GENERAL MOBILE, UKRAYNA’YA AÇILDI

General Mobile, global bir marka olarak bulunduğu 33 ülkede büyümeye ve potansiyel gördüğü pazarlara yatırım yapmaya devam ediyor.
13 Eylül 2018

‘İnovasyon fabrikası‘nda yaratıcılık ruhunu öne çıkaracağız’

Tedarik zinciri hizmetlerinin global bir hizmet sağlayıcısı ve otomotiv lojistiğinde Avrupa liderlerinden GEFCO Grubu, ‘İnovasyon Fabrikası’ açtı. Merkez, her bir çalışanın şirketin büyümesini destekleyecek çözümler üretme potansiyelini ortaya çıkarmak ve yenilikçi fikirlerle donanıma kavuşmasını sağlamak amacıyla kuruldu.
28 Haziran 2018

‘Her işletmenin dijital ikizi olmalı’

“IoT ve Takip Teknolojileri geliştiren, Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerindeniz. IoT ise gelecekte tüm sektörlerin olmazsa olmazı...”
28 Haziran 2018

Dijital Liderler, geleceği nasıl şekillendirecek?

Gündeminde inovasyon ve dijitalleşme bulunan şirketinin CIO, CTO ve dijital dönüşüm yöneticileri geleceğin nasıl şekilleneceğini öngörüyor. Teknolojik değişimlerin tetiklediği dijital devrimle; liderliğin, iş modellerinin, ekonominin ve sosyal yaşamın kuralları yeniden yazılacak. Peki! Geleceği, dijital liderler nasıl şekillendirecek?
28 Haziran 2018

Ar-Ge ve Teknoloji Şirketlerinin Nasıl Bir İnsan Gücüne İhtiyacı Var?

Ar-Ge’yi temel faaliyetleri olarak gören, hedef, vizyon ve misyonlarını bu bakış açısıyla belirleyen Ar-Ge ve teknoloji firmalarının, yetişmiş insan gücüne ihtiyacı var. Ayrıca iş hayatında inovasyon ve araştırma geliştirme faaliyetlerinde bulunmak isteyen, kariyer planlamasını buna göre yapan pek çok genç ise hedefine ulaşamıyor.
27 Haziran 2018

‘Bulut temelli uygulamalar çeviklik sağlıyor’

Dijital dönüşüm (DX) global olarak hızlanırken, şirketlerin ömürleri kısalıyor, 3. Platform teknolojilerle yeni iş modelleri ortaya çıkıyor. Nevin Çizmecioğulları, sadece iş değişimlerine ayak uydurmak değil, iş operasyonlarının hızını arttırmanın şart olduğunu anlatıyor…
19 Mayıs 2018

‘Kaliteli veri fark yaratır’

Nesnelerin İnterneti’nden (IoT), blok zincire; sohbet robotlarından makine öğrenimi ve sanal gerçekliğe kadar çeşitli yeniliklerin dijital dönüşümü tamamlayacak. Bora Şar, en yeni kavramlar hakkında öngörülerde bulundu.
19 Mayıs 2018

Yakın geleceğin bulut bilişim trendleri neler olacak?

İşletmelerin hayatta kalabilmesi için trendleri takip etmesi önem taşıyor. Dijital dönüşümü gerçekleştirdiğine inananların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Bulut teknolojisi ise ortaya çıktığı günden bu yana hayatımızın her alanında kendisine yer bulmayı başardı. Son yıllarda Endüstri 4.0 ve mobil ağların daha yüksek kapasiteyle çalışması, yeni nesil uygulamaların devreye alınmasına zemin hazırladı.
19 Mayıs 2018

Şirketler inovasyonu paydaşları ile nasıl paylaşıyor?

