​Güçlü marka nasıl yetenek çekiyor?

İnsan kaynaklarını çekme konusunda, güçlü işveren markası olan şirketler sektörlerinde 3.5 kat daha başarılı.Farklılıklara saygı duymayı endüstri kültürü yaklaşımıyla öğrenenler öne çıkıyor.
05 Şubat 2018

Silikon Vadisinin kapıları 3S ile açılacak

Girişimcilerin en büyük kazanımı fikir ve başarılarını anlatabilmek. Bu düşünceyle StartersHub’un kurduğu 3S Landing Pad projesi büyüme aşamasındaki girişimleri, dünyanın Ar-Ge merkezi Silikon Vadisi'ne taşıyacak. Farklı ülkelerden büyüme aşamasındaki girişimler, 6 ay boyunca Silikon Vadisi’nde çalışarak küresel pazara açılacak.
05 Şubat 2018

​İşyerinde insanın duyguları sermaya kadar önemli mi?

Artan otomasyon ve robotların iş hayatındaki rolünün güçlenmesine paralel olarak insanların iş süreçlerinden dışlanacağı kaygıları da artıyor. Pek şirketlerde çalışan insanların duyguları sermaye kadar kıymetli midir?
05 Kasım 2017

Oyak Renault’dan yurt dışına iki transfer daha

Renault Grubu tarafından son beş yılda 200’e yakın beyaz ve mavi yakalı çalışanı dünyadaki çeşitli yönetim merkezleri ve üretim tesislerinde görevlendirilen Oyak Renault, yalnızca üretim değil; insan kaynağı kalitesini de dünyaya ispatlıyor. Son olarak iki başarılı yönetici, Çin ve Slovenya fabrikasına transfer edildi.
15 Ekim 2017

BP Türkiye İletişim Müdürlüğü‘ne Eda Gökay atandı

​BP Türkiye İletişim Müdürlüğü görevine, Eylül 2017 itibariyle Eda Gökay atandı. Gökay, bu yeni göreviyle BP'nin Arama ve Üretim ile Pazarlama ve Dağıtım alanlarını kapsayan tüm iş kollarının iletişim stratejilerinin oluşturulması, medya ilişkileri, dijital iletişim ve kurumsal iletişimden sorumlu olacak.
15 Ekim 2017

Esnek ve Yenilikçi İK Uygulamaları

Şirketlerin büyümesiyle beraber geliştirilen tüm insan kaynakları uygulamalarında hedef çalışan mutluluğu ve tabi ki verimlilik..
07 Ekim 2017

PERYÖN yeni yönetim kurulunu belirledi

PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 24. Dönem Yönetim Kurulu konusunda karara varıldı. STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz, PERYÖN’ün Yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
22 Mayıs 2017

Yöneticilerin yüzde 95’i önce imaj diyor

İK Yönetimi ve Yönetici Anketi’ne göre, yöneticiler çalışınlarından şirketin imajını korumasını, çalışanlar ise yöneticilerinden destek ve fırsat vermesini bekliyor.
03 Mayıs 2017

“Türkiye’nin en iyi insan kaynakları uygulamaları”

Başarılı şirketlerin İK alanında her zaman en önemli gündem maddesi olarak “Yetenek, Elde Tutmak ve Sürdürülebilir Bağlılık” olarak öne çıkıyor. ‘Türkiye’nin En iyi İK Uygulamaları’na sahip şirketlerden Unilever, Vodafone, Ford Otosan, EnerjiSA, Kiğılı, LCWaikiki, Pegasus, VİKO by Panasonic ve İpekyol..
05 Nisan 2017

Türkiye’nin en başarılı 50 kadın IK lideri

Türkiye’nin 50 kadın İK liderine göre, İnsan Kaynakları yönetimi şirket ve holdinglere çalışan temininden ibaret bir iş değil. Yenilikçi, stratejik düşünen, başarı ve mutluluğu birlikte kucaklayan çalışanların hayata kazandırmak onların işi.
29 Mart 2017

Sabancı Holding’in yeni CEO’su Mehmet Göçmen oldu

19 Temmuz 2010 tarihinden bu yana Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Chief Executive Officer (CEO) olarak görev yapan Zafer Kurtul, 30 Mart 2017 tarihi itibarıyla görevlerinden ayrılma kararı aldı. Sabancı Holding CEO’luk görevine halen Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı olarak görev yapmakta olan Mehmet Göçmen atandı.
16 Mart 2017

​2017 yılında hangi mesleklerin yıldızı parlayacak?

‘Mesleklerin de modası olur mu?’ demeyin. Çünkü popüler meslekler her sene değişiyor. Her yıl 730 bin yeni mezunun işgücüne katılmaya hazırlandığı Türkiye’de, revaçta olan meslekler hem kurumlar hem de şahıslar nezdinde her sene değişiyor.

Türkiye’nin devleri yetenek ve dinamizm avında

Türkiye'nin en büyük holding ve şirketlerinin insan kaynakları yönetim tecrübesi sadece kariyer odaklı değil. Genç yetenekleri bünyesini katan şirketler izledikleri yöntem ve sorumluluklarını anlattı.

Patronların 2016 ajandası

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın 2016 ajandası, enerjinin artan önemi ve bizleri daha iyi bir enerji geleceğine hazırlıklı olmaya sevk ediyor.
Web Tasarım