‘MOBİL ZEKA’  PAZARLAMA DÜNYASINA NELER GETİRECEK?

Geleceği artık mobil dönüşüm biçimlendiriyor. Peki ‘Mobil Zeka’ işinize ne katıyor? Bu teknolojiler müşterilerle birebir iletişime geçilmesini nasıl sağlıyor? Böylece rekabette şirketlerin eli güçlenirken, dijital, özellikle de mobil reklam, farklı pazarlarda farklı tüketici profillerine ulaşımı kolaylaştırıyor. Belirli stratejilerle özelleştirilmiş mesajları, çok daha uygun bütçelerle iletme gücünü de beraberinde getiriyor.
10 Kasım 2018

İLETİŞİM LİDERLERİNDEN GENÇLERE TAVSİYELER

İletişim mesleğinin piri Betül Mardin’in ‘itibar mimarlığı’ tanımı haklı ve öyle ki yeni gelen nesille bu ‘mimarlık’ çalışmaları gelişerek ve dönüşerek devam ediyor.
13 Eylül 2018

‘Gençlere yatırım en önemli sorumluluğumuz’

Sabancı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Hakan Timur, üniversite-sanayi iş birliğinin önemine değindi. Akçansa ile ‘Ses Getiren Bir Fikir Ver’ mottosuyla ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’ gerçekleştiklerini söyledi...
28 Haziran 2018

Girişimci Kadınlar ne bekliyor?

Bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanında hak ettikleri gibi temsil edilmeyen kadının ‘değiştirme gücü’, dünyamızın içinden geçtiği bu zor günlerde fazlasıyla önemli. Öncelikle çok hissedilen mükemmel olma beklenti ve baskısından kurtulmak gerekiyor...
28 Haziran 2018

Özak GYO Kurumsal İletişim Yöneticisi Özlem Açıkgöz oldu

Hayata değer katmak misyonuyla konut, ofis, ticari ünite, turizm ve perakende alanlarında ihtiyaçlara yönelik projeler geliştiren, Türkiye’nin öncü şirketlerinden Özak GYO’nun kurumsal iletişim yöneticisi Özlem Açıkgöz oldu.
27 Haziran 2018

Panasonic Eco Solutions Türkiye’nin Başkanı, Tatsuya Kumazawa

Elektrik anahtarı ve priz sektörünün lider kuruluşu Panasonic Eco Solutions Türkiye’de başkanlık görevine, uzun yıllardır Panasonic bünyesinde birçok birimde başarılı çalışmalara imza atan Tatsuya Kumazawa getirildi.
27 Haziran 2018

Gençlerin gündeminde sürdürülebilirlik var

Bu 3 kriter için, “Şirketimi ideal çalışma yeri yapan şey nedir? Yetenek tanımı yapar mısınız? Başkaları yerine neden bizi seçmeliler?” sorularına net yanıtlar aradık.
27 Haziran 2018

Şirketler know-how’larını siber saldırılardan korumalı

Şirketler tüm tecrübelerinin ve bilgi birikimlerinin toplamından oluşan know-how’larını ticari sırları olarak kullanarak bir pazarlama silahına dönüştürebiliyor. Peki! Günümüzde know-how’un, ülkelerin gelişmesi ve şirketlerin rakiplerinden öne çıkması nasıl sağlanıyor? Bilgi, teknoloji alanındaki değişimlerle birlikte nasıl ticari bir faktör haline geldi?
27 Haziran 2018

“İyi bir kurumsal vatandaşız”

Sanofi Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya, faaliyetlerini‘kurumsal vatandaşlık’ anlayışıyla yürüttüklerini dile getirdi.
11 Nisan 2018

İstihdama yön veren 30 Kadın İK Lideri

Türkiye’nin en büyük istihdamlarını onlar yapıyorlar. Holdinglerin yöneticiler ligine yükselen genç liderlerinin belirlenmesi de deneyimli liderlerin devamlı başarısının da arkasında onlar var.
29 Mart 2018

​Güçlü marka nasıl yetenek çekiyor?

İnsan kaynaklarını çekme konusunda, güçlü işveren markası olan şirketler sektörlerinde 3.5 kat daha başarılı.Farklılıklara saygı duymayı endüstri kültürü yaklaşımıyla öğrenenler öne çıkıyor.
05 Şubat 2018

Silikon Vadisinin kapıları 3S ile açılacak

Girişimcilerin en büyük kazanımı fikir ve başarılarını anlatabilmek. Bu düşünceyle StartersHub’un kurduğu 3S Landing Pad projesi büyüme aşamasındaki girişimleri, dünyanın Ar-Ge merkezi Silikon Vadisi'ne taşıyacak. Farklı ülkelerden büyüme aşamasındaki girişimler, 6 ay boyunca Silikon Vadisi’nde çalışarak küresel pazara açılacak.
05 Şubat 2018

​İşyerinde insanın duyguları sermaya kadar önemli mi?

