Sanayi 4.0 sürecine liderlik edecek İK Uygulamaları

Sanayi ve iş dünyasında dönüşümün öncülüğü doğru İK uygulamalarından geçiyor. Araştırmalar her ülkenin en büyük problemi ‘yetenek kıtlığı’nı belirleyici öğe olarak gösteriyor. Yeni yılda da yeteneğin önemi daha da artacak. 2018’in maaş artışı beklentisi de yüzde10’dan yüzde 11’e revize edildi.
08 Ocak 2018

​Güneş enerjisi büyüme trendinde

Gelecek 20 yılda güneş ekonomisinin büyüklüğünün 5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. ABD, Kanada ve Meksika gibi ülkeler güneş enerjisi konusunda önemli enerji bölgeleri olma yolunda çok stratejik adımlar atıyor.
06 Ocak 2018

​Yeni yılda CIO’ları neler bekliyor?

Şirketlerin bilgi iletişim altyapılarını yöneten CIO’Ları 2017’de olduğu gibi 2018’de de siber güvenlik, yeni projeler açısından dopdolu bir yıl bekliyor. İşte CIO’ların yeni yıl ajandası ile ilgili uzmanların öngörü ve tavsiyeleri.
05 Ocak 2018

Yapay zeka nerelerde eğemen olacak?

Günümüzün en çok konuşulan konularından biri olan yapay zekanın insan hayatını nasıl etkileyeceğidir. Yapay zekanın en fazla ulaştırma ve tıp sektöründe egemen olacağı düşünülüyor. Yapay zeka, insanın iyi olmadığı, kaliteli ve verimli üretim yapamadığı alanlarda etkili olacak.
05 Ocak 2018

​“Yatırımlar yapmaya devam ediyoruz”

Uzun soluklu yatırımlar için önemli adımlar attıklarını söyleyen Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu; ''Son 10 yılda 2 milyar dolar civarında yatırım yaptığımız enerjide, sürdürülebilir bir gelecek inşa edebilmek adına yerli, yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına dayalı yatırımlar yapmaya devam ediyoruz." dedi.
07 Aralık 2017

“Büyüme oranları organiktir”

2017-18 mali yılı yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, “Bu dönemde çift haneli büyüme başarısını da gösterdiğimiz için mutluyuz." dedi
07 Aralık 2017

2018’in dijital trendleri neler olacak?

Yapay zeka, nesnelerin interneti gibi teknolojilerde başlayan yükseliş trendi şirketlerin strateji ve ekonomik büyümelerinin merkezine yerleşti. İşte dijitalleşmenin 2018 stratejileri...
05 Aralık 2017

​Yerli Otomobili destekleyen şirketler

Yerli ve milli otomobil herkeste, özellikle sektörde heyecan uyandırdı. Beş şirketin sürdüreceği proje, büyük beklenti oluşturdu.
05 Aralık 2017

Perakende liderlerinin ihtiyatlı büyüme planlarında neler var?

Perakende sektörü bölgesel ve küresel ölçekte satış ve pazarlamada Türk markalarını yaygınlaştırma hedefine kilitlendi. Bunun için markalı üretim ihracatı, kalite ve karllılık odaklı büyüme yönünde adımlar atılıyor.
15 Kasım 2017

Doğa Dostu Şirketler

Sanayi devrimiyle hız kazanan karbon salımı, dünyada artık geri dönüşü imkânsız bir noktaya geldi. Sürdürülebilirlik alanında sektörüne liderlik eden şirketlerin iklim değişikliği, çevresel risk yönetimi ve karbon salınımını azaltmaya yönelik çalışmaları nasıl sürüyor?
13 Kasım 2017

Dijital dönüşümün neresindeyiz?

Türkiye dijital dönüşümde arayı nasıl kapatabilir. Dijital dönüşümde sadece tüketen değil, üreten konuma nasıl gelmeliyiz.
05 Kasım 2017

Emlak liderlerin yatırım ajandasında ne var?

Emlak sektörünün en büyük oyuncularının gündeminde 2017 satışlarını sürdürmek var. Peki! Bu yılın satış rakamları geçen yılı geçer mi? Bugün aynı anda onlarca projeyi bir arada yürüten liderlerin yeni yılda beklentileri ne doğrultuda?
04 Kasım 2017

​Sürdürülebilir yaşamı destekleyen şirketlerin gündeminde ne var?

