“Büyüme oranları organiktir”

2017-18 mali yılı yarıyıl sonuçlarını değerlendiren Vodafone Türkiye CEO’su Colman Deegan, “Bu dönemde çift haneli büyüme başarısını da gösterdiğimiz için mutluyuz." dedi
07 Aralık 2017

2018’in dijital trendleri neler olacak?

Yapay zeka, nesnelerin interneti gibi teknolojilerde başlayan yükseliş trendi şirketlerin strateji ve ekonomik büyümelerinin merkezine yerleşti. İşte dijitalleşmenin 2018 stratejileri...
05 Aralık 2017

​Sektörlerde dijital dönüşüm nasıl devam ediyor?

Dijital dönüşümünü tamamlayan şirketler gelir hedeflerini ikiye katlıyor. Bütçelerin üçte biri ise inovasyona ayrılıyor. Rekabet ve teknoloji gelişiminin zirve yaptığı dijital dönüşümü sektörün liderleriyle konuştuk.
07 Ekim 2017

Dijital oyun pazarının 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz

Türkiye’de oyun sektörünü geliştirmek ve bu anlamda ekonomiye katma değer oluşturmak için yaklaşık 10 yıldır çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirten ODTÜ TEKNOKENT Genel Müdür Yardımcısı Hanzade Sarıçiçek, “Türkiye’de dijital oyun sektörünün ihracatı 500 Milyon doların üzerinde ve geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 25 oranında büyüme kaydediyor. Yeni jenerasyonun bu alana olan ilgisi ile Türkiye oyun pazarının 2020 yılına kadar 2 Milyar dolara ulaşmasını bekliyoruz.'' dedi.
17 Eylül 2017

Teknolojinin kadın liderleri

Microsoft’un KAGİDER ve Aydın Doğan Vakfı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve kadınların teknoloji alanındaki başarılarını desteklemek amacıyla düzenlenen ‘’Teknolojinin Kadın Liderleri’’ yarışmasında kazananlar belli oldu.
17 Temmuz 2017

Mikro Yazılım, aynı güne iki ödül birden sığdırdı.

Türkiye’nin önde gelen kurumsal ve ticari yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım, 12 Temmuz 2017 tarihinde Bilişim 500 Araştırması ve BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi kapsamında 2 farklı ödüle layık görüldü. Mikro Yazılım Bilişim 500’de “Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı Kategori Birincisi” olurken, BEETECH 2016 Performans Değerlendirmesi’ne göre ise “Küçük Ölçekli Firma” kategorisinde, “Ar-Ge Ciro” dalında ödül aldı.
13 Temmuz 2017

Sosyal ağlar tüketiciyi nerede, nasıl ve ne kadar etkiliyor?

Sosyal medya platformları, pazarlamanın en önemli yapı taşlarından biri haline geldi. Birçok marka kullanıcılarına ve hedef kitlesine bu mecra üzerinden de ulaşmak istiyor. Bazı markalar etkileşimi daha da arttırabilmek adına, ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya fenomenlerinden ve ünlü isimlerden destek alıyor. Bu kişilerin yaptığı paylaşımlar ile daha fazla kişiye ulaşma imkânı elde ediliyor. Markalar da bu kişilere yaptıkları paylaşım karşılığında yüksek rakamlar ödüyor.
18 Haziran 2017

‘’İnovasyonu bir adım ileriye taşıdık’’

İnsanların daha akıllı hayatlar yaşamalarına yardımcı olmak için durmaksızın çalıştıklarını söyleyen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, “Bu yıl içerik ve hizmetler alanında iş ortaklıklarımızın yanı sıra eşsiz ürünlerle inovasyonu bir adım ileriye taşıdık." dedi.
12 Haziran 2017

Coca-Cola Online Alışveriş Dükkanı Türkiye’de

Coca-Cola’nın lisanslı ürünlerinin satışının sağlandığı e-ticaret mağazası coca-coladukkani.com İngiltere ve Amerika’dan sonra Türkiye’de. Yaşam stili olarak hayata geçen, ev dekorasyon eşyalarından aksesuar modellerine kadar bir çok kategoride Coca-Cola markasını taşıyan 300 farklı çeşit ürünü sanal dükkanda satışa sunuluyor.
12 Haziran 2017

Markaların Ramazan Kampanyalarında tercih Twitter oldu

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından biri olan twitter, Ramazan mesajları için şirketlerin iletişim platform oldu. Markalar takipçilerine kampanya içerikleriyle birlikte Ramazan’a özel içerikler de oluşturdu.
03 Haziran 2017

Mercedes-Benz Türk, ikinci AR-GE Merkezi’nin temelini attı

Mercedes-Benz Türk, İstanbul’da bulunan AR-GE Merkezi’ne ilave olarak 8,4 milyon Avro tutarında yatırımla kurulacak Aksaray Kamyon Fabrikası’ndaki yeni AR-GE Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.
15 Mayıs 2017

Endüstri 4.0’ın Türkiye ekonomisine etkisi ne olacak?