Artan otomasyon ve robotların iş hayatındaki rolünün güçlenmesine paralel olarak insanların iş süreçlerinden dışlanacağı kaygıları da artıyor. Pek şirketlerde çalışan insanların duyguları sermaye kadar kıymetli midir?
05 Kasım 2017

Oyak Renault’dan yurt dışına iki transfer daha

Renault Grubu tarafından son beş yılda 200’e yakın beyaz ve mavi yakalı çalışanı dünyadaki çeşitli yönetim merkezleri ve üretim tesislerinde görevlendirilen Oyak Renault, yalnızca üretim değil; insan kaynağı kalitesini de dünyaya ispatlıyor. Son olarak iki başarılı yönetici, Çin ve Slovenya fabrikasına transfer edildi.
15 Ekim 2017

BP Türkiye İletişim Müdürlüğü‘ne Eda Gökay atandı

​BP Türkiye İletişim Müdürlüğü görevine, Eylül 2017 itibariyle Eda Gökay atandı. Gökay, bu yeni göreviyle BP'nin Arama ve Üretim ile Pazarlama ve Dağıtım alanlarını kapsayan tüm iş kollarının iletişim stratejilerinin oluşturulması, medya ilişkileri, dijital iletişim ve kurumsal iletişimden sorumlu olacak.
15 Ekim 2017

Esnek ve Yenilikçi İK Uygulamaları

Şirketlerin büyümesiyle beraber geliştirilen tüm insan kaynakları uygulamalarında hedef çalışan mutluluğu ve tabi ki verimlilik..
07 Ekim 2017

PERYÖN yeni yönetim kurulunu belirledi

PERYÖN, Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 24. Dönem Yönetim Kurulu konusunda karara varıldı. STFA Holding Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı Berna Öztınaz, PERYÖN’ün Yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
22 Mayıs 2017

Yöneticilerin yüzde 95’i önce imaj diyor

İK Yönetimi ve Yönetici Anketi’ne göre, yöneticiler çalışınlarından şirketin imajını korumasını, çalışanlar ise yöneticilerinden destek ve fırsat vermesini bekliyor.
03 Mayıs 2017

“Türkiye’nin en iyi insan kaynakları uygulamaları”

Başarılı şirketlerin İK alanında her zaman en önemli gündem maddesi olarak “Yetenek, Elde Tutmak ve Sürdürülebilir Bağlılık” olarak öne çıkıyor. ‘Türkiye’nin En iyi İK Uygulamaları’na sahip şirketlerden Unilever, Vodafone, Ford Otosan, EnerjiSA, Kiğılı, LCWaikiki, Pegasus, VİKO by Panasonic ve İpekyol..
05 Nisan 2017

Türkiye’nin en başarılı 50 kadın IK lideri

Türkiye’nin 50 kadın İK liderine göre, İnsan Kaynakları yönetimi şirket ve holdinglere çalışan temininden ibaret bir iş değil. Yenilikçi, stratejik düşünen, başarı ve mutluluğu birlikte kucaklayan çalışanların hayata kazandırmak onların işi.
29 Mart 2017

Sabancı Holding’in yeni CEO’su Mehmet Göçmen oldu

19 Temmuz 2010 tarihinden bu yana Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Chief Executive Officer (CEO) olarak görev yapan Zafer Kurtul, 30 Mart 2017 tarihi itibarıyla görevlerinden ayrılma kararı aldı. Sabancı Holding CEO’luk görevine halen Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı olarak görev yapmakta olan Mehmet Göçmen atandı.
16 Mart 2017

​2017 yılında hangi mesleklerin yıldızı parlayacak?

‘Mesleklerin de modası olur mu?’ demeyin. Çünkü popüler meslekler her sene değişiyor. Her yıl 730 bin yeni mezunun işgücüne katılmaya hazırlandığı Türkiye’de, revaçta olan meslekler hem kurumlar hem de şahıslar nezdinde her sene değişiyor.

Türkiye’nin devleri yetenek ve dinamizm avında

Türkiye'nin en büyük holding ve şirketlerinin insan kaynakları yönetim tecrübesi sadece kariyer odaklı değil. Genç yetenekleri bünyesini katan şirketler izledikleri yöntem ve sorumluluklarını anlattı.

Patronların 2016 ajandası

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın 2016 ajandası, enerjinin artan önemi ve bizleri daha iyi bir enerji geleceğine hazırlıklı olmaya sevk ediyor.
Web Tasarım