​ İnsan ve çevreye duyarlı üretim ve iş yapma adına sürdürülebilirlik stratejileri şirketleri farklı duyarlılık ve dünyalara taşıyor. Küresel iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik alanında farkındalığı artırmak için çalışan Schneider Electric, dört ana alanda bireysel ve kurumsal sorumluluk almaya çağırıyor. Sürdürülebilirlik planlarını ve uygulamalarını stratejik eylem planlarına alan yatırımcılar gündemlerini anlattı.
07 Ekim 2017

​Sektörlerde dijital dönüşüm nasıl devam ediyor?

Dijital dönüşümünü tamamlayan şirketler gelir hedeflerini ikiye katlıyor. Bütçelerin üçte biri ise inovasyona ayrılıyor. Rekabet ve teknoloji gelişiminin zirve yaptığı dijital dönüşümü sektörün liderleriyle konuştuk.
07 Ekim 2017

Kadın Akademisyen 3 Kıtayı motosikleti ile gezdi

İstanbul Gedik Üniversitesi’nin başarılı kadın akademisyenlerinden Asil ÖZBAY, kadınların yapabileceklerinin sınırlarının ne kadar geniş olduğunu tüm dünyaya göstermek amacıyla tek başına binlerce kilometre sürerek Moğolistan’a ulaşmayı başardı. Geçen yıl başarılı bir şekilde tamamladığı yolculuğunda; Dünyanın en zorlu 10 yolu arasında gösterilen Fas’taki Tzi n’Tichka dağ geçidini tek başına motosikleti ile geçmeyi başarmıştı.
18 Eylül 2017

Pegasus’un Business Flex uçuş paketleri

Herkese göre bir uçuş paketi sunarak uçmayı kolay ve avantajlı hale getiren Pegasus Hava Yolları, “Sen Yeter Ki Uçmak İste” sloganlı reklam kampanyasının devam filmiyle dikkat çekiyor. 4 akıllı uçuş paketiyle misafirlerinin ihtiyaçları kadarını ödeyerek konforlu ve esnek bir seyahat yaşamalarına olanak sağlayan Pegasus, yeni reklamında Eko, Avantaj ve Business Flex uçuş paketlerini etkin bir dille anlatıyor.
18 Eylül 2017

Dijital oyun pazarının 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz

Türkiye’de oyun sektörünü geliştirmek ve bu anlamda ekonomiye katma değer oluşturmak için yaklaşık 10 yıldır çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdür Yardımcısı Hanzade Sarıçiçek, “Türkiye’de dijital oyun sektörünün ihracatı 500 Milyon doların üzerinde ve geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 25 oranında büyüme kaydediyor. Yeni jenerasyonun bu alana olan ilgisi ile Türkiye oyun pazarının 2020 yılına kadar 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz.'' dedi.
17 Eylül 2017

Fatma Şahin, “Gaziantep toprağı bereketli”

Bu sene 10’uncusu düzenlenen Gaziantep Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali Karkamışı’ın Teketaşı Köyü’nde ilk kez bir tarlada hasat ile başladı.
22 Ağustos 2017

“Mahalleler nefes alacak”

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ve Kentsel Strateji Kurucusu A. Faruk Göksu tarafından hayata geçirilen “Vizyon Atölyesi” kapsamında, 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’ne özel bir program geliştirildi. Depremin 18’inci yıldönümünde geliştirilen “Kentsel Bulmaca” ile mahallelerde park, kültür ve ibadet merkezleri gibi kamusal alanlar yaratılması hedefleniyor.
22 Ağustos 2017

Sinpaş gayrimenkul sektörünün ‘Süper Marka’sı seçildi

Gayrimenkul sektöründeki 43 yıllık deneyimiyle yenilikçi ve öncü projeleri hayata geçiren Sinpaş, ‘Supermarkalar 2016 Türkiye’ araştırmasında gayrimenkul kategorisinde özel sektörün tek ‘Süper Markası’ seçildi.
27 Temmuz 2017