İlk kez altı yıl önce Uluslararası Hannover sanayi Fuarı’nda adı konulan Endüstri 4.0’da yani dördüncü sanayi devriminde makinelerin birbiriyle iletişim içinde olduğu akıllı üretim süreçlerinin ön plana çıktığını görüyoruz. Peki, doğru stratejilerle Endüstri 4.0’ın rekabetteki rolü, getireceği değişim, fırsatlar ve Türk sanayisinin güçlendirilmesi gereken yönleri ne olacak?
10 Mayıs 2017

İnovasyon, fikirler havuzundan değer üretmek demek

VEFARKYARAT insiyatifini hayata geçiren, Ulusal ve Uluslararası şirketlere ArGe, Inovasyon, Teknoloji ve Strateji Yönetimi alanında danışmanlık yapan, Endüstri Mühendisi Dr. Verda Emiroğlu ile Türkiye’de Ar-Ge sektörünün mevcut durumunu ve gelişimini masaya yatırdık.
01 Mayıs 2017

“Yeni dijital hizmetlerimiz gelecek”

Yol Boyunca programımıza konuk aldığımız Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu bize geleceği tasvir etti. Kendisiyle çalışma hayatının ve mobil teknolojilerin geleceğini, Türkiye’nin ve şirketlerin nasıl fark oluşturabileceğini tartıştık.
05 Nisan 2017

Digital dönüşüm çağında CFO’ları neler bekliyor?

Yeniliğin şampiyonu ve değişim liderleri CFO’ların yönetim anlayışını neler bekliyor. Sadece mali krizlerde değil, değişim zamanında da CFO’lara yani finansal direktörlere önemli görevler düşüyor.
05 Nisan 2017

Media Markt’ın mağaza yatırımları son hız devam ediyor

Avrupa’nın açık ara 1 numaralı tüketici elektroniği perakendecisi Media Markt, yeni mağaza yatırımlarıyla kesintisiz büyüme hedefi doğrultusunda Türkiye’deki 46. mağazasını Antalya Terracity AVM’de açtı.
14 Mart 2017

2050’de Dünyayı Neler Bekliyor?

Geleceği herkes merak eder. Teknolojik gelişmeler bizi bilim kurgu filmlerinin içine alacak derecede yakınlaştı. 2050'de neler olacağını gelecek bilimciler tasarlıyor.
04 Mart 2017

​Türkiye’nin dijital karnesi

Türk şirketlerinin kurumsal güvenlik uygulamaları ve hassas verilerin korunmasında önemli eksiklikleri bulunuyor. Accenture Dijitalleşme Endeksi 2016 sonuçlarına göre Türkiye’nin dijital endeks puanı yüzde 61’e yükseldi.
06 Şubat 2017

Mobil çalışan oranı yüzde 34 olacak

Mobil cihaz kullanımı ve esnek çalışma eğilimi giderek artıyor. Yapılan araştırmalar, ülkemizde mobil çalışan oranının 2017 yılında yüzde 31’e, 2019 yılında ise yüzde 34’e ulaşacağını gösteriyor. Kurumlar mobiliteden yüzde 46 oranında operasyonel verimliliği, yüzde 43 oranında ise iş sürekliliğini artırmak için faydalanıyor.
06 Şubat 2017

Wilbert Verheijen: ‘‘TL bazında satış yapıyoruz’’

Türkiye’deki mevcut ve gelecekteki müşterilere hizmet verirken çok daha güçlü olacağına inandığını söyleyen Canon Eurasia Genel Müdürü Wilbert Verheijen, “Mas-Deha’nın müşteri veritabanı ve satış kanalları ile birlikte Canon’un marka bilinirliği ve pozitif imajı sayesinde Canon, B2B operasyonları için çok daha derin bir pazar penetrasyonuna ulaşacak ve ülkedeki lider görüntüleme markası olacaktır." dedi.
14 Ocak 2017

Netaş 5G’ye yön veren şirketler arasında

​Türkiye’nin 1 numaralı sistem entegratörü Netaş, geleceğin mobil ve sabit haberleşme sistemlerine yön vermek için kurulan Avrupa Teknoloji Platformu NetWorld2020’nin yönetim kurulu üyesi oldu.
16 Aralık 2016

Şirketlere fiber altyapı hizmet sunuyoruz

​Millenicom, Turkcell’in fiber altyapısını birleştirerek kullanıcılarıyla buluştu. Millenicom ile yaptıkları işbirliğini değerlendiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Turkcell olarak bir yandan evlere kadar gerçek fiber interneti götürürken bir yandan da şirketlere fiber altyapı hizmet sunuyoruz " dedi.
09 Aralık 2016

2017’nin Dijital Trendleri

Türkiye’deki kurumsal işletmeler geleceğin farkında ve önümüzdeki 12 ay içerisinde öncelikleri arasında dijital dönüşüm yer alıyor. Fırsat, Mobilite, Sürdürlebilirlik… Peki! Dijital dünyanın içine doğan nesil ve dijital dünyayla sonradan tanışan neslin ortak noktaları ne olacak? 2017’ de Nesnelerin İnterneti, Mantıksal Analiz, Yapay Zeka, Artırılmış Sanal Gerçeklik ve Blockchain teknolojilerini kullanarak, yenilikçi, ölçeklenebilir ve yinelenebilir uygulama prototipleri inşa etmeleri bekleniyor.
01 Aralık 2016

2017 yılında sosyal robotlar ortaya çıkacak

Gelecek trend ve teknolojilerini araştıran GelecekHane, 2017’de dünyanın geleceğine ve insan yaşamına damga vuracak en önemli 10 teknoloji trendini açıkladı
01 Aralık 2016