyon ve tasarıma dair evinizi ilgilendiren pek çok ürünü aynı çatı altında buluşturan perabulvari.com, yazlık evler ve teraslar için en uygun, stil sahibi ve şık önerileri bir araya getirdi.
17 Temmuz 2017

Estetik için fazla tercih edilen ay: Temmuz

Hızla büyüyen ve globalleşen dünyamızda, sınırların kalktığı alanların bir tanesi de Sağlık Turizmi. Sağlık turizminde ise en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesiyiz. İstatistiki verilere göre Temmuz ayı, sağlık turistinin ülkemize en fazla geldiği ay olarak kayıtlara geçiyor.
17 Temmuz 2017

“Kibar Grubu’nun ticari kültür temsilcisiyiz”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 24. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan alan Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kibar, "Şirketimizin dış ticaret hacmi istikrarlı bir şekilde artarak, yılda 1.5 milyon ton seviyelerine ulaşmıştır." dedi.
17 Temmuz 2017

Türkiye’nin en beğenilen luxury oteli Regnum Carya Golf & Spa Resort

Yeşil ile maviyi kucaklayan coğrafyası, standart odalarında dahi VIP hizmet sunan kişiye özel anlayışı ile 2 yıl gibi kısa zamanda Türkiye ve Akdeniz Çanağı’nın en gözde otellerinden biri olmayı başardı. Antalya Belek’te bulunan Regnum Carya Golf & Spa Resort, Business Life Dergisi okurları tarafından Türkiye'nin en beğenilen luxury oteli seçildi.
16 Temmuz 2017

Lüksün yedinci seviyesi

Argos in Cappadocia’nın lüksün sınırlarını tarihin katmanlarına yayan yeni konağı, yeni sezonda misafirlerine kapılarını açmaya hazır. Konak, yüzyıllar öncesinden gelen mutfak-şırahanesiyle sınırsız konforu gerçek deneyimlerle bir arada sunuyor.
16 Temmuz 2017

Perakendenin atağında Van var!

Van, tarihiyle birçok inanca yaptığı ev sahipliğiyle ciddi bir turizm potansiyeline sahip. İran’ın başta Tebriz, Hoy, Urmiye şehirlerine açılan kapımız. Türkiye’nin güçlü markalarının mağazaları, şık kafeleri, restoranları, konforlu sinema salonları, renkli eğlence merkezlerinin açıldığı Van’da bölge halkının ve İranlı turistlerin keyifle zaman geçirdiği en gözde buluşma kenti haline geldi. Van halkı ise İranlılar’ın bu kentin sokaklarında gezmesine, esnaftan alışveriş yapmasına alışık.
16 Temmuz 2017

Bir marinadan çok daha fazlası: Palmarina Bodrum

Klasik marinacılık anlayışını değiştirip farklı bir soluk getiren PALMARINA Bodrum, Mega ve giga yat kapasitesinden göz alıcı mimarisine, mağazalarından restoranlarına kadar günün her saati yaşayan bir merkez olarak yepyeni bir dünya vaat ediyor!
13 Temmuz 2017

Mikro Yazılım, aynı güne iki ödül birden sığdırdı.

Türkiye’nin önde gelen kurumsal ve ticari yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım, 12 Temmuz 2017 tarihinde Bilişim 500 Araştırması ve BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi kapsamında 2 farklı ödüle layık görüldü. Mikro Yazılım Bilişim 500’de “Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı Kategori Birincisi” olurken, BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi’ne göre ise “Küçük Ölçekli Firma” kategorisinde, “Ar-Ge Ciro” dalında ödül aldı.
13 Temmuz 2017

Sosyal ağlar tüketiciyi nerede, nasıl ve ne kadar etkiliyor?

Sosyal medya platformları, pazarlamanın en önemli yapı taşlarından biri haline geldi. Birçok marka kullanıcılarına ve hedef kitlesine bu mecra üzerinden de ulaşmak istiyor. Bazı markalar etkileşimi daha da arttırabilmek adına, ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya fenomenlerinden ve ünlü isimlerden destek alıyor. Bu kişilerin yaptığı paylaşımlar ile daha fazla kişiye ulaşma imkânı elde ediliyor. Markalar da bu kişilere yaptıkları paylaşım karşılığında yüksek rakamlar ödüyor.
18 Haziran 2017

“İş dünyasi yaz tatilinde saç ekimi yaptırıyor”

Yaz tatilini fırsat bilen Ceo'lar, yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve sanatçılar Robotik Saç Ekimi yöntemini tercih ediyor. Türkiye'de sadece Esteworld’de uygulanan, Robotik Saç Ekimi yöntemini ile ilgili Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, yaz tatilini fırsat bilen iş adamlarının “Robotik Saç Ekimi” için kendilerine başvurduğunu söylüyor.
17 Haziran 2017

Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı

Vitol bugün Vitol Investment Partnership Ltd’nin bir iştiraki olan VIP Türkiye Enerji A.Ş.’nin OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş’nin (Petrol Ofisi) OMV AG’den satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı. Söz konusu alım satım işlemi ile ilgili ilk açıklama 3 Mart 2017’de yapılmıştı.
14 Haziran 2017

‘’İnovasyonu bir adım ileriye taşıdık’’

İnsanların daha akıllı hayatlar yaşamalarına yardımcı olmak için durmaksızın çalıştıklarını söyleyen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Bu yıl içerik ve hizmetler alanında iş ortaklıklarımızın yanı sıra eşsiz ürünlerle inovasyonu bir adım ileriye taşıdık." dedi.
12 Haziran 2017

100 bin dolara ömür boyu vizesiz seyahat

100'den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkânı sunan Karayipler'deki Dominika, iş adamlarının gözdesi oldu. Programla 100 bin dolara 4 ay gibi kısa bir sürede pasaport almak mümkün.
12 Haziran 2017

KOSİFLER OTO’DAN 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM ATAĞI

Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group’un lokomotif şirketi Kosifler Oto, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl cirosunu 900 milyon TL olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen Kosifler Oto; 2017 ve 2018 yılları için de 250 milyon TL yatırım yapacağını açıkladı.
12 Haziran 2017

Pınar’dan yüksek proteinli süt: Pınar Protein

Süt sektörünün öncüsü Pınar Süt; bir ilke imza attı Pınar, AR-GE altyapısı ve tüketicinin nabzını tutan profesyonel analiz süreçleri ile birleştirdi, yepyeni ürünü; ‘Pınar Protein’i tüketicilerin beğenisine sundu.
12 Haziran 2017

Satın almadan 3D ile evinizi önce gezin!

Dijital devrim yaratan Yuvako, ev alma ve satmayı hiç olmadığı kadar hızlandırdı. Sokak sokak dolaşıp ev aramak veya evini satmak için emlakçılardan aylarca haber beklemek artık mazide kaldı. Türkiye’de bir ilk olan teknolojisi sayesinde 3D ortamda oda oda dolaşılabiliyor.
12 Haziran 2017

Coca-Cola Online Alışveriş Dükkanı Türkiye’de

Coca-Cola’nın lisanslı ürünlerinin satışının sağlandığı e-ticaret mağazası coca-coladukkani.com İngiltere ve Amerika’dan sonra Türkiye’de. Yaşam stili olarak hayata geçen, ev dekorasyon eşyalarından aksesuar modellerine kadar bir çok kategoride Coca-Cola markasını taşıyan 300 farklı çeşit ürünü sanal dükkanda satışa sunuluyor.
12 Haziran 2017

DenizBank’tan 1 milyon çiftçiye 9 milyar TL kredi

DenizBank, 15 yılda 9 Milyar TL’yi aşan tarım kredisi vererek 1 milyonu aşan çiftçiye ulaştı. Tarıma verilen her desteğin ülkemizin geleceğine yatırım olarak gören banka, özel bankalar arasında %39’luk pazar payı ile sektörde lider.
12 Haziran 2017

TAÇ INOVA EVTEKS’e inovatif ürünleriyle damga vuruyor

Tüm inovatif ürünlerini “TAÇ Inova” çatısı altında toplayan Zorlu Tekstil, bu yıl Serin Tutan Pike, yepyeni TAÇ Bamboo Koleksiyonu, mite’lara (akarlara) karşı korunaklı bir alan yaratan TAÇ Anti-Mite Koleksiyonu, yazın serin, kışın sıcak tutan TAÇ Inova Outlast Yastık gibi sıradışı ürünleriyle büyük beğeni kazandı.
12 Haziran 2017

Markaların Ramazan Kampanyalarında tercih Twitter oldu

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan twitter, Ramazan mesajları için şirketlerin iletişim platform oldu. Markalar takipçilerine kampanya içerikleriyle birlikte Ramazan’a özel içerikler de oluşturdu.
03 Haziran 2017

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı DS ile yola çıktı

Fransız lüksünün sembolü DS Automobiles yeni SUV modeli Fransa’nın yeni ve genç Cumhurbaşkanı Macron’ın makam otomobili oldu. Tasarımı 7 ayda tamamlanan otomobil herşeyiyle özel
03 Haziran 2017

Doğuş Sanat Danışmanı Çağla Saraç Ara Güler Müzesi bünyesindeki Arşiv ve Araştırma Merkezini anlattı

Doğuş Grubu Sanat Danışmanı Çağla Saraç, Lübnan ‘da Ortadoğu Fotoğraf Koruma İnisiyatifi (MEPPI) tarafından düzenlenen “Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın Fotoğrafik Mirası: Sürdürülebilirlik için Öncelikler” başlıklı sempozyumda Türkiye’nin ilk uluslararası fotoğraf müzesi olacak Ara Güler Müzesi bünyesindeki Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi hakkında önemli bilgiler aktardı.
31 Mayıs 2017
Web Tasarım