MNG Holding’ten modaya ses getirecek e-yatırım

MNG Holding’ten modaya ses getirecek e-yatırım MNG Holding, şimdi de e-ticaret alanındaki SETMODA.COM adındaki online alışveriş platformunu isimli yeni yatırımıyla online alışverişe yeni bir soluk getirdi. Modlara göre hazırlanmış kıyafetleri tek tıkla set halinde ve ulaşılabilir fiyatlara satın alma imkanı sağlayan site ile MNG Holding, bu büyük yatırımı ile e-ticaret sektöründe hızla büyümeyi hedefliyor.
27 Temmuz 2017

ABD’de Beko’ya Önemli Ödül: ENERGY STAR® Yılın Partneri

Kuzey Amerika pazarına iddialı giren Beko US Inc., ABD Çevre Koruma Ajansı’nın, ABD Enerji Bakanlığı ile ortak yürüttüğü program kapsamında, enerji verimliliği ile çevrenin korunması için yaptığı katkılar nedeniyle “2017 ENERGY STAR® Yılın Partneri” ödülüne layık görüldü.
19 Temmuz 2017

Coca-Cola İçecek, en yüksek kredi notuna sahip Türk şirketi oldu

Anadolu Grubu’nun ana hissedarı olduğu, Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan’da 25 fabrika ve 10 bini aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek (CCI), uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in açıklaması ile en yüksek kredi derecelendirme notuna sahip Türk şirketi oldu.
18 Temmuz 2017

DenizBank’tan şubede sanal gerçeklik deneyimi

Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile dikkat çeken DenizBank fark yaratan çalışmalarına devam ediyor. Banka, yeni Ankara tren garında açtığı şubesinde müşterilerine sanal gerçeklik uygulamasını şube içinde yaşatırken, benzersiz bir deneyim sunuyor. Banka ayrıca tüm banka şubelerinde müşterilerine ücretsiz internet hizmeti sağlıyor.
18 Temmuz 2017

Teknolojinin kadın liderleri

Microsoft’un KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ‘’Teknolojinin Kadın Liderleri’’ yarışmasında kazananlar belli oldu.
17 Temmuz 2017

Renault ilk yarıda pazarın lider markası

Renault Grubu, 2017 yılının ilk yarısında pazar payını 0,7 puan artırarak toplam pazardan yüzde 18,7 pay elde etti. 17 yıldır binek araç lideri Renault, yüzde 15,9 pay ile 2017 ilk yarıda binek otomobil pazarında da liderliğini sürdürüyor.
17 Temmuz 2017

Beymen Bağdat Caddesi’ne imza atmaya hazırlanıyor

46 yıldır Türk perakende sektöründe pek çok ilke öncülük eden BEYMEN, Anadolu yakasının en prestijli lokasyonlarından Bağdat Caddesi Suadiye’de, caddenin dokusu ile örtüşen yeni mağazasıyla ziyaretçilerine sıcak bir ev ortamı sunmaya ve yeni sezonda alışveriş deneyimine farklı bir soluk katmaya hazırlanıyor.
17 Temmuz 2017

Yazlık Evler ve Teraslar için Öneriler

Mobilya, dekorasyon ve tasarıma dair evinizi ilgilendiren pek çok ürünü aynı çatı altında buluşturan perabulvari.com, yazlık evler ve teraslar için en uygun, stil sahibi ve şık önerileri bir araya getirdi.
17 Temmuz 2017

Estetik için fazla tercih edilen ay: Temmuz

Hızla büyüyen ve globalleşen dünyamızda, sınırların kalktığı alanların bir tanesi de Sağlık Turizmi. Sağlık turizminde ise en çok tercih edilen ülkelerden bir tanesiyiz. İstatistiki verilere göre Temmuz ayı, sağlık turistinin ülkemize en fazla geldiği ay olarak kayıtlara geçiyor.
17 Temmuz 2017

“Kibar Grubu’nun ticari kültür temsilcisiyiz”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 24. Olağan Genel Kurulu ve İhracat Şampiyonları ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan alan Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kibar, "Şirketimizin dış ticaret hacmi istikrarlı bir şekilde artarak, yılda 1.5 milyon ton seviyelerine ulaşmıştır." dedi.
17 Temmuz 2017