Ülkeler artık geleceklerini Ar-Ge yatırımları, teknolojik yenilikler ve sanayide dönüşümler üzerine kuruyor. Ülkemizde de Ar-Ge çalışmaları her geçen gün artıyor. Bunda başarılı olan şirketle, oluşturdukları değeri yatırımcılar, müşteriler ve kullanıcılarla paylaşıyor.
11 Nisan 2018

Sanayi 4.0 sürecine liderlik edecek İK Uygulamaları

Sanayi ve iş dünyasında dönüşümün öncülüğü doğru İK uygulamalarından geçiyor. Araştırmalar her ülkenin en büyük problemi ‘yetenek kıtlığı’nı belirleyici öğe olarak gösteriyor. Yeni yılda da yeteneğin önemi daha da artacak. 2018’in maaş artışı beklentisi de yüzde10’dan yüzde 11’e revize edildi.
08 Ocak 2018

​Yeni yılda CIO’ları neler bekliyor?

Şirketlerin bilgi iletişim altyapılarını yöneten CIO’Ları 2017’de olduğu gibi 2018’de de siber güvenlik, yeni projeler açısından dopdolu bir yıl bekliyor. İşte CIO’ların yeni yıl ajandası ile ilgili uzmanların öngörü ve tavsiyeleri.
05 Ocak 2018

Yapay zeka nerelerde eğemen olacak?

Günümüzün en çok konuşulan konularından biri olan yapay zekanın insan hayatını nasıl etkileyeceğidir. Yapay zekanın en fazla ulaştırma ve tıp sektöründe egemen olacağı düşünülüyor. Yapay zeka, insanın iyi olmadığı, kaliteli ve verimli üretim yapamadığı alanlarda etkili olacak.
05 Ocak 2018

“Büyüme oranları organiktir”

2017-18 mali yılı yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, “Bu dönemde çift haneli büyüme başarısını da gösterdiğimiz için mutluyuz." dedi
07 Aralık 2017

2018’in dijital trendleri neler olacak?

Yapay zeka, nesnelerin interneti gibi teknolojilerde başlayan yükseliş trendi şirketlerin strateji ve ekonomik büyümelerinin merkezine yerleşti. İşte dijitalleşmenin 2018 stratejileri...
05 Aralık 2017

​Sektörlerde dijital dönüşüm nasıl devam ediyor?

Dijital dönüşümünü tamamlayan şirketler gelir hedeflerini ikiye katlıyor. Bütçelerin üçte biri ise inovasyona ayrılıyor. Rekabet ve teknoloji gelişiminin zirve yaptığı dijital dönüşümü sektörün liderleriyle konuştuk.
07 Ekim 2017

Dijital oyun pazarının 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz

Türkiye’de oyun sektörünü geliştirmek ve bu anlamda ekonomiye katma değer oluşturmak için yaklaşık 10 yıldır çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdür Yardımcısı Hanzade Sarıçiçek, “Türkiye’de dijital oyun sektörünün ihracatı 500 Milyon doların üzerinde ve geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 25 oranında büyüme kaydediyor. Yeni jenerasyonun bu alana olan ilgisi ile Türkiye oyun pazarının 2020 yılına kadar 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz.'' dedi.
17 Eylül 2017

Teknolojinin kadın liderleri

Microsoft’un KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ‘’Teknolojinin Kadın Liderleri’’ yarışmasında kazananlar belli oldu.
17 Temmuz 2017

Mikro Yazılım, aynı güne iki ödül birden sığdırdı.

Türkiye’nin önde gelen kurumsal ve ticari yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım, 12 Temmuz 2017 tarihinde Bilişim 500 Araştırması ve BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi kapsamında 2 farklı ödüle layık görüldü. Mikro Yazılım Bilişim 500’de “Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı Kategori Birincisi” olurken, BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi’ne göre ise “Küçük Ölçekli Firma” kategorisinde, “Ar-Ge Ciro” dalında ödül aldı.
13 Temmuz 2017

Sosyal ağlar tüketiciyi nerede, nasıl ve ne kadar etkiliyor?

