Şirketlere itibar kazandıran stratejiler

İtibar günümüz dünyasında en önemli sermaye. Yatırım ve istihdam odaklı büyüyen Türkiye devlerinin ana gündemi de kazandıkları ‘kurumsal itibar’ ile ekonomiye daha çok katkı sağlamak.
07 Ekim 2017

Global şirketler yoksul ülkelerdeki tüketim alışkanlıklarını küreselleştiriyor

​Dünya genelinde büyük bir pazar oluşturan dar gelirli tüketiciler firmaların yeni gözdesi. Şirketler dezavantajlı gelirlilerin ihtiyaçlarını karşılamanın yeni yollarını keşfediyor. Global şirketlerin hedefinde bir yanda pazar büyütmek, diğer yanda ise yoksul ülkelerdeki tüketim alışkanlıklarını küreselleştirmek var.Sağlık hizmeti bunların en başında.
16 Temmuz 2017

2017 yılının En İyi İşverenleri

Great Place to Work Enstitüsü, Türkiye’nin En İyi İşverenleri araştırmasında cirolar sustu, kurum kültürleri konuştu. Araştırmada 92 şirket yer aldı. Katılımcıların yüzde 45’ini kadın çalışanlar oluşturdu. Araştırmada toplam 57.000 çalışan temsil edildi. 2017 yılının En İyi İşverenlerinin açıklandığı listede, “20-50 Best Small Workplaces” kategorisinde İndus Eğitim&Yönetim Danışmalık birinci sırada yer aldı.
15 Haziran 2017

Vitol, Petrol Ofisi’nin satın alma sürecini tamamladı

Vitol bugün Vitol Investment Partnership Ltd’nin bir iştiraki olan VIP Türkiye Enerji A.Ş.’nin OMV Petrol Ofisi Holding A.Ş’nin (Petrol Ofisi) OMV AG’den satın alma işlemlerini tamamladığını açıkladı. Söz konusu alım satım işlemi ile ilgili ilk açıklama 3 Mart 2017’de yapılmıştı.
14 Haziran 2017

İnovasyonda lider emlak projeleri

İkisi İstanbul, biri başkent Ankara’da bulunan üç proje, emlak projeleri arasında inovasyonda liderlik yapıyor.
01 Mayıs 2017

Türkiye’nin 20 başarılı kadın girişimcisi

Girişimcilik, cesaretin, bilginin ve iş dünyasında fark yaratmanın neticesi. Business Life’in belirlediği kadın girişimciler sadece Türkiye değil, dünyaya da marka kazandıran, değer katan isimler...
30 Mart 2017

Sürdürülebilir Yaşamı Destekleyen Şirketler

Bilim insanları ve uzmanlar Türkiye’nin susuzlukla yüzleşecek ülkelerden biri olduğu konusunda hemfikir. Türkiye’nin güneydoğu sınırında bulunan ve aynı akarsu havzalarından faydalanan komşu ülkelerde de risk oldukça yüksek.

“2017’de Portföyümüze 20 girişim daha eklemeyi planlıyoruz”

Türkiye’nin ilk Silikon Vadisi merkezli girişim sermayesi fonu olan 500 İstanbul, yeni dönem hedeflerini belirledi. 500 İstanbul Yönetici Ortağı Rina Onur Şirinoğlu, Türkiye’den milyar dolarlık küresel şirketler çıkartabilmek hedefiyle, 5 yıl içinde 100 girişime yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.