Türkiye’nin en beğenilen luxury oteli Regnum Carya Golf & Spa Resort

Yeşil ile maviyi kucaklayan coğrafyası, standart odalarında dahi VIP hizmet sunan kişiye özel anlayışı ile 2 yıl gibi kısa zamanda Türkiye ve Akdeniz Çanağı’nın en gözde otellerinden biri olmayı başardı. Antalya Belek’te bulunan Regnum Carya Golf & Spa Resort, Business Life Dergisi okurları tarafından Türkiye'nin en beğenilen luxury oteli seçildi.
16 Temmuz 2017

Lüksün yedinci seviyesi

Argos in Cappadocia’nın lüksün sınırlarını tarihin katmanlarına yayan yeni konağı, yeni sezonda misafirlerine kapılarını açmaya hazır. Konak, yüzyıllar öncesinden gelen mutfak-şırahanesiyle sınırsız konforu gerçek deneyimlerle bir arada sunuyor.
16 Temmuz 2017

Perakendenin atağında Van var!

Van, tarihiyle birçok inanca yaptığı ev sahipliğiyle ciddi bir turizm potansiyeline sahip. İran’ın başta Tebriz, Hoy, Urmiye şehirlerine açılan kapımız. Türkiye’nin güçlü markalarının mağazaları, şık kafeleri, restoranları, konforlu sinema salonları, renkli eğlence merkezlerinin açıldığı Van’da bölge halkının ve İranlı turistlerin keyifle zaman geçirdiği en gözde buluşma kenti haline geldi. Van halkı ise İranlılar’ın bu kentin sokaklarında gezmesine, esnaftan alışveriş yapmasına alışık.
16 Temmuz 2017

Bir marinadan çok daha fazlası: Palmarina Bodrum

Klasik marinacılık anlayışını değiştirip farklı bir soluk getiren PALMARINA Bodrum, Mega ve giga yat kapasitesinden göz alıcı mimarisine, mağazalarından restoranlarına kadar günün her saati yaşayan bir merkez olarak yepyeni bir dünya vaat ediyor!
13 Temmuz 2017

Mikro Yazılım, aynı güne iki ödül birden sığdırdı.

Türkiye’nin önde gelen kurumsal ve ticari yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım, 12 Temmuz 2017 tarihinde Bilişim 500 Araştırması ve BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi kapsamında 2 farklı ödüle layık görüldü. Mikro Yazılım Bilişim 500’de “Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı Kategori Birincisi” olurken, BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi’ne göre ise “Küçük Ölçekli Firma” kategorisinde, “Ar-Ge Ciro” dalında ödül aldı.
13 Temmuz 2017

Sosyal ağlar tüketiciyi nerede, nasıl ve ne kadar etkiliyor?

Sosyal medya platformları, pazarlamanın en önemli yapı taşlarından biri haline geldi. Birçok marka kullanıcılarına ve hedef kitlesine bu mecra üzerinden de ulaşmak istiyor. Bazı markalar etkileşimi daha da arttırabilmek adına, ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya fenomenlerinden ve ünlü isimlerden destek alıyor. Bu kişilerin yaptığı paylaşımlar ile daha fazla kişiye ulaşma imkânı elde ediliyor. Markalar da bu kişilere yaptıkları paylaşım karşılığında yüksek rakamlar ödüyor.
18 Haziran 2017

“İş dünyasi yaz tatilinde saç ekimi yaptırıyor”

Yaz tatilini fırsat bilen Ceo'lar, yönetim kurulu üyeleri, sporcular ve sanatçılar Robotik Saç Ekimi yöntemini tercih ediyor. Türkiye'de sadece Esteworld’de uygulanan, Robotik Saç Ekimi yöntemini ile ilgili Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, yaz tatilini fırsat bilen iş adamlarının “Robotik Saç Ekimi” için kendilerine başvurduğunu söylüyor.
17 Haziran 2017

Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı

Vitol bugün Vitol Investment Partnership Ltd’nin bir iştiraki olan VIP Türkiye Enerji A.Ş.’nin OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş’nin (Petrol Ofisi) OMV AG’den satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı. Söz konusu alım satım işlemi ile ilgili ilk açıklama 3 Mart 2017’de yapılmıştı.
14 Haziran 2017

‘’İnovasyonu bir adım ileriye taşıdık’’