Sosyal medya platformları, pazarlamanın en önemli yapı taşlarından biri haline geldi. Birçok marka kullanıcılarına ve hedef kitlesine bu mecra üzerinden de ulaşmak istiyor. Bazı markalar etkileşimi daha da arttırabilmek adına, ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya fenomenlerinden ve ünlü isimlerden destek alıyor. Bu kişilerin yaptığı paylaşımlar ile daha fazla kişiye ulaşma imkânı elde ediliyor. Markalar da bu kişilere yaptıkları paylaşım karşılığında yüksek rakamlar ödüyor.
18 Haziran 2017

‘’İnovasyonu bir adım ileriye taşıdık’’

İnsanların daha akıllı hayatlar yaşamalarına yardımcı olmak için durmaksızın çalıştıklarını söyleyen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Bu yıl içerik ve hizmetler alanında iş ortaklıklarımızın yanı sıra eşsiz ürünlerle inovasyonu bir adım ileriye taşıdık." dedi.
12 Haziran 2017

Coca-Cola Online Alışveriş Dükkanı Türkiye’de

Coca-Cola’nın lisanslı ürünlerinin satışının sağlandığı e-ticaret mağazası coca-coladukkani.com İngiltere ve Amerika’dan sonra Türkiye’de. Yaşam stili olarak hayata geçen, ev dekorasyon eşyalarından aksesuar modellerine kadar bir çok kategoride Coca-Cola markasını taşıyan 300 farklı çeşit ürünü sanal dükkanda satışa sunuluyor.
12 Haziran 2017

Markaların Ramazan Kampanyalarında tercih Twitter oldu

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan twitter, Ramazan mesajları için şirketlerin iletişim platform oldu. Markalar takipçilerine kampanya içerikleriyle birlikte Ramazan’a özel içerikler de oluşturdu.
03 Haziran 2017

Mercedes-Benz Türk, ikinci AR-GE Merkezi’nin temelini attı

Mercedes-Benz Türk, İstanbul’da bulunan AR-GE Merkezi’ne ilave olarak 8,4 milyon Avro tutarında yatırımla kurulacak Aksaray Kamyon Fabrikası’ndaki yeni AR-GE Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.
15 Mayıs 2017

Endüstri 4.0’ın Türkiye ekonomisine etkisi ne olacak?

İlk kez altı yıl önce Uluslararası Hannover sanayi Fuarı’nda adı konulan Endüstri 4.0’da yani dördüncü sanayi devriminde makinelerin birbiriyle iletişim içinde olduğu akıllı üretim süreçlerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Peki, doğru stratejilerle Endüstri 4.0’ın rekabetteki rolü, getireceği değişim, fırsatlar ve Türk sanayisinin güçlendirilmesi gereken yönleri ne olacak?
10 Mayıs 2017

İnovasyon, fikirler havuzundan değer üretmek demek

VEFARKYARAT insiyatifini hayata geçiren, Ulusal ve Uluslararası şirketlere ArGe, Inovasyon, Teknoloji ve Strateji Yönetimi alanında danışmanlık yapan, Endüstri Mühendisi Dr. Verda Emiroğlu ile Türkiye’de Ar-Ge sektörünün mevcut durumunu ve gelişimini masaya yatırdık.
01 Mayıs 2017

“Yeni dijital hizmetlerimiz gelecek”

Yol Boyunca programımıza konuk aldığımız Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu bize geleceği tasvir etti. Kendisiyle çalışma hayatının ve mobil teknolojilerin geleceğini, Türkiye’nin ve şirketlerin nasıl fark oluşturabileceğini tartıştık.
05 Nisan 2017

Digital dönüşüm çağında CFO’ları neler bekliyor?

Yeniliğin şampiyonu ve değişim liderleri CFO’ların yönetim anlayışını neler bekliyor. Sadece mali krizlerde değil, değişim zamanında da CFO’lara yani finansal direktörlere önemli görevler düşüyor.
05 Nisan 2017

Media Markt’ın mağaza yatırımları son hız devam ediyor

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi Media Markt, yeni mağaza yatırımlarıyla kesintisiz büyüme hedefi doğrultusunda Türkiye’deki 46. mağazasını Antalya Terracity AVM’de açtı.
14 Mart 2017

2050’de Dünyayı Neler Bekliyor?

