‘‘Mali disiplinden taviz yok’’

​Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; “İstanbul’u uluslararası hava taşımacılığının önemli bir merkezi haline getirme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz”
09 Kasım 2017

Gücümüzü ekonomimizin doğrusunda kullanıyoruz

93 yaşına giren Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en güçlü bankalarından biri olarak ekonomiye ayakta tutuyor. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bankacılığın 2001’den sonra geçirdiği değişim sayesinde bugünkü krizlere ve yeniliklere açık hale geldiğini kaydetti.
08 Eylül 2017

Murat Ülker Global bir organizasyonu nasıl kurdu?

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, 8 yılda her markasıyla global bir dev haline gelen şirketinin büyüme stratejilerini, bisküvi, çikolata ve şekerleme işlerinin biraraya gelmesiyle oluşturdukları global organizasyonu anlattı.
08 Eylül 2017

Teknolojilerimizi kullananlar ödül kazanıyor

Taglette CEO’su ve kurucusu Mehmet İmrak, teknoloji yatırımları alanında sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da sayılı girişimcileri arasında. İmrak, “Başarı denemeye devam etmekte” diyor.
17 Temmuz 2017

“70 yılın birikimi ‘Kosifler’i marka haline getirmiştir”

1945 yılında temelleri atılan, 70 yılı geride bırakarak Türkiye’nin en eski aile şirketlerinden olan Kosifler Group, dün olduğu gibi bugün de yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Herkesin yatırımlar açısından durup beklediği bir dönemde Kosifler, 3 yıl içerisinde 3 büyük yatırım yapmayı planlıyor.
16 Temmuz 2017

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, “Hızlı değişime hazırız”

2017’de dönüştüren liderler iş başında.. 73 yıllık köklü bir tarihe sahip Borusan Grubu, 2016 yılında 13 milyar TL ciro ve bir önceki yıla göre yüzde 30 artış ile 1,2 milyar TL faaliyet kârı elde etti. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, kârlı büyümeyi kalıcı kılmak için dünyadaki hızlı değişime hazır olduklarını söyledi. Geleceğin Borusan’ını tasarlarken iş yapış biçimlerinde de radikal bir dönüşümü hedeflediklerini anlattı.
11 Mayıs 2017

İnovasyon, fikirler havuzundan değer üretmek demek

VEFARKYARAT insiyatifini hayata geçiren, Ulusal ve Uluslararası şirketlere ArGe, Inovasyon, Teknoloji ve Strateji Yönetimi alanında danışmanlık yapan, Endüstri Mühendisi Dr. Verda Emiroğlu ile Türkiye’de Ar-Ge sektörünün mevcut durumunu ve gelişimini masaya yatırdık.
01 Mayıs 2017

“Ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz”

Sanayi devimiz Sabancı Holding’in CEO’su Zafer Kurtul, 2016’deki tüm sıkıntılara rağmen yeni yıla daha umutla başladıklarını söyledi. Kurtul, “2017 yılında ise en büyük hedefimiz şirketlerimizin bu başarılı çalışmalarına ve ülkemize değer katmaya devam etmek” dedi.
31 Aralık 2016

Büyümek isteyen şirketlerin adresi Mikro Yazılım

30 yıldır sektörün öncü ismi Mikro Yazılım'ın farklı sektörlerde 105 bin kurumsal müşterisi ve Türkiye çapında sayıları 400’e ulaşan bir satış ve destek kanalı var. Şirketin yeni hedefi KOBİ'leri büyütmek.
01 Aralık 2016

KOBİ tezgahları arasında yetiştim

Girişim hikâyesine ilişkin önemli detaylar paylaşan Zorlu Holding Yönetim Ku­rulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, girişimcilikte hırsın önemli olduğunu, ancak hiçbir zaman aklın önüne geçmemesi gerektiğini belirtti.
28 Kasım 2016

BÜYÜLÜ FENER’DE SINIRSIZ SİNEMAYI KEŞFETTİ

Özel Sinema Kulübü, Sinemia’nın fikir babası, Rıfat Oğuz, son dönemlerin en çarpıcı Startup projelerinden birini hayata geçirdi. Sinemia ile başlayan sinema aboneliği uygulamasıyla Türkiye’de neredeyse tüm salonlarda her güne bir sinema izlemeyi sağlıyor.
20 Ekim 2016