İnsanların daha akıllı hayatlar yaşamalarına yardımcı olmak için durmaksızın çalıştıklarını söyleyen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Bu yıl içerik ve hizmetler alanında iş ortaklıklarımızın yanı sıra eşsiz ürünlerle inovasyonu bir adım ileriye taşıdık." dedi.
12 Haziran 2017

100 bin dolara ömür boyu vizesiz seyahat

100'den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkânı sunan Karayipler'deki Dominika, iş adamlarının gözdesi oldu. Programla 100 bin dolara 4 ay gibi kısa bir sürede pasaport almak mümkün.
12 Haziran 2017

KOSİFLER OTO’DAN 250 MİLYON TL’LİK YATIRIM ATAĞI

Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group’un lokomotif şirketi Kosifler Oto, yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu yıl cirosunu 900 milyon TL olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen Kosifler Oto; 2017 ve 2018 yılları için de 250 milyon TL yatırım yapacağını açıkladı.
12 Haziran 2017

Pınar’dan yüksek proteinli süt: Pınar Protein

Süt sektörünün öncüsü Pınar Süt; bir ilke imza attı Pınar, AR-GE altyapısı ve tüketicinin nabzını tutan profesyonel analiz süreçleri ile birleştirdi, yepyeni ürünü; ‘Pınar Protein’i tüketicilerin beğenisine sundu.
12 Haziran 2017

Satın almadan 3D ile evinizi önce gezin!

Dijital devrim yaratan Yuvako, ev alma ve satmayı hiç olmadığı kadar hızlandırdı. Sokak sokak dolaşıp ev aramak veya evini satmak için emlakçılardan aylarca haber beklemek artık mazide kaldı. Türkiye’de bir ilk olan teknolojisi sayesinde 3D ortamda oda oda dolaşılabiliyor.
12 Haziran 2017

Coca-Cola Online Alışveriş Dükkanı Türkiye’de

Coca-Cola’nın lisanslı ürünlerinin satışının sağlandığı e-ticaret mağazası coca-coladukkani.com İngiltere ve Amerika’dan sonra Türkiye’de. Yaşam stili olarak hayata geçen, ev dekorasyon eşyalarından aksesuar modellerine kadar bir çok kategoride Coca-Cola markasını taşıyan 300 farklı çeşit ürünü sanal dükkanda satışa sunuluyor.
12 Haziran 2017

DenizBank’tan 1 milyon çiftçiye 9 milyar TL kredi

DenizBank, 15 yılda 9 Milyar TL’yi aşan tarım kredisi vererek 1 milyonu aşan çiftçiye ulaştı. Tarıma verilen her desteğin ülkemizin geleceğine yatırım olarak gören banka, özel bankalar arasında %39’luk pazar payı ile sektörde lider.
12 Haziran 2017

TAÇ INOVA EVTEKS’e inovatif ürünleriyle damga vuruyor

Tüm inovatif ürünlerini “TAÇ Inova” çatısı altında toplayan Zorlu Tekstil, bu yıl Serin Tutan Pike, yepyeni TAÇ Bamboo Koleksiyonu, mite’lara (akarlara) karşı korunaklı bir alan yaratan TAÇ Anti-Mite Koleksiyonu, yazın serin, kışın sıcak tutan TAÇ Inova Outlast Yastık gibi sıradışı ürünleriyle büyük beğeni kazandı.
12 Haziran 2017

Markaların Ramazan Kampanyalarında tercih Twitter oldu

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan twitter, Ramazan mesajları için şirketlerin iletişim platform oldu. Markalar takipçilerine kampanya içerikleriyle birlikte Ramazan’a özel içerikler de oluşturdu.
03 Haziran 2017

Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı DS ile yola çıktı

Fransız lüksünün sembolü DS Automobiles yeni SUV modeli Fransa’nın yeni ve genç Cumhurbaşkanı Macron’ın makam otomobili oldu. Tasarımı 7 ayda tamamlanan otomobil herşeyiyle özel
03 Haziran 2017

Doğuş Sanat Danışmanı Çağla Saraç Ara Güler Müzesi bünyesindeki Arşiv ve Araştırma Merkezini anlattı