Geleceği herkes merak eder. Teknolojik gelişmeler bizi bilim kurgu filmlerinin içine alacak derecede yakınlaştı. 2050'de neler olacağını gelecek bilimciler tasarlıyor.
04 Mart 2017

​Türkiye’nin dijital karnesi

Türk şirketlerinin kurumsal güvenlik uygulamaları ve hassas verilerin korunmasında önemli eksiklikleri bulunuyor. Accenture Dijitalleşme Endeksi 2016 sonuçlarına göre Türkiye’nin dijital endeks puanı yüzde 61’e yükseldi.
06 Şubat 2017

Mobil çalışan oranı yüzde 34 olacak

Mobil cihaz kullanımı ve esnek çalışma eğilimi giderek artıyor. Yapılan araştırmalar, ülkemizde mobil çalışan oranının 2017 yılında yüzde 31’e, 2019 yılında ise yüzde 34’e ulaşacağını gösteriyor. Kurumlar mobiliteden yüzde 46 oranında operasyonel verimliliği, yüzde 43 oranında ise iş sürekliliğini artırmak için faydalanıyor.
06 Şubat 2017

Wilbert Verheijen: ‘‘TL bazında satış yapıyoruz’’

Türkiye’deki mevcut ve gelecekteki müşterilere hizmet verirken çok daha güçlü olacağına inandığını söyleyen Canon Eurasia Genel Müdürü Wilbert Verheijen, “Mas-Deha’nın müşteri veritabanı ve satış kanalları ile birlikte Canon’un marka bilinirliği ve pozitif imajı sayesinde Canon, B2B operasyonları için çok daha derin bir pazar penetrasyonuna ulaşacak ve ülkedeki lider görüntüleme markası olacaktır." dedi.
14 Ocak 2017

Netaş 5G’ye yön veren şirketler arasında

​Türkiye’nin 1 numaralı sistem entegratörü Netaş, geleceğin mobil ve sabit haberleşme sistemlerine yön vermek için kurulan Avrupa Teknoloji Platformu NetWorld2020’nin yönetim kurulu üyesi oldu.
16 Aralık 2016

Şirketlere fiber altyapı hizmet sunuyoruz

​Millenicom, Turkcell’in fiber altyapısını birleştirerek kullanıcılarıyla buluştu. Millenicom ile yaptıkları işbirliğini değerlendiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Turkcell olarak bir yandan evlere kadar gerçek fiber interneti götürürken bir yandan da şirketlere fiber altyapı hizmet sunuyoruz " dedi.
09 Aralık 2016

2017’nin Dijital Trendleri

Türkiye’deki kurumsal işletmeler geleceğin farkında ve önümüzdeki 12 ay içerisinde öncelikleri arasında dijital dönüşüm yer alıyor. Fırsat, Mobilite, Sürdürlebilirlik… Peki! Dijital dünyanın içine doğan nesil ve dijital dünyayla sonradan tanışan neslin ortak noktaları ne olacak? 2017’ de Nesnelerin İnterneti, Mantıksal Analiz, Yapay Zeka, Artırılmış Sanal Gerçeklik ve Blockchain teknolojilerini kullanarak, yenilikçi, ölçeklenebilir ve yinelenebilir uygulama prototipleri inşa etmeleri bekleniyor.
01 Aralık 2016

2017 yılında sosyal robotlar ortaya çıkacak

Gelecek trend ve teknolojilerini araştıran GelecekHane, 2017’de dünyanın geleceğine ve insan yaşamına damga vuracak en önemli 10 teknoloji trendini açıkladı
01 Aralık 2016

EKONOMİ DÜNYASININ YENİ BİLGİ KAYNAĞI: TSKB BLOG

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), ekonomi, kalkınma, sektörler, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık gibi pek çok alandaki geniş bilgi birikimi ve deneyimini TSKB Blog üzerinden paylaşıma açtı.

CASPER’IN 2023 HEDEFİ, ’LİK PAZAR PAYI

Akıllı telefon pazarında büyük bir başarıyı gerçekleştirmeyi hedeflediklerini anlatan Casper Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Yıldırım, “Türkiye iletişimi ve teknolojiyi çok seven bir ülke.

‘MİLLETİMİZ YERLİ TELEFON KULLANSIN’

Akıllı telefon üretim sürecinde her zaman yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla sunmayı hedeflediklerini belirten Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler
Web Tasarım