MÜŞTERİLERİMİZİN İŞ SÜREKLİLİĞİNİN SİGORTASIYIZ

“Mobil iş gücü, küreselleşme, müşteri beklentileri ve her gün yenilenen teknolojiler şirketlerin iş sürekliliğini zorunlu kılıyor. Artık her ölçekteki firma ve iş sahipleri 7/24 çalışmak stratejisi ile pazara giriyor. Son kullanıcılar her türlü sistemin kesintisiz şekilde çalışmasına ihtiyaç duyarken sistem arızalarına tahammül edemiyorlar.”
22 Eylül 2016

MÜŞTERİMİZ BİZİ SİGORTA GİBİ GÖRÜYOR

Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekte yüzde 4,8 ile beklenenden hızlı büyüdüğünü söyleyen Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, sanayi üretimindeki ortalama yıllık artışın öncü bir gösterge olduğunu söyledi.
20 Eylül 2016

GLOBAL TÜRK İNŞAAT ŞİRKETLERİ

Uluslararası müteahhitlik pazarının gerilme gösterdiği dönemde Türk müteahhitlik firmalarının yurt dışında gösterdiği performans arttı.
18 Eylül 2016

TÜRKİYE’DE LÜKS ARAÇ PAZARINI TANIMLADILAR

Rolls-Royce Motor Cars İstan­bul’un sahibi Artuğ Aysal, kızı Hilal Aysal ile sorularımızı cevaplan­dırdı. Artuğ Aysal, “Bir otomobili kişiselleştirmek için neredeyse sınırsız fırsatlar sunan ısmarlama programı, müşterilerimize oldukça duygusal bir satın alma sebebi sunuyor.
20 Ağustos 2016

Türkiye’nin Hiçbir Eksiği Yok

Yabancı markaların Türkıye’deki çağrı mer¬kezi sektörüyle ilgilen¬diğini ve bunun da genel bir hareketlenmeye neden olduğunu belir¬ten Tarkan Ersubaşı, sektörü geleceğin kilit alanlarında biri olarak gördüğünü ifade etti
20 Temmuz 2016

Yeni Ceo’nun Yepyeni Ajandası

Pegasus CEO’su Mehmet Tevfik Nane, yeni nesil seyahat çalışmalarını, Pegasus usulü “business” seçeneğini ve sektörün geleceğine dair sorularımızı yanıtladı.
20 Haziran 2016

4.5G TÜM TÜRKİYE’Yİ SARACAK

Samsung Türkiye Mobil Birimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen ile Samsung’un yeni nesil telefonları Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’yi konuştuk.
20 Nisan 2016

Eğitimde inovasyonu hayata geçirdik

Bursa’da Türkiye’nin ilk Olimpiyat Parkı’na sahip yeni bir okulunu açarak 11 kampüse ulaşan ERA Kolejleri, hızlı ve başarılı bir büyüme grafiği gösteriyor.
20 Nisan 2016

ERKAN GÜRAL’IN HAREKET PLANI’

50 yılı aşkın süredir sanayicilik geçmişine sahip Güral ailesinin üçüncü kuşak temsilcisi Erkan Güral’ ın iş hayatında 5 temel kuralı var
20 Mart 2016

GELECEĞİ DİJİTALLEŞMEDE GÖRÜYORUZ

Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt'ün nasıl yaşadığını, nelerden hoşlandığını ve telekominkasyon sektörünün geleceği ile ilgili neler düşündüğünü sizler için sorduk.
20 Mart 2016

Aile Şirketleri Profesyonelce Çalışmalı

İnsanlar eşit doğmuyor. Hayatta kim olduğumuzu, kişiliğimizi içine doğduğumuz şartlar ve bize “dağıtılan el”i nasıl oynayacağımız belirliyor.
01 Şubat 2016

Çarkıfelek Lehimize Döndü

Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, DOĞTAŞ markasının yaşadığı büyük değişimi, iş hayatına...
24 Ocak 2016

“KONUT DEĞİL, DEĞER ÜRETİYORUZ”

Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, iş hayatına dair sorularımızı sizler için yanıtladı. Tüketici için değer ortaya koyan ürün ve hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Uğur Dumankaya: ‘’Konut değil, değer üretiyoruz’’ dedi.
24 Ocak 2016

‘‘ROTAMIZI YURT DIŞINA ÇEVİRDİK’’

Hazır giyim sektörünün ağabeyi ve perakendenin duayeni KIĞILI Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kığılı, ''Çıraklığını yapmadığınız işin, patronluğunu da yapamazsınız’’ diyor. Abdullah Kığılı, her sektörden ve her spor takımına mensup iş insanlarının çok sevdiği bir isim olarak karşımıza çıkıyor.
17 Ocak 2016