Doğuş Grubu Sanat Danışmanı Çağla Saraç, Lübnan ‘da Ortadoğu Fotoğraf Koruma İnisiyatifi (MEPPI) tarafından düzenlenen “Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın Fotoğrafik Mirası: Sürdürülebilirlik için Öncelikler” başlıklı sempozyumda Türkiye’nin ilk uluslararası fotoğraf müzesi olacak Ara Güler Müzesi bünyesindeki Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi hakkında önemli bilgiler aktardı.
31 Mayıs 2017

Kiğılı 1 ayda 6 mağaza daha açtı

Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı, yurt içi yatırımlarını yeni mağazalar ile sürdürüyor. Son 1 ayda 6 mağaza açarak yatırım ve istihdam ağını arttıran Kiğılı, müşterilerine kaliteli ve modern tasarımlar sunuyor. Kiğılı; İstanbul, Adana, Bursa, Antalya, Edirne ve Çerkezköy’de açtığı yeni mağazaları ile her tarza uygun modelleri tarz sahibi erkeklere sunmaya devam ediyor.
27 Mayıs 2017

Mercedes-Benz Türk, ikinci AR-GE Merkezi’nin temelini attı

Mercedes-Benz Türk, İstanbul’da bulunan AR-GE Merkezi’ne ilave olarak 8,4 milyon Avro tutarında yatırımla kurulacak Aksaray Kamyon Fabrikası’ndaki yeni AR-GE Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.
15 Mayıs 2017

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, “Hızlı değişime hazırız”

2017’de dönüştüren liderler iş başında.. 73 yıllık köklü bir tarihe sahip Borusan Grubu, 2016 yılında 13 milyar TL ciro ve bir önceki yıla göre yüzde 30 artış ile 1,2 milyar TL faaliyet kârı elde etti. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, kârlı büyümeyi kalıcı kılmak için dünyadaki hızlı değişime hazır olduklarını söyledi. Geleceğin Borusan’ını tasarlarken iş yapış biçimlerinde de radikal bir dönüşümü hedeflediklerini anlattı.
11 Mayıs 2017

Endüstri 4.0’ın Türkiye ekonomisine etkisi ne olacak?

İlk kez altı yıl önce Uluslararası Hannover sanayi Fuarı’nda adı konulan Endüstri 4.0’da yani dördüncü sanayi devriminde makinelerin birbiriyle iletişim içinde olduğu akıllı üretim süreçlerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Peki, doğru stratejilerle Endüstri 4.0’ın rekabetteki rolü, getireceği değişim, fırsatlar ve Türk sanayisinin güçlendirilmesi gereken yönleri ne olacak?
10 Mayıs 2017

Dünyaca ünlü mimarlar gençlere ilham verdi

Rönesans Holding’in üçüncüsünü düzenlediği Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması dünyaca ünlü mimarlar ile genç yetenekleri buluşturdu. 3 binden fazla öğrencinin başvurduğu yarışmada finalistler ödüllendirilirken, ünlü mimarlar genç meslektaşlarıyla sürdürülebilirlik üzerine vizyonlarını ve fikirlerini anlattı.
02 Mayıs 2017

İstanbul Autoshow’a 500 bin kişilik ziyaret

“Geleceğe Yakından Bakın” teması ile kapılarını 20 Nisan’daki “Basın ve VIP günü” ile açan İstanbul Autoshow 2017’yi yarım milyonu aşkın kişi ziyaret etti. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayan, otomobil tutkunlarına geleceğin teknolojilerini yakından görme fırsatı sunan İstanbul Autoshow 2017 sayesinde otomotiv sektörü de hareketlendi.
02 Mayıs 2017

İnovasyon, fikirler havuzundan değer üretmek demek

VEFARKYARAT insiyatifini hayata geçiren, Ulusal ve Uluslararası şirketlere ArGe, Inovasyon, Teknoloji ve Strateji Yönetimi alanında danışmanlık yapan, Endüstri Mühendisi Dr. Verda Emiroğlu ile Türkiye’de Ar-Ge sektörünün mevcut durumunu ve gelişimini masaya yatırdık.
01 Mayıs 2017

İnovasyonda lider emlak projeleri

İkisi İstanbul, biri başkent Ankara’da bulunan üç proje, emlak projeleri arasında inovasyonda liderlik yapıyor.
01 Mayıs 2017

Perakendenin hedefinde neler var?

​Perakende sektörünün liderleri bölgesel ve global pazarlarda hedef büyüttü. Pazar liderleri yeni projelerini anlattı. Araştırmalar ise perakendede dijitalleşme ve yeni teknolojiler ile yepyeni pazarlar açıldığını gösteriyor.
05 Nisan 2017

Motosiklet tutkunu iş insanları

​Motosiklet tutkunu işadamları hobi olarak başlayan tutkularını anlattı. İşte iş adamlarının hız, özgürlük tutkusunun kısa serüveni...
05 Nisan 2017

“Yeni dijital hizmetlerimiz gelecek”

Yol Boyunca programımıza konuk aldığımız Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu bize geleceği tasvir etti. Kendisiyle çalışma hayatının ve mobil teknolojilerin geleceğini, Türkiye’nin ve şirketlerin nasıl fark oluşturabileceğini tartıştık.
05 Nisan 2017

Yenilenebilir enerji için dev ortaklık

Dünyanın enerji kaynakları hızla tükenirken enerjiye duyulan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. Türkiye’ de bugün 6 bin megavat kurulu gücünde rüzgar santrali var.
05 Nisan 2017

Digital dönüşüm çağında CFO’ları neler bekliyor?

Yeniliğin şampiyonu ve değişim liderleri CFO’ların yönetim anlayışını neler bekliyor. Sadece mali krizlerde değil, değişim zamanında da CFO’lara yani finansal direktörlere önemli görevler düşüyor.
05 Nisan 2017

Türkiye’nin en başarılı 50 kadın kurumsal iletişim direktörü

​Şirketlerin ve büyüyen ekonomilerin en önemli çıktısı ürettikleri ürünlerden ibaret değil. İnsanla ve kurumlarla kurulan doğru iletişim en büyük değer. Türkiye’nin 50 Kadın Kurumsal İletişim direktörünün hayat hikayeleri ve katkıları bunun ispatı.
30 Mart 2017

Sabancı Holding’in yeni CEO’su Mehmet Göçmen oldu

19 Temmuz 2010 tarihinden bu yana Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Chief Executive Officer (CEO) olarak görev yapan Zafer Kurtul, 30 Mart 2017 tarihi itibarıyla görevlerinden ayrılma kararı aldı. Sabancı Holding CEO’luk görevine halen Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı olarak görev yapmakta olan Mehmet Göçmen atandı.
16 Mart 2017

Media Markt’ın mağaza yatırımları son hız devam ediyor

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi Media Markt, yeni mağaza yatırımlarıyla kesintisiz büyüme hedefi doğrultusunda Türkiye’deki 46. mağazasını Antalya Terracity AVM’de açtı.
14 Mart 2017

Gamze Çuhadaroğlu, Danone Su Genel Müdürü oldu

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu, Danone Su Genel Müdürü olarak atandı. 1 Şubat 2017 itibariyle bünyesinde Hayat Su ve Akmina markalarını bulunduran Danone Su’nun yönetimini devralan Çuhadaroğlu, Danone Türkiye Entegrasyonu Genel Müdürü olarak görev yapmaya da devam edecek.
05 Mart 2017

Tüm konut satışları bankalar üzerinden gerçekleşmeli

MESA Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, ‘’Yaklaşık yüzde 8’lik bir büyüme ile 4.500 kişilik istihdam sağlıyoruz. 2017’de en az 6 yeni projeye daha imza atarak, 3.5 milyar liralık yatırım değerine ulaşacağız’’
05 Mart 2017

2050’de Dünyayı Neler Bekliyor?

Geleceği herkes merak eder. Teknolojik gelişmeler bizi bilim kurgu filmlerinin içine alacak derecede yakınlaştı. 2050'de neler olacağını gelecek bilimciler tasarlıyor.
04 Mart 2017

​Türkiye’nin dijital karnesi

Türk şirketlerinin kurumsal güvenlik uygulamaları ve hassas verilerin korunmasında önemli eksiklikleri bulunuyor. Accenture Dijitalleşme Endeksi 2016 sonuçlarına göre Türkiye’nin dijital endeks puanı yüzde 61’e yükseldi.
06 Şubat 2017

Mobil çalışan oranı yüzde 34 olacak

Mobil cihaz kullanımı ve esnek çalışma eğilimi giderek artıyor. Yapılan araştırmalar, ülkemizde mobil çalışan oranının 2017 yılında yüzde 31’e, 2019 yılında ise yüzde 34’e ulaşacağını gösteriyor. Kurumlar mobiliteden yüzde 46 oranında operasyonel verimliliği, yüzde 43 oranında ise iş sürekliliğini artırmak için faydalanıyor.
06 Şubat 2017

Perakende AVM’lerde Global pazarlara hazırlanıyor?

Organize perakendeyi besleyen AVM’lerimiz yabancı yatırımcı ve uluslararası markaları ülkemize çekerken yerli markalarımızın yabancı markalarla aynı ortamda rekabet ederek güçlenmesini ve global pazarlar için deneyim kazanmasını sağlıyor.
06 Şubat 2017

Enerji geleceğine bakış

2017 yenilenebilir enerji santralleri, yerli kömür sahaları, doğalgaz santralleri ve elektrik dağıtımı varlıklarında bol işlemli bir yıl olacak. Sektörde özelleştirme ve satın almalara ek olarak büyük yatırımlar bekleniyor. Elektrik dağıtım milyar dolarlık birleşme ve satın almalara koşuyor. Elektrik dağıtımdaki karlı yapı, yeni ortaklıkları gündeme getirebilir.
06 Şubat 2017

Konutta ikinci ‘güç birliği’

‘Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu’ GYODER ile markalı konut üreticilerinden oluşan KONUTDER; sektöre ve ekonomik büyümeye katkı sağlamak için güç birliğine giderek, sektör olarak ‘20 yıl vade ve düşük faizli konut kredisi’ kampanyasına katılacaklarını açıkladı.
06 Şubat 2017

Küresel ticarete teknolojik fren

KPMG ve Thomson Reuters’in ortak düzenlediği 2016 Küresel Ticaret Yönetimi Anketi’ne göre küresel ticaretin önündeki en büyük engel; sektörün hızla gelişen teknolojiden uzak kalması…
29 Ocak 2017

DRD Derindere Genel Müdürü İlkay Ersoy: ‘‘Büyümemize devam ediyoruz”

Türkiye’nin tamamı yerli sermayeli en büyük filo kiralama markası DRD, istikrarlı gelişimini sürdürüyor. Markanın başarısının operasyonel ve finansal göstergelerine de yansıdığını belirten DRD Derindere Genel Müdürü İlkay Ersoy “İstikrarlı yatırımlarımızla, sağlıklı bir şekilde büyümemize devam ediyoruz” dedi.
19 Ocak 2017

Wilbert Verheijen: ‘‘TL bazında satış yapıyoruz’’

Türkiye’deki mevcut ve gelecekteki müşterilere hizmet verirken çok daha güçlü olacağına inandığını söyleyen Canon Eurasia Genel Müdürü Wilbert Verheijen, “Mas-Deha’nın müşteri veritabanı ve satış kanalları ile birlikte Canon’un marka bilinirliği ve pozitif imajı sayesinde Canon, B2B operasyonları için çok daha derin bir pazar penetrasyonuna ulaşacak ve ülkedeki lider görüntüleme markası olacaktır." dedi.
14 Ocak 2017

Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler: “Enerjisa olarak rekabetçi yapıya hazırız”

Enerjisa olarak serbest piyasanın getireceği rekabetçi yapıya hazır olduklarını dile getiren Enerjisa CEO’su Kıvanç Zaimler, “Elektrik enerjisi sektörünün lider ve öncü markası olarak yeni dönemde serbest tüketici niteliğindeki tüm müşterilerimize ihtiyaçlarına özel tarifeler sunmanın yanı sıra, onların hayatlarını kolaylaştıracak ve katma değer yaratacak ürün ve çözümleri de sağlayacağız" dedi.
12 Ocak 2017

Siber saldırganların hedefinde e-ticaret şirketleri olacak

​2017 yılında özellikle e-ticaret şirketlerine güvenlik yatırımı yapmalarını tavsiye eden Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, “2017 beraberinde pek çok yeni tehdit ile geliyor. 2017 yılında özellikle siber saldırganların hedefinde e-ticaret şirketleri olacak" dedi
06 Ocak 2017
Web Tasarım